PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10023496}

Kalejdoskop

Kaleidoscope
6,3 6 071
ocen
6,3 10 1 6071
5,0 3
oceny krytyków
Kalejdoskop
powrót do forum serialu Kalejdoskop

Połknąłem w jeden wieczór, często będąc mile zaskoczony nietypowym przebiegiem wydarzeń. Interesująca trzymająca w napięciu retrospekcja do feralnego skoku sprzed lat po którym główny bohater wpada i wiele innych naprawdę kreatywnych scen. Najbardziej boli naciągany i podkoloryzowywany wątek agentki FBI,
1. Została odsunięta od sprawy - zdobyła nakaz sądowy na przeszukanie budynku związanego ze sprawą. Jak?
2 . Została lata wcześniej zawieszona za narkotyki, później podczas pościgu po którym łapią ją policjanci wypada jej białe zawiniątko - traci zupełnie prawa do opieki nad synem ale z FBI dalej nie wylatuje. Absurd
3. Mimo zawieszenia udziału w sprawie ma wyklejoną całą szybę w zdjęciach podejrzanych z tej sprawy. Przełożeni zamiast postawić jej jakieś stanowcze ultimatum i zagrozić wyrzuceniem z pracy po rozmowie z nią wychodzą obrażeni (XD) po jej sprzeciwach a ona dalej robi to samo.
4. Można przyjąć że pracowała nad swoimi normalnymi obowiązkami w czasie pracy, i zajmowała się sprawą po godzinach, ale czy taki podrzędny agent dodatkowo po poważnej wpadce i zawieszeniu może sobie tak po prostu wchodzić do biura kiedy chce i z innym agentem planować jakieś teorie, przeszukiwać szafki i nikt nie ma żadnych pytań?
Potężna rysa na tym bądź co bądź mocnym, pełnym wrażeń filmie. Na pewno powiew świeżości w temacie wielkich rabunków, ale nie mogę zrozumieć jak producenci czy ktokolwiek z decydentów oglądających to nie widzieli takich głupot niestety ujmujących powadze tego dzieła. Wraz z tatą aż zaczęliśmy się zastanawiać czy to nie tragikomedia i ten wątek nie ma być dla żartu, bo tam naprawdę nic się nie trzyma kupy, choć z drugiej strony górnolotnym stwierdzeniem kusi uznać że jednak trochę tej kupy się trzyma :))

ocenił(a) serial na 8
Klejster

Zgadzam się - wątek Abassi był momentami absurdalny. Też mnie to bolało podczas oglądania.

Klejster

Kto naprowadził ją do budynku podczas rabunku? Od kogo wiedziała gdzie ma być?

ocenił(a) serial na 6
gerberki

Podjęła współpracę z Avą, która nie chciała dopuścić do deportacji opiekunki i żeby zachować pozory że na nich sypie przekazała że napad dzieje się na 60 piętrze żeby mieli czas dokończyć wszystko pod ziemią

ocenił(a) serial na 4
Klejster

Przeciez ten serial intelektualnie kuleje i robi z widza debila. Gość tyle przesiedział i nie ma problemu z zabezpieczeniami, a przecież byl mega rozwój technologiczny. Kwestia tylnich drzwi to kina. Jeden z bohaterów to debil przez ktorego prswie wpadają juz po napadzie u jubilera, a mimo to wspolprwcuja z nim dalej, choc finał pokazal że jego robote mogl glowny bohatwr odwalić.Gość który szantażuje szefa tak, że nie zabezpiecza się na okoliczność po prostu pozbycia się go. FBI wyłączyło zapętlone video które widział właściciel a i tak nie mieli video z napadu. Facet przeżył ledwo uduszenie i tak po prostu sobie uciekł, a służby go nie szukają znając jego tożsamość. Służby w ogóle nie biorą pod uwagę że Ava nie robi ich w konia. Główny bohater jest zły na faceta, który nie wiadomo czy dałby uratować jego żonę, a nie ma pretensji do siebie o napad który sam wymyślił mimo apeli żony. Pewnie gdybym myslal dluzej niż 3 min po finale to bym więcej zauważył błędów.

ocenił(a) serial na 6
sirradix

Fakt, to że ten gość po takich groźbach został sobie w swoim sklepie beztrosko było tragiczne. Niby nie mogli wyrzucić tego głąba bo straciliby jego pier*olnietą dziewczynę która nota bene uratowała wejście do sejfu. Zemsta kurczako hermanosa też jest dla mnie bezsensowna, wiadomo że najłatwiej zwalic na kogoś taką okrutnie ciężką sytuację i mogło mu w glowie te lata wciąż szumieć że jakby wcześniej do niej podszedł i ją wyciągnął to by przeżyła a przez te parę dodatkowych sekund które musiał iść na około się nie udało. Dziwiło mnie jednak że musiał się aż tak mścić jakby 7 miliardów mu nie wystarczyło. A co do Avy to przecież nie oficjalna wtyka FBI tylko tego pomylonego tworu agentki która sprawą się teoretycznie nie zajmowała, na pewno miała podejrzenia że Ava nie mówi wszystkiego ale mogła sobie swoje obawy wsadzić w tyłeczek bo od sprawy była odsunięta

ocenił(a) serial na 8
Klejster

Wszystko o czym piszecie, to tzw. przeszkody w filmie. Naprawdę chcielibyście, żeby wszystko szło gładko wg planu? To byłoby strasznie nudne. Zemsta może mieć duży ładunek emocjonalny, a wtedy nie jest racjonalna. Więc co cię dziwi? Przecież to jest film rozrywkowy, nie dokumentalny.

ocenił(a) serial na 6
mycart

Co ty bredzisz mistrzu? To żadne przeszkody tylko niedopatrzenia, bo to że ta agentka robiła te wszystkie bez sensowne ruchy nie utrudniło nawet w 5% realizacji całego planu ekipy, ale nawet gdyby utrudniło to i tak mnóstwo rzeczy było niedorzecznych! Chcesz zaakceptować fakt że agentka mająca zakaz zbliżania się do sprawy dostaje nakaz na przeszukanie jakiegoś przypadkowego lokalu? Kto jej go wydał? Co powiedział prokurator wydając go? A jasne proszę pani niech stracę pracę gdyby sie okazało że bezpodstawnie Pani tam wejdzie a ja pani to ułatwiłem. Chcesz pominąć fakt że za dragi zabierają jej syna już w 100% a z FBI za recydywę za którą już raz została zawieszona nie wylatuje? Że ma wyklejoną szybę zdjęciami ludzi ze sprawy w gabinecie który ciągle odwiedza ktoś z przełożonych? Niech film będzie "chropowaty" jak to ująłeś i niech się nic nie udaje i przeszkoda goni przeszkodę ale z szacunkiem dla logiki widzą a nie na odwal się bo komuś nie chciało się doszlifować scenariusza. Super niech film będzie rozrywkowy i mi też rozrywki dostarczył co nie zmienia faktu że wątek FBI jest głupi do bólu i ujmuje to jego powadze a nawet potencjałowi rozrywkowemu dla kogoś z intelektem w głowie po prostu ciężko się pusto bawić oglądając takie bzdury.

ocenił(a) serial na 3
Klejster

Miałem pisać swój komentarz ale widzę, że wszystko co mnie raziło już zostało wypisane :D

ocenił(a) serial na 6
slitek1

Pozdrowienia dla myślących :D

ocenił(a) serial na 6
Klejster

Mnie jeszcze raziło to, że Ava, prawniczka, która podobno potrafi ogarniać grube tematy, ma skład broni, itp., nie potrafiła przez tyle lat załatwić lewych papierów dla swojej niani, dzięki którym jej pobyt stałby się w USA legalny. Naprawdę, przez tyle lat ją ukrywa i pozwala mieć na siebie takiego łatwego w sumie haka?

ocenił(a) serial na 6
Mucha_Norka

W normalnym życiu też często "szewc bez butów chodzi", a prowizorki są najtrwalsze ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones