PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627675}

Heaven's Memo Pad

Kami-sama no Memo-chō
6,8 204
oceny
6,8 10 1 204
Kami sama no Memo chō
powrót do forum serialu Kami-sama no Memo-chō

Generalnie nie chce mi się narzekać, ale...
Nie ogarniam was ludzie ;) Popularne gnioty mają oceny sięgające 8-8,5, a tak dobre serie
jak ta ledwo co 7 [koniec narzekania].

Mój opis postanowiłem zacząć od samej animacji. J.C. Staff. Nie wiem jak to się dzieje, że
ich starsze serie wyglądają rewelacyjnie (w tym ta), a nowsze coraz gorzej (pod każdym
względem na czele z CGI).
Naprawdę nie mogę się tutaj czepić niczego! Postacie wyglądają pięknie, tła są
dopracowane a sama animacja płynna i naturalna. Całość w FullHD wygląda znakomicie!

Serial składa się z kilku (pozornie) niepowiązanych ze sobą aktów, całość zaczyna się w
szkole, gdzie to nasz główny bohater (Narumi Fujishima) po przeprowadzce zaczyna
edukację w nowej szkole.
Z racji częstych zmian miejsca zamieszkania, raczej nie nawiązuje kontaktów w klasie.
Podczas spaceru po mieście, jest świadkiem przestępstwa, oraz dziwnego zachowania
przybyłej na miejsce grupy ludzi. Pewnego wpada na dziewczynę, która jak się okazuje,
uczęszcza do tej samej klasy co on, zwie się Ayaka Shinozaki. Po chwili rozmowy udaje jej
się namówić Narumiego, do pomocy w klubie ogrodniczym, którego ona jest jedynym
członkiem. Po skończeniu aktywności klubowych, Ayaka wyciąga go do miasta, do baru w
którym pracuje. Na miejscu Narumi rozpoznaje ludzi, których widział na miejscu
przestępstwa, którego był świadkiem. Krótko po tym, poznaje Alice, detektywa NEET (Not in
Education, Employment, or Training, popularne określenie dla ludzi bezrobotnych, nie
starających się o znalezienie pracy, używane najczęściej w Anglii oraz Japonii).

Sama Alice bardzo przypomina zachwianiem i stylem dedukcji (oraz miejscami także
ubiorem - styl Gothic Lolita) Victorique (Gosick).

Postacie są bardzo dobrze wykreowane, na szczęście twórcy postanowili, że nie będą się
koncentrować na jednej postaci (jak to często bywa w popularnych seriach wielbionych
przez ludzi). Każdy bohater ma swoją osobowość, dzięki czemu to anime nabiera
dodatkowych "kolorów".

Jeśli chodzi o muzykę, to jeśli mam być szczery - podczas oglądania, raczej nie zapadała w
pamięć, nie mniej jednak na pewno zapoznam się z całym soundtrackiem.

Sama historia jest bardzo ciekawa, a końcówka chwyta za serce.

Podsumowując, powiem tylko tylko - jeśli uważasz się za fana anime, to z pewnością
docenisz tę serię, jeżeli oglądasz tylko to co popularne i "płyniesz z nurtem",
prawdopodobnie nie jest to anime dla Ciebie.

Nie jestem typem człowieka, który doszukuje się w każdym filmie czy serialu błędów
logicznych, oceniam całość i to, czy dana historia jest ciekawa. Nie gorsze się drobnymi
absurdami, w końcu film to fikcja.

Z mojej strony ląduje porządne 9/10.

ocenił(a) serial na 7
rascal0pl

Mały błąd się wkradł, - Serial składa się z kilku (pozornie) niepowiązanych ze sobą aktów, całość zaczyna się w Tokyo - tak to zdanie miało brzmieć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones