PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469752}

Kapitan Bomba

7,3 22 867
ocen
7,3 10 1 22867
Kapitan Bomba
powrót do forum serialu Kapitan Bomba

Serial wszechczasow, jego abstrakcja powala na kolana. Natomiast wymyslec takie teksty i fabule to jest majstersztyk. Gratuluje, obejrzalem juz 3 razy cala serie

kevlarus7

O kurde, a ja myślałem, że "majstersztykiem" określa się fabuły takiej konstrukcji jak np. w "Wyspie tajemnic", czy "L.A. Confidential" :D No, rzeczywiście teksty w stylu "Komu w drogę, temu ch*j", czy "Zapier*alała... to twoja stara gównem." są najwyższych lotów. Każdy lubi co innego, ale trochę rozwagi jak o czymś piszemy.

LukeInside

O gustach sie nie dyskutuje. Teksty są kultowe, fabuła doskonała w swojej abstrakcji. Kimze jesteś drogi Lukeinside, ze probujesz byc opiniotworczy :)

kevlarus7

Nie uważasz, że określenia wymienione przez Ciebie powinny być zostawione/zarezerwowane dla filmów/serialów najwyższych lotów? :) W innym razie zatracimy jakiekolwiek poczucie dobrego kina (i smaku). Jestem po prostu osobą, która nie potrafi zrozumieć jak kogoś może bawić tekst rodem z rodziny patologicznej. Sam przeklinam, lubię baaardzo chamskie i absurdalne poczucie humoru, ale to przecież ubliża inteligencji :D Szanuję jeśli ktoś napisze, że wie jaki to prostacki humor, ale pomimo tego to lubi, ale pisanie "serial wszech czasów" to duża przesada :) Nie widziałeś żadnych innych seriali? :D

LukeInside

Inteligencji ubliza Twoje slepe przywiazanie do konwenansow i czyichs opini. A ktorez to seriale sa najwyzszych lotow? Te o ktorych ktos napisal ze sa dobre? Czy moze te za zrobienie ktorych ktos wylozyl pare baniek dolca? To jest serial doskonaly w swojej kategorii, a dla mnie serial doskonaly wogole. Dlaczego? Bo mnie bawi, bo mnie wciaga, bo malo kto potrafi wymyslec taka abstrakcyjna fabule. I wyrazam tutaj swoja opinie. A wiedz ze jestem konomianiakiem. Wydaje mi sie ze potrafie rozroznic seriale trudne, wysokobudzetowe, komediowe, gnioty... Ale nie narzucam nikomu swojej opinii. Niektorzy seriale trudne nazywaja ambitnymi... a to sa np przyslowiowe gnioty, zawiklane zeby wciagnac widza i wyciagnac z jego kieszeni pare zlotych lub dolarow. Ale o gustach sie nie dyskutuje. Dla Ciebie ten humor jest prostacki, a dla kogos innego genialny w swoim slowotworstwie. Tak jak dla jednych Picasso czy Nowosielski to dziecinne mazaje, a dla innych przeblysk geniuszu. Uwazasz ze Picasso byl geniuszem...albo Witkacy? Czy tez narkoamanem, ktory w narkotycznym upojeniu przelewal swoje wizje na plotno?! Pojecie wzgledne... Moja dobra rada Lukeninside, z calym szacunkiem :): Free your mind, matrix cie wiezi... Pozdrawiam

LukeInside

Bomba jest dla mnie zawsze na tak...tworco Bomby, nie zostaw nas bez kolejnych odcinkow...

kevlarus7

Jakie konwenanse, o czym Ty piszesz? Pisałem, że kocham absurd, a im kino bardziej nietuzinkowe tym lepiej. Nigdy nie patrzę na to, że ktoś napisał, że coś jest dobre (m.in. dlatego się spieram o różne rzeczy). Właśnie o to mi chodziło, żebyś napisał, że dla ciebie to jest serial jedyny w swoim rodzaju, bo dla znacznej większości tak nie jest. Ja praktycznie nie oglądam seriali, bo tak jak piszesz - są tak naprawdę robione po to, by dać komuś znów się w coś wciągnąć na dłużej (pewnie Ci ludzie nie mają co ze swoim życiem robić :P). Gdy tylko kończy się serial piszą "Nieeee...co teraz będę oglądał?!?", po czym przy każdej możliwej okazji wciągają się w kolejny. No nieźle jeśli twierdzisz, że widzisz tutaj przebłysk geniuszu, niczym niektórzy w obrazach Picassa :D Nic mnie nie więzi, nie bój żaby. To w takim razie jeśli byś coś jeszcze odpisywał, to podaj filmy, które uważasz za równie genialne jak te serial.

LukeInside

A skąd wiesz ze dla znacznej większości nie jest? :) na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?

kevlarus7

A na podstawie obserwacji i tym podobnych :) Nie podałeś innych produkcji, które uważasz za równie genialne jak ten serial :)

LukeInside

Bomba, Gry o tron, Kompania Braci...dlugo nic...Czterej pancerni i pies, Stawka wieksza niz zycie, 24 goidzny, South Park :), Generation Kill, XFiles. To moje ulubione

kevlarus7

A z filmów, bo w sumie serialami się nie interesuję :)

LukeInside

Hehehehe to chociaz rzuc ze 4 seriale :)

kevlarus7

No przecież piszę, że nie interesuję się serialami :) Wcześniej też to pisałem.

kevlarus7

Nie wymieniłeś żadnego filmu. Szkoda, bo chciałem zobaczyć jakie kino preferujesz, skoro określasz się mianem "kinomaniaka".

LukeInside

o to w tym chodzi teksty takie jak "jak maciek co gotujesz? wodę" każdy pamięta do dzis

użytkownik usunięty
kevlarus7

Skoro "o gustach się nie dyskutuje", to co robisz na forum dyskusyjnym? Zero logiki.

Jak byś czytał(a) zrozumieniem to moze bys zrozumial(a). Wyrażam swoją opinie i słucham opinni innych, ale nikogo nie przekonuje do swoich racji. Nikogo tez nie pouczam ze ja mam racje. Każdy ma swój gust. Taki jest sens tego wyrażenia wynikający z kontekstu. Zachęcam do merytorycznej dyskusji nt. wątku, a nie mentorskie odbieganie od tematu. LukeInside przynajmniej wyraził mniej wiecej swoje zdanie. :) pozdrawiam

użytkownik usunięty
kevlarus7

Czyli twoja rozmowa z LukeInside to nie rozmowa o gustach? Genialne.

"Jak ktoś nie rozumie, to i nie zrozumie"

użytkownik usunięty
kevlarus7

Masz rację, nie rozumiem bełkotu, w którym sam autor się gubi.

W sumie nie musisz rozumiec tylko nie przeszkadzaj. A zeby zrozumiec wystarczy czasami dorosnac

użytkownik usunięty
kevlarus7

Dyskutowanie o gustach to nie jest wyłącznie "przekonywanie do swoich racji" ani "pouczanie ze ja mam racje". Wystarczy zwykła wymiana opinii i już mamy rozmowę o gustach. Gdyby inteligentni ludzie stosowali się do tej świetnej reguły, nie istniałyby fora dyskusyjne. Lecz żeby to wiedzie, trzeba myśleć zamiast głosić puste hasła w internecie.

Tylko to nie jest post o tytule: Czy dyskutuje sie o gustach lub Co to sa gusta, tylko post o serialu, w zwiazku z czym ta bezsensowna dyskusja zasmieca tylko obecny post. Utworz nowy post i tam prezentuj swoje filozoficzne madrosci oraz wychwalaj swoj analityczny umysl. Moze kilku chetnych podlapie temat

Ja jednak pokusze sie jeszcze o odpowiedz merytoryczna.
Co rozumiesz przez pojecie gust?

użytkownik usunięty
kevlarus7

Twierdzisz, że ta dyskusja jest nie na temat i jednocześnie chcesz tę rozmowę kontynuować. Chyba jednak jesteś marnym trollem.

Czyżby skończył sie repertuar mózgowych przemyśleń, światłach argumentów i zaczęło sie ublizanie w przepływie bezsilności?

W takim razie z chęcią przeniose ta dyskusje do innego posta. Daj ewentualnie linka

LukeInside

Nie będę powtarzał argumentów autora wątku, chciałbym tylko powiedzieć że teksty które przywołałeś nie są niczym fajnym w Bombie. To co czyni ten serial mistrzowskim w swojej klasie, to właśnie genialne abstarkcyjne poczucie humoru, które jest lepsze w każdym nowym odcinku (pierwsze odcinki to jakaś pomyłka). Sam kiedyś uważałem, że jest to kreskówka dla idiotów i nie rozumiałem dlaczego tak wielu moich bardzo inteligentnych znajomych go lubi. Naprawdę warto dać mu szansę.

Przykład genialnego odcinka:
http://www.youtube.com/watch?v=Ydl4h9j5JyI

boneash

No rzeczywiście: "Smaczne wpierd.. a niesmaczne spierd..", albo "Pierd.. to był Twój stary, że się skusił na taką maciorę!" mają w sobie "mistrzostwo w swojej klasie". Mogli się bez tego obejść. Z nie najgorszego pomysłu zrobili dziadostwo.

ocenił(a) serial na 10
LukeInside

Widzę że kolejny "ynteligent" się znalazł. Ale w sumie nic dziwnego. O gustach się dyskutuje ale twoje zdanie mnie gówno obchodzi. Nie każdemu ten serial się spodoba i autor tej kreskówki nie powie "Pi....l się!" do kogoś kto tego nie lubi.

Marik1234

Jasne, bo każdego, kto nie jest fanem tego "serialu wszech czasów" trzeba określić od pseudointeligenta itp. Bluzganie na produkcję, a zwracanie uwagi, żeby zachować umiar we wypowiedziach to znaczna różnica.

ocenił(a) serial na 10
LukeInside

Ale jesteś pseudointeligentem bo pokazujesz swą niby inteligencję.

Marik1234

Jeszcze nigdzie jej nie zademonstrowałem, chyba jesteś przewrażliwiony, gdy ktoś krytykuje coś, co lubisz :D

ocenił(a) serial na 10
LukeInside

Nie jestem przewrażliwiony ale sam twój cytat mówi że jesteś pseudointeligentem:
"O kurde, a ja myślałem, że "majstersztykiem" określa się fabuły takiej konstrukcji jak np. w "Wyspie tajemnic", czy "L.A. Confidential" :D No, rzeczywiście teksty w stylu "Komu w drogę, temu ch*j", czy "Zapier*alała... to twoja stara gównem." są najwyższych lotów."
I teraz pitolisz że jej nie zademonstrowałeś.

Marik1234

Gdyby te filmy były pseudointelektualne, albo użyłbym słów godnych takich użytkowników to wtedy tak :) A co, zgadzasz się, że te teksty są genialne? Można być pośrodku, a nie od razu pseudo..

ocenił(a) serial na 10
LukeInside

Są genialne w swojej wulgarności i trywialności. Nie każdemu taki humor się podoba(tobie nie musi). Nie rób z siebie inteligenta bo nim nie jesteś i się ośmieszasz udając jego.

Marik1234

Tak, tak :D Każdy, kto nie doceni wulgarności i trywialności (dobrze to nazwałeś) "KB" jest pseudo ;) Nie rażą mnie takie wypowiedzi.

ocenił(a) serial na 10
LukeInside

A mnie z kolei nie rażą takie "mądrości" mądrzejszych inaczej "krytykóf" filmowych.

ocenił(a) serial na 9
Marik1234

Ty LukeInside jesteś tak głupi,że szkoda pisać :) Zobacz sobie na mój profil jakie oglądam filmy.Bombie daję : 9.

BTW:Wyspa Tajemnic - hahahha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michnik6666

Najwidoczniej masz większe doświadczenie w tej głupocie skoro odpisałeś nie tej osobie, co trzeba :D No właśnie widzę dziecko, co oglądasz. Odezwij się do mnie tak za 8 lat to wtedy pogadamy, bo teraz Twoja dojrzałość i znajomość kina jest znikoma, a pewność siebie rośnie przy usadowieniu zada przed ekranem laptopu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michnik6666

Dzięki za przyznanie racji, a teraz możesz już iść spać i nie mówić mamie, że palisz fajki w szkole :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michnik6666

Miło, że się przedstawiłeś, ale nie spamuj już w temacie :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LukeInside

Dorośniesz, to zrozumiesz.

LukeInside

wyspa tajemnic jest tak przewidywalna a poza tym ten motyw był przeorany w wielu filmach

Marik1234

koksie +1

ocenił(a) serial na 8
LukeInside

Wiem, złota łopata dla mnie ale muszę zapytać, co ty miałeś w głowie 8 lat temu że wjechałeś pod temat o kapitanie bombie z rezerwowaniem określeń dla poszczególnych tytułów po czym wymieniłeś filmy które subiektywnie uważasz za dobre przypinając im łatkę majstersztyku (L.A Confidental? serio? przecie to mieści się ledwie w przedziale między "dobrym serialem na wieczór" a "oglądam w tle jak prasuję ubrania", albo Wyspa Tajemnic, no proszę cię to dobry film ale majstersztyk? Przeglądałem twoje oceny i tam znajdzie się sporo lepszych produkcji) już mogłeś się o jakieś naprawdę kozackie filmy/seriale pokusić jeśli chciałeś wyjść na znawcę kina czy coś. A co do samego bomby, to trochę więcej niż dwie bluzgi na krzyż + patologia, nie uważam tego za arcydzieło ale w kategorii "polskiej animacji dla dorosłych" nie ma sobie równych czemu nie zaprzeczysz. Jeśli nie dostrzegasz więcej w tym absurdzie to po co w ogóle brałeś się za oglądanie?

kevlarus7

A mogłeś się nie odzywać, miałbyś spokój ;)

wczorajszy

Pięknie 8 lat, teraz jestem dojrzalszy jeśli chodzi o kinematografie o po tych 8 latach mogę jedynie podtrzymać swoje zdanie. Jedyny w swoim rodzaju, genialny! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones