PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802429}

Deadwind

Karppi
6,9 7 318
ocen
6,9 10 1 7318
Karppi
powrót do forum serialu Karppi

A mnie sie podoba

ocenił(a) serial na 10

Faktycznie trochę kuleje ten serial, ale miło sie ogląda. Finlandia w tle dodaje charakterku, lekki romans, sentymentalny Bałtyk. Ogólnie chętnie zobaczę 3 sezon

ocenił(a) serial na 7
paniprezesp

Podpisuję się pod tym! To nie jest serial najwyższych lotów. On nigdy nie miał nim być, takie odnoszę wrażenie. A nawet jeśli się mylę i coś twórcom nie wyszło... trudno :) Tak czy siak, ogląda się to naprawdę dobrze. Wszelkie niedociągnięcia (których nie ma znowu tak bardzo wiele) rekompensują piękne plenery Finlandii (+Estonii w drugim sezonie - bajka), nieco dla nas egzotyczny język fiński w tle, no i oczywiście nieoczywista relacja pomiędzy dwójką głównych bohaterów ;D Z utęsknieniem wyczekuję sezonu trzeciego, który ponoć ma być ostatnim... Jednocześnie mocno liczę na to, że powstaną kolejne serie.

ocenił(a) serial na 6
paniprezesp

Myślę, że serial dobrze wypada jeśli oglada się go na "świeżo". Zupełnie inaczej niestety ogląda się go z wcześniejszą znajomoscią The Killing. Inspiracja inspiracją, ale przenoszenie wątków 1:1??? Ogląda się to z takim niepokojącym Deja vu.
Nieźli aktorzy, dające się polubić postaci, odpowiedni klimat, szkoda, że to wszystko nie ma za grosz orginalnego scenariusza. Obejrzę 3 sezon jeśli bedzie zrealizowany. Ale Deadwind (Karppi) nie ma tej atmosfery i geniuszu The Killing, tutaj wszystko jest takie papierowe i spłycone...

Ameba007

Ja nie widzę przenoszenia wątkow 1 do 1. Bo niby co jest tak przeniesione? Moze trudne relacje z dzieckiem, ale i to jest bardziej zlozony temat i nie jest takie samo.

paniprezesp

Faktycznie trochę kuleje ten serial dlatego uznałaś go za arcydzieło i dałaś 10 na 10?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones