PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37480}
7,7 2 507
ocen
7,7 10 1 2507
Kawaleria powietrzna
powrót do forum serialu Kawaleria powietrzna

Ten serial zapoczątkował koniec poboru w Polsce,wcześniej było bardzo źle,ale po tym serialu,to co odstawiła betoniarnia i pseudo kadra zawodowa było już tragicznie.Chłopaki wymigiwali się od poboru na potęgę.Potrwało to jeszcze kilka lat ale to była przyczyna i skutek.

grze300

Chlopaki wymigiwali sie od poboru od zawsze. Ten film nie pokazal prawdziwej armii, nie bylo fali w koszarach, kadra zostawala po godzinach, tak nie bylo w 95% jednostek.

ocenił(a) serial na 1
Drunksoldier

Bo to taka propagandówka była ten serial, a ja nie lubię propagandy, brzydzi mnie ona.

ocenił(a) serial na 6
grze300

Chyba Cię kolego fantazja ponosi, jeśli myślisz, że jeden serial mógł być początkiem końca i gwoździem do trumny armii z poboru <lol2>

grze300

Teraz to już nie ma o czym pisać, przymusowych wcieleń z poboru już na szczęście nie ma. Tylko teraz to co się dzieje w armii, choć
sam tego armią bym nie nazwał, to tylko niech Bóg ma ten kraj w opiece. Prawie 65 tysięcy oficerów i podoficerów i trochę ponad 30 tys. szeregowych, koń by się z tego uśmiał. Tak naprawdę szkolenie przechodzi garstka jeżdżąca na misje, reszta wegetuje.

ocenił(a) serial na 9
grze300

Ja byłem na WKU w 1998 roku
Kategoria D jestem z tego D-umny

giovanni50

A ja moje D z 2006 chętnie bym zamienił na A, ale się nie da:(

ocenił(a) serial na 9
MKT

Ja mam awersję do wojska
Na WKU knoty najpierw pytali czy chciałbym na misję a potem dostawałem kategorie
Takie pytanie powinno być na końcu wystawiania kategorii A

ocenił(a) serial na 8
giovanni50

swoje odj*bałem, i może wrócę po jeszcze. CSMW Ustka, lato 2007, pozdro!

Blacha86

CSMW USTKA ZIMA 2000. CZOŁEM KOLEGO

ocenił(a) serial na 8
ferath28

czołem!

Blacha86

3 kompania szkolna 1 drużyna 4 pluton. specjalność planszecista. A twoja?? Na której kompanii byłeś??

ocenił(a) serial na 1
MKT

A czemu kategorię D zamieniłbyś teraz na A ??

ocenił(a) serial na 9
AntyTroll

Pewnie dlatego żeby zarabiać kasę

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Taak ?? A gdzie on się chciałby do roboty przyjąć do GROM-u ??

ocenił(a) serial na 9
AntyTroll

Najpewniej tak

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Ha, ha ale zmienił zdanie....

ocenił(a) serial na 9
AntyTroll

Nie tylko kobieta zmienną jest

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

A pewnie, mam kumpla który ma nastroje zmienne bardziej niż kobieta w ciąży.

ocenił(a) serial na 9
AntyTroll

hehehe

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

He, he tak bywa.

ocenił(a) serial na 9
AntyTroll

Ja słyszałem że jakąś żołnierke wycofali z Afganistanu bo okazało się że była w 6 miesiącu

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

A to z naszego kraju wyjechała zapłodniona czy tam do tego doszło ??
Ciekawe jak długo była w Afganistanie ?
Kobiety w wojsku to dla mnie porażka i debilizm.

ocenił(a) serial na 9
AntyTroll

Nie nie z Polandii tylko z USA

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Aaaa.. Myślałem że to nasza rodaczka, a to z USA.. Ciekawe z kim zaszła w ciaże może z jakimś Afgańczykiem :D

ocenił(a) serial na 9
giovanni50

Żołnierka?Hahahaah! Dzieci do książek a nie wypisywać pierdoły!

ocenił(a) serial na 9
Ace23

Ja juz dawno temu szkołę skończyłem

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Ja też mam kategorie D i jestem z tego Dumny :DDDD

ocenił(a) serial na 6
grze300

Ale wiesz że większość podoficerów to są specjaliści? np kierowcy czołgów/bwp obsługa bardziej zaawansowanych urządzeń itp.

grze300

Wojsko Polskie zostało zniszczone, gdy Polska wpadła pod but USA. Stało się to z armiami wszystkich "demoludów", które myślały, że USA pomogło im zerwać sowiecki łańcuch z umiłowania wolności, a nie po to, żeby założyć im własny. USA nie życzą sobie silnych armii w państwach zwasalizowanych i traktują armie państw sobie podległych jako jednostki pomocnicze, tak jak III Rzesza traktowała złożone z przedstawicieli różnorakich narodów oddziały Waffen SS. Wojsko Polskie jest Waszyngtonowi potrzebne tylko do tego, aby pomagało podbijać państwa jeszcze Stanom Zjednoczonym się opierające lub pomagało zwalczać antyamerykańskie ugrupowania w już podbitych przez USA państwach. Stąd zaangażowanie WP w Iraku i Afganistanie. A słyszało się o szkoleniu przez instruktorów WP wahabitów w Libii i Syrii (tzn. przepraszam, jakich wahabitów? oczywiście przedstawicieli "Wolnej Armii Libijskiej" i "Wolnej Armii Syryjskiej"). Teraz z kolei chodzą słuchy o członkach polskich jednostek specjalnych walczących w Donbasie po stronie wyniesionego do władzy przez USA za pomocą przewrotu rządu ukraińskiego. Gdyby USA wywołały wojnę w Rosji lub na Białorusi, to jak mniemam też WP w mniejszym lub większym stopniu zostałoby w to zaangażowane. Przy okazji polecam rzucić okiem na to:
https://www.youtube.com/watch?v=6dTyZOxwTAY
Gdy WP zostało przez Moskwę posłane do Czechosłowacji w 1948, to było źle, ale jak jest posyłane przez Waszyngton np. do Azji Wschodniej, co prześlicznie...

miotacz plomieni

"Gdy WP zostało przez Moskwę posłane do Czechosłowacji w 1948" - w 1968 rzecz jasna

ocenił(a) serial na 7
miotacz plomieni

no i doszlo neidanwo szkolenie saudow i nielegalna inwazja na syrie oraz pomoganie zydom w POLSCE w cwiczeniu inwazji na polske!

miotacz plomieni

Stan WP po 30 latach III RP. Płakać się chce.
https://www.pch24.pl/polska-armia-istnieje-tylko-teoretycznie,62150,i.html
https://www.pch24.pl/kto-sabotuje-modernizacje-wojska-polskiego-,66238,i.html

grze300

Już wcześniej "Samowolka" to zapoczątkowała.

miotacz plomieni

Nadal jesteś takim filozofem, ruski szpionie xD? Tak, USA nie chce żeby sojusznicze kraje miały silne armie, ale jednocześnie żąda od nich żeby zwiększały wydatki na wojsko, logiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones