PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639942}

Kingdom

7,6 307
ocen
7,6 10 1 307
Kingdom
powrót do forum serialu Kingdom

"Kingdom" powstało na podstawie mangi o tym samym tytule, której akcja rozgrywa się w czasie wojny królestw w Chinach. Mamy więc akcję, sympatycznych i różnorodnych bohaterów, sporą porcję humoru, a także dużo wątków historycznych (nie powiem, że historię, bo to w końcu fikcja i rządzi się swoimi prawami). Można było zrobić z tego naprawdę rewelacyjną serię anime, a tymczasem dostaliśmy bardzo słaby twór, który nijak się ma do oryginału. Ruch postaci jest koszmarny. Sceny walki są wyreżyserowane beznadziejnie, a że jest ich mnóstwo więc co chwila możemy oglądać sztywno poruszających się żołnierzy próbujących wbić przeciwnika w ziemię uderzeniami miecza znad głowy. Co najzabawniejsze, w całej serii spada dokładnie jedna kropla krwi. Z nosa.

Marti2013

Mangi nie czytałem, ale anime mi się bardzo podoba. Najbardziej duża ilość walk i bitew, które są pełne akcji i zwrotów akcji. Kreska z początku była co najmniej dziwna, ale z czasem stała się dla mnie rewelacyjna. Wiesz może ile sezonów to anime będzie miało, czy może tasiemiec to jest ? Ile jest tomów mangi ? I ile już zekranizowanych ? Z góry dzięki za odp. ;)

ocenił(a) serial na 5
ShinigamiK

Historia jest bardzo długa, w tej chwili manga ma 30 tomów plus rozdziały wydawane co tydzień, które jeszcze nie zostały zebrane w tomy. A do końca jeszcze daleko.
Jeśli chodzi o animację, pierwsza seria kończy się na 16 tomie mangi. Seria druga, która na szczęście ma o niebo lepszą animację, podejmuje wątek od 17 tomu. Podejrzewam, że na razie będą dwie serie anime. Jeśli akcja będzie prowadzona w takim tempie jak seria pierwsza, to nie starczy rozdziałów mangi na dalszy ciąg animacji. Mam nadzieję, że nie porzucą projektu i dokończą historię, kiedy mangaka dopisze jej zakończenie.
Osobiście polecam przeczytanie mangi. Co prawda jak na razie skanlacje dopiero doganiają serię pierwszą anime, ale grupa która podjęła się tłumaczenia ma niesamowite tempo i wrzuca po kilka rozdziałów tygodniowo. Sporo wątków jest tu dokładniej omówionych, no i nie ma cenzury na krew ;) Nie, żebym była fanką rzucania mózgiem o ścianę, ale to szlachtowanie się mieczami zupełnie na czysto bardzo mi w animacji działało na nerwy.

Marti2013

A gdzie mogę ją przeczytać, pobrać ?

ocenił(a) serial na 5
ShinigamiK

Polecam mangafox do czytania online. Albo manga traders jeśli chcesz ściągać, tyle że ta strona wymaga rejestracji.

Marti2013

Ale ja widze że na tym mangafox jest nie po polsku ;\

ocenił(a) serial na 5
ShinigamiK

aaaa... to nie pomogę obawiam się. Z tego co mi wiadomo nie ma polskiej skanlacji. Ja czytam po angielsku.

ocenił(a) serial na 9
Marti2013

Wszyscy fani mangi w przypadku każdej adaptacji zawsze marudzą że jest beznadziejna w porównaniu z oryginałem:D
Tyle że manga sama w sobie jest bardzo ograniczonym źródłem przekazu, przez co wymaga dużo większego udziału odbiorcy niż anime, książka, czy cokolwiek innego. W efekcie człowiek stwarza sobie pewne osobiste wyobrażenie (wynikłe z własnych potrzeb emocjonalnych) i tym samym kreuje emocje związane z danym dziełem. Przez to żadna adaptacja nie jest w stanie sprostać jego oczekiwaniom:p
Obiektywnie to oryginał jest zawsze słabszy jakościowo - tyle że mało kto potrafi to dostrzec, bo ocenia swoją bujną wyobraźnie, a nie dzieło;)
I gdy ta wyobraźnia jest ograniczona przez medium o większych możliwościach przekazu (kolor, dźwięk, obraz), to potem jest marudzenie:)))


ocenił(a) serial na 5
Gubio

W dużej mierze się zgadzam, bo należę do tych osób które raczej wolą mangę. Ale nie zawsze oryginał jest lepszy. W przypadku "Ouran High School Host Club" (tak wiem, bardzo odbiegam od tematu "Kingdom" ;) manga jest średnia natomiast anime wprost rewelacyjne. Kwestia realizacji. W przypadku anime "Kingdom" dla mnie serię położył sposób animacji walk i tych nieszczęsnych koni. Ja wiem, że autor też je rysuje jak skrzyżowanie krokodyla z hipopotamem, ale animatorzy mogli okazać im trochę litości XD

ocenił(a) serial na 9
Marti2013

Druga seria skończyła się jakoś w marcu. Wie ktoś coś na temat kontynuacji serii???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones