PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 459
ocen
2,8 10 1 35459
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Przeczytałem w którejś gazecie, że pan Stockinger boi się o swoją rolę życia, gdyż nie są pewni, czy po wakacjach będą nadal kontynuowane przygody rodziny Lubiczów.
Jutro podam nazwę gazety. Co wy o tym sądzicie?

ocenił(a) serial na 6
Bogdan4674

Co ja mogę sądzić? Władza wepchała się nawet do telewizji i robią roszady, nie zważając na opinię widzów, nie licząc się z ich zdaniem. Zdejmując Klan, niszczą legendarny polski serial. Najdłuższa polska opera mydlana. W następnym roku miałaby 20 lat. Jeżeli te plotki okażą się prawdą, znienawidzę jeszcze bardziej obecny polski rząd o ile to jeszcze możliwe.

użytkownik usunięty
elmoo_filmweb

Masakra... :(

ocenił(a) serial na 2
elmoo_filmweb

Widzę, że PiSowski nie jesteś, to tak samo jak ja.. Przeczytałem to w "Twoim Imperium" nie czytam tego typu gazet, ale akurat ten artykuł mnie zaskoczył.. Chyba musi być coś na rzeczy bo na oficjalnym fb klanu podali, że chcą zdjąć z anteny. W sumie mogliby zrobić jak z Modą. Na Playera.
albo inną Iple.

ocenił(a) serial na 6
Bogdan4674

Jasne, że nie. Nie odpowiadają mi ani poglądowo ani w żaden inny sposób. A obecna sytuacja w kraju utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie można ufać tym ludziom.
W kwietniu produkcja ma rozmawiać z zarządem TVP i wszystko wyjaśni się. Na razie musimy czekać i być przygotowanymi na każdą ewentualność.

ocenił(a) serial na 2
elmoo_filmweb

http://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/klan-380/news-klan-powstal-komitet- obrony-klanu-fani-serialu-beda-walczyc-,nId,2152086

Popieramy? :)

ocenił(a) serial na 6
Bogdan4674

Oczywiście, że tak! :)

Bogdan4674

KOK - Komitet Obrony Klanu. Też wyjdą na ulice? :P

ocenił(a) serial na 2
elmoo_filmweb

http://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/klan-380/news-klan-znika-z-anteny-z astapi-go-nowy-serial,nId,2153855

"Dobra zmiana?"- Nie sądzę....

ocenił(a) serial na 5
elmoo_filmweb

Już oficjalnie TVP wypowiada się, że serial będzie stopniowo wygaszany. Pewnie będą zmniejszać liczbę odcinków w tygodniu (w sumie początkowo był emitowany trzy razy w tygodniu a nie pięć). Na razie aktorzy mają kontrakty do maja, więc pewnie do końca roku będzie nadawany, choć po wakacjach pewnie rzadziej. Nie wiem skąd taka decyzja, skoro oglądalność utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, a sama fabuła jest raczej neutralna światopoglądowo. Tak czy inaczej TVP nie ma szczęścia do seriali, poza Ranczem i Rodzinką.pl żaden format nie przetrwał dłużej niż sezon.

ocenił(a) serial na 4
pafffcio86

Jak to żaden "nie przetrwał dłużej niż sezon"? A Blądyna, Czas humoru, Z jak Zdrada, Larwy Szcześcia ... pierwsze z brzegu :D

Bogdan4674

W końcu tą patologię wyrzucają. Mam nadzieję, że przywrócą "Plebanie".

ocenił(a) serial na 5
hegonim

Plebania była spoko, ale z biegiem czasu się wypaliła.

pafffcio86

Klan już się dawno wypalił.

ocenił(a) serial na 10
Bogdan4674

Kurski najwyraźniej robi telewizję pod siebie, a nie pod społeczeństwo. MjM które ma 7 mln oglądalności też niby zagrożone. Za to funduje sie nam powrót Teleranka (kto niby będzie go oglądał?), najbardziej wieśniackiego teleturnieju jakim był "Kocham Cię Polsko" czy "Wielkiej Gry", którą jako dziecko zapamiętałem jako raczej "Wielką Nudę".

ocenił(a) serial na 2
lach

Do "Wielkiej Gry" nic nie mam, ale niech się odczepi od seriali..
co mu Klan przeszkadza? XD

Bogdan4674

Co dzień to inne wieści. Wczoraj Pawlicki z TVP podał , ze Klan może być jeszcze do 2 lat , a dziś TVP wydało oświadczenie :

W związku z doniesieniami o nieodwołalnym końcu produkcji dwóch popularnych seriali TVP – „Klan” i „M jak miłość” – Telewizja Polska informuje, że są one nieprawdziwe. Intencją TVP S.A. jest dalsza emisja tych seriali. Nie zależy to jednak wyłącznie od Telewizji.

System produkcji seriali w Telewizji Polskiej, stworzony przez poprzednie zarządy okazał się skrajnie niekorzystny dla TVP i doprowadził do sytuacji, w której seriale o wielomilionowej widowni przynoszą telewizji publicznej... wielomilionowe straty. To sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i interesami Polaków utrzymującymi media publiczne.

Dlatego konieczna jest pilna zmiana organizacji produkcji seriali z udziałem producentów zewnętrznych. Zarząd TVP pod kierownictwem prezesa Jacka Kurskiego podjął już intensywne prace nad nowym modelem produkcji oraz przeprowadził już pierwsze udane renegocjacje kontraktów zawartych przez poprzedników. Wywołało to zrozumiałe poruszenie w zainteresowanych środowiskach.

- Liczę, że negocjacje prowadzone z producentami zakończą się pozytywnie i seriale staną się opłacalne, zaczną na siebie zarabiać, dzięki czemu będą mogły pozostać na antenie. Dotychczasowy model stopniowo zastąpimy nowym, bardziej efektywnym dla TVP. Otwieramy się na kontakty z twórcami, aby pozyskać z rynku najlepsze projekty. Procesem produkcji i jego kosztami w większym stopniu niż dotąd zarządzać będzie TVP. Nie może być tak, żeby wielomilionowe produkcje przekładały się na wielomilionowe straty - wyjaśnia prezes TVP Jacek Kurski.

Zespół Rzecznika Prasowego TVP



Wiec w sumie dalej nic nie wiadomo.

ocenił(a) serial na 2
wiatriwoda

Ja tu czegoś nie rozumiem.. Przez tyle lat Klan i Emka były emitowane, a teraz przychodzi Kurski i nagle dowiadujemy się o milionowych stratach, które przynoszą akurat "te" seriale?? Dla mnie to jest coś podejrzanego... skoro Publiczna ponosi wielomilionowe straty z powodu emitowania tych seriali to niech zaprzestanie emitowania tureckich szmir typu Wspaniałe stulejcia, bo mnie szlak trafia kiedy to słyszę i o tym słyszę :D

Dla mnie prawda jest taka, że pan Kurski jak to ktoś określił robi telewizję pod siebie i po prostu szuka tzw kozłów ofiarnych, wydaje się że znalazł, tylko teraz powstaje pytanie kolejne
kto będzie oglądał publiczną w wykonaniu pana Kurskiego? Bo na pewno nie ja

DOBRA ZMIANA K&^7*76A MAĆ xd

ocenił(a) serial na 4
Bogdan4674

Jak nie wiadomo o co chodzi ... to zawsze chodzi o pieniądze.
Trzeba oszczędzać kasę bo czekają na realizację pińcet plus na "każde" dziecko i inne cudowne pomysły.
Puszcza się plotkę o likwidacji produkcji, a potem "wicie rozumicie, my byśmy nie likwidowali, ale funduszy nie mamy więc jeżeli zrobicie o połowę taniej to bierzemy".
Albo sama TVP wróci do produkcji, mają przecież do zagospodarowania tabuny fachowców wyszkolonych w "uczelni" papcia Rydzyka. Będzie "patriotycznie, narodowo, katolicko" ... i w ogóle nie do oglądania.

ocenił(a) serial na 3
Bogdan4674

Cóż, z tego wiem, nie jest za dobrze z oglądalnością tvpis, więc Kurski raczej nie będzie szarżował. Z Klanu może i zrezygnuje, chociaż jeszcze chyba leci, ale z MjM czy takich Barw szczęścia to szczerze wątpie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones