PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 448
ocen
2,8 10 1 35448
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Twórcy zrobili niego totalne pośmiewisko. Owszem, w latach 1997-2000 był to dobry serial, do śmierci Pana Kęstowicza (2006) dało się to oglądać, ale potem to już zupełny upadek, a od śmierci Ryśka (2011) całkowita żenada. Czasem da się oglądać, ale bądźmy szczerzy - mało kto traktuje już ten serial poważnie. Oglądalność jest taka, że ledwie się zwraca, o misji, aktorstwie, jakości, humorze i innych przymiotach nie wspominając. Popieram, pojawiające się na forach głosy. Niech godnie zakończą ten serial na 20-lecie w 2017 r.!

ocenił(a) serial na 2
JohnWayne1

Zgadzam się, teraz już go kręcą na siłę, nie mają już żadnych pomysłów na nowe odcinki, to mielą w kółko jedno i to samo, sztucznie przedłużając każdy pierdołowaty wątek. Racja - w latach 97-2000 to było coś! Olka gnębiona przez profesora Kozuba, Daniel ukrywający się przed sektą i szarpanina z jego ochroniarzem Bogdanem (i zarazem kochankiem Moniki), Rysiu dodawał takiego luzu i humoru, pobicie Michała podczas meczu i później jeździł na wózku, jakie emocje były jak w końcu wstał na nogi... Niestety, wielu aktorów odeszło z serialu, niektórzy także poumierali; w serialu jak i naprawdę - w samym serialu tylko chyba Rysio zmarł, bo Cyrwus jak najbardziej żyje i ma się dobrze, ale razem z postaciami zmarli także aktorzy - łożesz ty mój, Krystyna Lubicz (Agnieszka Kotulanka), Włodek i Maria to już od dawna, niektóre wątki po prostu urwali, czasem trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, a nie na siłę kręcić i kręcić już wytarte i wyjałowione scenariusze

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

https://www.dailymotion.com/kazun781/videos
Są tu odcinki 1-95.
Oglądam je bez przerwy od dwóch dni.
Klimat lat 90.- genialny.
I jeszcze ta przepiękna muzyka...
Masz rację, że ,,Klan" miał na początku duży potencjał:-)

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

Rysio miał w dodatku zawsze łagodny wysoki głos idealny dla starszego kolegi lub kuzyna albo dla młodego wujka:-)
Jak tylko się odezwał, ludzie czuli się lepiej

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

W których to było odcinkach jak Daniel się pobił z Bogdanem?
Niestety, nie przepadam za tym wątkiem, dlatego chcę jak najszybciej mieć seans tego odcinka z głowy.

Brandon568

w początkowych odcinkach klanu w latach 90

ocenił(a) serial na 10
GohanSuperSayianII

OK dziękuję a były to odcinki 101-200,200-300?

Brandon568

tego nie wiem ponieważ klan oglądałem od lat 90 ,do serialowej śmierci Ryśka Lubicza .

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

https://www.youtube.com/watch?v=r8s73BKKfmc

ocenił(a) serial na 10
Brandon568

https://www.youtube.com/watch?v=r8s73BKKfmc
KOZUB:-)

JohnWayne1

TVP uleczy schizofreników!

ocenił(a) serial na 1
JohnWayne1

Serial na razie jest zawieszony na „nieokreślony” czas z powodu korona wirusa. Też mam nadzieję, że to wreszcie zdejmą, bo tego się nie da nawet z przyzwyczajenia oglądać. Podziwiam ludzi, którzy na tym nie zasypiają :D

ocenił(a) serial na 1
JohnWayne1

Niestety prędko tego pewnie nie zdejmą, bo telewizja chciała to zrobić bodajże w 2017r., ale fani protestowali. Nigdy nie rozumiałam fenomenu, a teraz tym bardziej nie rozumiem „fenomenu” tego „dzieła”

ocenił(a) serial na 2
Joker_Dzokej

To nie jest takie proste. Jaka by to nie była chała, to ludzie jednak się przyzwyczajają do swoich serialowych postaci. Człowiek wraca po ciężkim dniu pracy do domu i z przyzwyczajenia odpala tv a w nim klan. Może na chwilę zapomnieć o własnych problemach i zająć się w tym czasie tymi fikcyjnymi w rodzinie Lubiczów i Chojnickich. O ile sam niezbyt przepadam za tym serialem, to jednak jakiś sentyment jest. Człowiek się trochę z tymi groteskowymi postaciami zżył i chociaż dla samej tradycji oczekuje z ciekawością co znowu odjaniepawli Daniel Ross, albo Maciek Lubicz. Niby to wszystko głupie i denne, ale to tak jak Kevin w każde Święta. Disco Polo również nie jest przez wszystkich lubiane, ma swoich zwolenników i przeciwników, ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby je zlikwidować. Ten gatunek muzyki musi istnieć, bo ludzie też go słuchają i się przy tym bawią. Ja sam nie przepadam za tą muzyką, ale doskonale rozumiem ludzi którzy ją uwielbiają :)

ocenił(a) serial na 1
trancefan1986

Zapomnieć o własnych problemach można przy czymś lepiej zrealizowanym i lepiej zagranym.
Na takich platformach jak HBO GO, Hulu, CANAL +, Netflix nieraz lecą świetne rzeczy. Na tym ostatnim lecą naprawdę dobre seriale stworzone przez Polaków typu Wataha, Belfer, czy też bodajże Ślepnąc od świateł
Można też podpatrzeć strony typu Zalukaj, czy też CDA.
Człowiek po ciężkim dniu pracy i z przyzwyczajenia odpala tv a w nim klan
No właśnie. I dlatego nie znoszę takich seriali. W naszej telewizji nie leci nic naszego na poziomie. Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy porównam sobie nasze telewizyjne serialiki z tym, co leci na wymienionych przeze mnie wyżej platformach oraz na BBC, o którym zapomniałam wspomnieć. Zresztą sam/sama chyba czujesz różnicę, co nie?
I jeszcze jedna rzecz jest taka, że teraz się nowych telenowel nie robi. Bo nowe pokolenia nie są nimi zainteresowane. Za to stare zostają na antenach i są ciągnięte bez przerwy.
Ja jestem za tym, by je zdjęto, bo o czym można kręcić przez 15, 20 lat i dłużej? Czasem warto porzucić sentyment/ przyzwyczajenie obejrzeć coś nowego. A tv mogłoby coś świeżego WRESZCIE wymyślić.
Co do disco polo to mamy podobne opinie ;) Mnie ta muzyka nie przeszkadza, ale gdy radio puszcza w nieskończoność, to zaczyna to irytować.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 1
trancefan1986

A co do Kevina to uważam, że nawet w połowie nie denerwuje tak, jak Klan. Bo jest śmieszny, super zagrany i ma świetny klimat.
Choć fakt, faktem, że tv powinno puszczać coś bardziej różnorodnego i przede wszystkim nie puszczać Kevina przed świetami, a tak czasami było.

ocenił(a) serial na 10
Joker_Dzokej

Ja sądzę że ,, Kevina" powinna już dawno powstać wersja polska.
Tak jak ,,The Nanny":-)

ocenił(a) serial na 1
trancefan1986

* Człowiek wraca po ciężkim dniu pracy do domu i z przyzwyczajenia odpala tv a w nim Klan

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

Teraz mnie się przypomniało, dokładnie kilka minut temu że myślałem że pekne ze śmiechu kiedy przed Bożenką stało widmo ,, kibla" z fizyki, kiedy jeszcze była w szkole podstawowej!
Co prawda był to wierzchołek lodowej góry lecz też świadczył o ,, zacofaniu" scenarzystów, którzy tak jakby nie wiedzieli że fizyka się pojawia dopiero w gimnazjum:-)
A w szkole podstawowej matematyka to faktycznie jedyny przedmiot ścisły

ocenił(a) serial na 1
JohnWayne1

Hehe, najlepsze, ze właśnie post jest z 2017 roku, a mamy 2020 i nadal to leci

ocenił(a) serial na 3
JohnWayne1

Na początku to był hicior ludzie nagrywali sobie odcinki na video a teraz wszyscy cisną z niego bekę.
Klan powinni zakończyć jak Złotopolskich czy Plebanię

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Dokładnie. Klan, M jak Miłość, Na dobre i na złe, Świat według Kiepskich - to wszystko powinni skończyć, bo ileż można absurdów wymyślać ?

ocenił(a) serial na 3
Joker_Dzokej

Na dobre i na złe też już nie oglądam pozmieniali aktorów i dałem sobie spokój

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

Nie dziwię się. Bo o czym można kręcić serial przez ponad 20 lat???

ocenił(a) serial na 1
Joker_Dzokej

Serio, według mnie czas na coś nowego, bo większość tych rzeczy się powypalała, a tv wciąż nie chce tych tasiemców zdjąć z anteny

ocenił(a) serial na 2
Joker_Dzokej

a ja lubię klan

ocenił(a) serial na 1
videonarkoman

Xd Niby lubisz Klan, a dajesz ocenę 2? To chyba go nie lubisz?

Joker_Dzokej

Na downie Maciusiu katole hajs zarabiają!

ocenił(a) serial na 1
atari799927176virgin

Po co to piszesz? Klan jest kręcony, bo część ludzi go jeszcze ogląda️
Tak dla twojej wiadomości to wierzę w Boga, a nazywanie katolików katolami nie jest miłe. I trochę szacunku dla Piotra Swenda, bo jego choroba to nie jest nic fajnego.
Wiem, że Filmweb od dawna nie jest idealnym miejscem i mnóstwo na nim głupich tekstów i kłótni, ale nie obniżamy jego poziomu jeszcze bardziej️

ocenił(a) serial na 10
Joker_Dzokej

Skąd pewność że Twój przedmówca chciał go obrazić?
Być może chodziło mu o to że na wątku choroby nie można budować fabuły.
Nie można też od ,, zapętlenia"wątkiem choroby fabuły ratować.
Jeżeli tak,to ja się zgadzam.

ocenił(a) serial na 1
Brandon568

W ogóle nie powinno się pisać, bo nawet nie przyszłoby mi do głowy, bym tak napisała, że katolicy, (nazwani przez poprzedniego usera atari799927176virgin "katolami") zarabiają na "downie Maciusiu" pieniądze.
Po pierwsze po co pomysł, żeby to niby katolicy na tym mieli zarabiać, bo tego nie rozumiem, przecież twórcy nie muszą być katolikami.
Po drugie nazywanie kogoś "Downie Maciusiu" jest obraźliwe, bo powinno się mówić osoba z Zespołem Downa, a nie "Down" bezpośrednio czy też pośrednio do danej osoby. Nie wspomnę o tym, że niektórzy wybuchają śmiechem na słowo "Mongoł", a wiadomo do czego, a raczej do kogo się to odnosi.
Po trzecie: w jaki niby sposób twórcy mieliby zarabiać na wątku choroby, jak pisze o tym user? Przecież twórcy gdy wymyślali ten wątek, to serial dopiero stawał się popularny, a takie wątki nie były zbyt często pokazywane, raczej dość rzadko, jeśli w ogóle.
A przy okazji, to rzeczywiście nie może być tak, że sytuacje z Maćkiem pokazywane są w sposób przerysowany, czyli to słynne "co się stao?", oraz nie powinno się słaby serial ratować wszelkimi chorobami.
Zgadzam się też z wymienionymi przez ciebie tezami, tylko, że jeśli o to chodziło temu userowi, to trzeba było to jasno i normalnie napisać.
A swoją drogą, to dziwię się, że serial ma jeszcze jakąś oglądalność, bo średnią ma 2,8 plus żadnych pomysłów na niego nie ma, dlatego też według mnie należy usunąć go z anteny i zastąpić czymś ciekawym.

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

No, czystkę obsadową zrobili po całości. Tam też "dobra" zmiana przylazła :)

ocenił(a) serial na 2
jan_niezbedny0

A zauważyliście, że jakby teraz Klan spoważniał? Bez Koziełły i Surmaczowej, bez babci Stasi łożesz ty mój itd. Bez tych infantylnych, nic nie wnoszących postaci, których aktorzy niestety umarli, serial trochę się wyprostował. Szkoda tylko że t postacie zniknęły z powodu śmierci grających je aktorów :( A nie z powodu zmian fabuły.

ocenił(a) serial na 1
trancefan1986

Być może. Ja tego serialu aż tak bardzo nie znam, ale patrząc na to, że on już leci 23 lata, to mnie to nie dziwi.
Ja popieram usera o nazwie JohnWayne1, żeby zdjęli tego tasiemca.
Ile można? Czas by coś stworzyć nowego, ale niekoniecznie o powstaniu warszawskim, bo tego typy rzeczy jest ZA dużo, ale np. można zrobić coś o powstaniu listopadowym. To tylko taka propozycja ;).
Ale jak wiadomo telewizji się nie chce wystarczająco dużo pieniędzy zainwestować w coś świeżego.

ocenił(a) serial na 3
Joker_Dzokej

Coś mnie napadło i obejrzałem dzisiaj odcinek Klanu.
Ale z tej Grażynki to się purchawa zrobiła.

ocenił(a) serial na 4
giovanni50

,,Purchawa"...he,he,he ;-).

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

Pani Joanna Żółkowska będzie długo jeszcze żyła:-)
Że wszystkich postaci które wymieniłeś że zmarli aktorzy ich grający, tylko do pani Joanny jednak się pomyliłeś-ona ciągle żyje i ma się dobrze:-)

ocenił(a) serial na 3
JohnWayne1

Najlepsze było jak Krysia i Paweł pili po koniaczku. :)

ocenił(a) serial na 10
JohnWayne1

https://www.youtube.com/watch?v=r8s73BKKfmc
Dla fanów Agnieszki Kotulanki (1956-2018) i Dariusza Odija

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones