PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 459
ocen
2,8 10 1 35459
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Wpisujcie w tym temacie wszystkie sytuacje, które was najbardziej rozśmieszyły:

1.Mój zdecydowany faworyt- TATA JACEK, TATA PIOTREK :D
2.Dziadek Władziu z Alzheimerem.
3.Dr. Paweł Lubicz i jego sztuczne lekarskie dialogi.
4.Babcia z Kazachstanu.
5.Rysiek z Klanu- nie trzeba nic dodawać do tego.
5."Absolutnie"- Pani Surmacz.
6.Feliks :D
7.Maciek, szczególnie z Martynką.
8.Jurek- największy fighter. Pamiętam jak zlał Rafalskiego i wystraszył bandytów siekierką.

Dużo więcej, ale te 8 mi przyszło do głowy jak na razie :D

ocenił(a) serial na 10
Hitek

.... miałem nie komentować
ale...
1. co w tym dziwnego?
2. to było 300 lat temu
3. on nie ma dialogów medycznych (ostatnio zajmuje się stłuczkami, jogingiem i poszukiwaniem psa)
4. to jest CIOCIA
5. słaby, stary wątek
6. ?
7. ?
8. patrz pkt 5

ocenił(a) serial na 3
laminax

Rysio w burdelu :)
Postrzelił ochroniarza (plamę krwi zrobili chyba z soku buraczanego) uciekając z agencji zdązył kulturalnie zamknąc furtkę a jak odjeżdzał wrzucił migacz by na deser stracić wzrok

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

Z najnowszych to jogging doktora Koniaczka, który nigdy nic nie uprawiał ... ( no z jednym wyjątkiem), tj. rano dziadyga biega, a potem idzie robić operację, półżywy ze zmęczenia i ledwo ruszający się.

ocenił(a) serial na 2
libella

Krysieńka - piastuje tytuł dziekana chyba dożywotnio, przy czym cała jej praca polega na czytaniu (tak mniemam) na ekranie monitora od lat jednej i tej samej strony tekstu, plotach z Surmaczową tudzież Alicją czy tam Deptułą oraz piciem kawki przygotowanej przez panią sekretarkę....

ocenił(a) serial na 10
makagigi

No, a to ona jest jeszcze tym dziekanem? To czemu siedzi w jakimś centrum językowym, przecież dziekan siedzi w dziekanacie obłożony papierami, jest ciach, latają sekretarki i ogólny rozgardiasz ...

ocenił(a) serial na 10
libella

nie ciach, tylko ruch :]

ocenił(a) serial na 2
libella

Jeżeli już nie jest to mój błąd :) ale i tak długo była i nic konkretnego nie robiła...

ocenił(a) serial na 10
makagigi

No ja w sumie nie wiem, może jest, ale i tak tytuł ma dożywotnio :D.

ocenił(a) serial na 2
libella

Taa wieczna doktorowa-dziekanowa ;)

ocenił(a) serial na 10
libella

Ona teraz pracuje w jakims instytucie...co cała była akcja bohaterska Krystyny co taka mowę podniosła wygłosiła do dziennikarzy ale na pewno więcej wie Awdar . Pozdrawiam wszystkich fanow:)

ocenił(a) serial na 10
libella

Bo zlikwidowali im ten cały instytut na uczelni i dali to do szkoły języków obcych. Cała afera była. Wszyscy się zbuntowali, na czele stał Deptuła, Krystyna próbowała to łagodzić, ale wszyscy byli przeciwko niej.

ocenił(a) serial na 3
libella

Paweł miewał wątki sportowe od niepamiętnych czasów, grał w tenisa, biegał na siłkę koło 2003 r. (to tam spotkał niegdysiejszego gwałciciela Moniki), grał w golfa z Koziełłą, uprawiał taniec towarzyski (w turnieju przeciw dr Edycie z mężem ok. 2007 r.).

ocenił(a) serial na 10
Awdar

to był wątek, ten gwałcicielski pakt Monika-Pawełek-tatuś kurator, to były szalone lata w Klanie... Hehe i ten taniec z pokraczką Krychą.

ocenił(a) serial na 3
libella

Monika nie była członkiem paktu, ten pakt był w zasadzie przeciw niej.

Tańce to okolice roku 2007, więc już złe czasy Klanu.

Hitek

Halszka, która była złodziejką i generalnie "złą osobą" teraz jest szefem kuchni u Rosso. Swoją drogą to szybko zapomnieli o szukaniu winnych śmierci Ryśka.

Zakończenie wątku Doroty poprzez zapomnienie o jej istnieniu. Rozumiem, że aktorka nie chciała już grać, ale o np. Beatce mówią wciąż i wciąż i wciąż....

ocenił(a) serial na 10
agi001

O to to, ta Halszka, co to i kradła i uciekała i nawet nieomal co zayebała Ryśka, a teraz jest super mądrą kucharą, wszystko jej wybaczyli i zapomnieli. A co do Doroty to nawet braciszka Rysia nie pożegnała, przepadłą razem z Beatką.

Hitek

Dla mnie absurdalny i nawet obrzydliwy jest wątek "erotyczny" Grażyny i Arkadiusza...
Babka jeszcze młoda, ładna- niby ma te 48 lat, ale nie wygląda na swój wiek. Za to Olbrychski już pod 70tkę podchodzi, pomarszczony, pokrzywiony, fuuuj ba! Zresztą on mi się tam nigdy nie podobał, nawet za "Kmicica"...jakiś taki szpetny na twarzy :/ Już o niebo lepiej byłoby, gdyby ją zeswatali z tym nadpobudliwym kolegą Mariusza- taksówkarzem gaszącym pożary :]

No i następna żenada - Tropek i Surmaczowa. Oglądając na necie, zawsze przewijam dalej.

ocenił(a) serial na 10
neverrever

Fakt, nie smaczny zwłaszcza że Olbrychski słabo jak na swój wiek wygląda, pokurczony, bełkotliwy, zapluty... A Tropek to bidok, traktują go jak rzecz.

libella

Ja gdy nagrywam sobie czasem odcinki (pudło z upc rzadzi, hahah) i oglądam potem to przewijam wszystkie sceny Ani z Tropkiem i Feliksa zafascynowanego pogrzebami. juz by skonczyli te bzdury.

ocenił(a) serial na 4
neverrever

Ano właśnie, co się stało z taksówkarzem/strażakiem ? Dostał kosza, czy po prostu tak sobie zniknął z planu /

ocenił(a) serial na 2
andre_

On teraz kręci z Michałem ;)

ocenił(a) serial na 4
makagigi

To nie ten, z Michałem kręci kumpel Ryśka. Był jeszcze jeden - taksówkarz i strażak amator (czy tam ochotnik) w jednym.

ocenił(a) serial na 2
andre_

To ten co jej przy samochodzie kiedyś pomagał?

makagigi

tak, i jak zwykle przepadł. to samo bylo z zakonnicą, co bylo juz kompletnym absurdem z racji smierci ryska i zadnej wzmianki nawet o niej 'dlaczego by nie mogla sie pojawic na pogrzebie'

ocenił(a) serial na 10
Repulsion

to było bardzo głupie z ich strony, zamilczeć świętą dorotę

libella

irytująca jest była - obecna żona Rafalskiego - sztywna, nawet w domu chodzi w garsonce, szpilkach i super wymuskanej fryzurze i to wieczne - Jacku, Piotrze

therli

te jej włosy sa tak obfite jakby wsadziła pod nie nadmuchane balony, poza tym ma twarz jak woskowa figura

ocenił(a) serial na 2
Repulsion

A no to przepraszam za pomyłkę :) ilość adoratorów Grażynki chyba przerasta moje możliwości...

ocenił(a) serial na 10
Hitek

Przecież już mamy taki temat. Nie możesz tam się dopisać, tylko tworzyć kolejny?

ocenił(a) serial na 2
elfijka

W dzisiejszym odcinku Ola jak rano wychodziła na spotkanie z Rafałem miała kręcone włosy, na samym spotkaniu proste, potem przyszedł Norbert i jak razem wrócili do domu to włosy znowu były kręcone... może to szczegół, ale mogliby chociaż o to zadbać

ocenił(a) serial na 10
makagigi

Bo jak zobaczyła Norberta, to jej się wrażenia wyprostowały :)

ocenił(a) serial na 1
elfijka

ahahah dobre :D

ocenił(a) serial na 2
elfijka

:) może też myślała, że dzięki temu "kamuflażowi" Norbi jej nie rozpozna jakby co

ocenił(a) serial na 10
makagigi

A przecież Norbert to przebiegła bestia.

ocenił(a) serial na 4
elfijka

Szczwany lis, a do tego jednym ruchem łamie ołówek. Oj, nie wróżę długiego życia Rafałowi :D

ocenił(a) serial na 10
andre_

Zaczynają się akcje jak w "Psychozie" Hitchcocka ;)

andre_

Ola niech w domu pochowa wszystkie ołówki :D

ocenił(a) serial na 1
Hitek

Czy ktoś mi może powiedzieć, skąd się wziął Jaś? Bo oni tylko mówili i mówili, że Rafalski Beatce krzywdę zrobił, coś tam. To był po prostu romans, czy jakiś element kryminalny?

ocenił(a) serial na 2
wojtasia

Romans, tylko Rafalski nie chciał dziecka i chyba nawet kazał Beacie usunąć ciążę, ale tego nie jestem pewna

ocenił(a) serial na 3
wojtasia

Romans, w pierwszym sezonie Beata, kilka dni po zrobieniu prawka wjechała nań, w czasie gdy on jechał na rowerze ;) Element kryminalny? Tylko o tyle, że on wtedy miał żonę i nic jej nie powiedział ;) Ale to nie przestępstwo. Chciał, by Beata pozbyła się Jaśka, bo ta żona (grała ją Agata Rzeszewska świetna aktorka jeszcze za komuny) była znacznie zamożniejsza, miała wydawnictwo, w którym m.in. wydawała jego książki psychologiczne. I był zbyt leniwy, by od niej odchodzić po prostu. Wiele lat później Magda Rafalska wyszła za... Marka Boreckiego, brata Jacka, a po kolejnych kilku latach uśmiercono ich oboje w jakimś wypadku.

ocenił(a) serial na 3
Awdar

Z ciekawostek: obok książek Rafalskiego rzeczone wydawnictwo wydało też powieść Marii Lubicz "Klan", o dziejach tej rodzinki. Rafalski miał podwójne wejście do serialu, bo zupełnie niezależnie od wątku z Beatą był psychoterapeutą Moniki w związku ze sprawą z gwałtem.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

A to nie Beata jechała na rowerze, a on ją potrącił? Ja to tak pamiętam...

Awdar

Było coś że przyjaciółka Beaty, Marta pokłóciła się z Rafalskim, Rafalski ją w afekcie odepchnął, nastąpił nieszczęśliwy wypadek i ona umarła. Pamiętam scenę jak ta dziewczyna leżała i kałuża krwi była na podłodze. A potem Rafalski się zmienił, zrozumiał że jest ojcem i oddał nerkę Jasiowi.

ocenił(a) serial na 1
Hitek

Absurdem jest również cudownie poczęta Katarzyna - córka niepłodnego Ryszarda i jego małżonki Grażyny.

ocenił(a) serial na 3
maupka4321

Pamiętam jak Michał odprowadzał Zytkę na lotnisko, gdy wyjeżdżała z Rudką do Włoch. Zamiast lotniska widzieliśmy "hol" TVP2 - tam gdzie goście programu Pytanie na śniadanie robią sobie zdjęcia

ocenił(a) serial na 4
eva502

Rozmowy przez skype "z Australii", za Australię robił obrazek na ścianie, bodajże chyba z Operą w Sydney. No bo przecież jak się mieszka w Australii to i widoczki na ścianach koniecznie tylko australijskie.

ocenił(a) serial na 3
andre_

Tak i jeszcze kwiatek obok "australijski" oczywiście

ocenił(a) serial na 10
andre_

:D Tak jak u Jurka w firmie same zdjęcia koparek, a u Agnieszki w tamtej fundacji całe ściany w słoneczniki :D

ocenił(a) serial na 4
elfijka

Dobra scenografia mówi wszystko ;)

ocenił(a) serial na 1
Hitek

A dziś, na totalnej zjarce, w klanie zauważyłam to - "Nie dość miękko wypowiadam SI, posUCHAJ: siano, sielanka, siemię." - o kur*a
" - Mięli wyciąć tylko koparkę! Jerzy, sorry."... bez komentarza, miała być tylko koparka... Do tego Surmaczowa "rodzina adamsów" i makaron (gotowany na parze, niczym żarcie dla Tropka) na głowie. "Wcale nie!" powoli staje się reakcją Maćka na wszystko. Maciek anarchol.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones