PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35584}

Kompania braci

Band of Brothers
8,7 136 997
ocen
8,7 10 1 136997
8,4 14
ocen krytyków
Kompania braci
powrót do forum serialu Kompania braci

Nienawidzę tego filmu! I chociaż ogólnie jest cacy - przekonująca gra aktorów, zgodność historyczna, dobre zdjęcia, fajna muzyka i tak dalej, to całą ocenę skutecznie niweluje ta cholerna propaganda, o której pisał już kolega ReadyToFight. Amborse to mój najbardziej znienawidzony autor książek historycznych, który zamiast opowiadać o faktach, tak jak Davies, czy Beevor, wolał snuć propagandę, której zupełnie nie da się czytać. Nic więc dziwnego, że po obejrzeniu ekranizacji jego "dzieła" miałem podobne odczucia. jeżeli to, co widzicie w tym serialu nazywacie bogato pokazanymi ludzkimi uczuciami, to chyba jesteście chorzy. Uczucia pokazuje chociażby Szeregowiec Ryan, a Kompania Braci to nic innego, jak kompendium propagandy, podkolorowanych i przeinaczonych zdarzeń oraz fikcyjnego, sztucznego patriotyzmu, który na froncie naprawdę był słabo widoczny. Jednym słowem - beznadzieja! Aha, i jeszcze jedno. Jeżeli człowiek narodowości polskiej mówi, że uwielbia Kompanię Braci, to NIE MA PRAWA nazywać się Polakiem. W Polsce takich kompanii było multum, tylko że one zamiast nieść zwycięstwo z uśmiechem na ustach były masakrowane we Wrześniu i pod Monte Cassino! I dlatego nikt nie potrudzi się, żeby o nich zrobić film! Taka jest prawda! Ja jestem Polakiem i w Amerykańcach się nie kocham. Dlatego dobrą produkcję o amerykańskich żołnierzach nie ocenię więcej niż 7/10 - taką z reszta ocenę daję Ryanowi. Ale jeżeli film, czy tam serial, jest tak nasiąknięty propagandową, to dla mnie jest produkcją, na którą mogę co najwyżej pluć! Daję 2/10, żeby moja krytyka nie była aż tak rażąca. Tyle ode mnie.

ocenił(a) serial na 10
Jagiello

dobra spierdalaj,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ocenił(a) serial na 9
Jagiello

Piszesz brednie kolego. To tylko i wyłącznie wina naszych filmowców, że nie mamy produkcji na poziomie, ukazującej męstwo i bohaterstwo naszych żołnierzy, walczących na frontach IIWŚ. Trudno oczekiwać, żeby ktoś za nas to zrobił. Co do samego serialu. Po prostu "perełka" daje 9/10. Propagandy nie da się uniknąć w produkcjach tego typu. Nie ważne czy to produkcja amerykańska, polska, rosyjska czy mongolska. Nie jestem miłośnikiem wszystkiego, co amerykańskie. Po prostu doceniam dobre kino.

ocenił(a) serial na 10
Jagiello

jak dla mnie najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałem. wszystkie odcinki obejrzałem jednym tchem. też nie lubię tzw. amerykańskiego patosu, ale jakoś w BoB mi on nie przeszkadzał.
fakt - mnie też boli to, że jeszcze nikt w taki sam sposób nie oddał czci polskim bohaterom na frontach II WŚ, ale to już (jak powiedział mój poprzednik) wina naszych reżyserów itd.
ja daje 10/10.
pzdr!

ocenił(a) serial na 10
lucabe85

Dołączam się do waszych opinii POLACY, oceniłem serial 10/10 bo to się właśnie nazywa dobre kino, realistyczne kino w połączeniu z wypowiedziami rzeczywistych weteranów to jest perełka. Do Jagiello, człowieku zastanów się wpierw zanim napiszesz, to czy ktoś może zrobić film czy nie zależne jest tylko od reżyserów, producentów. Na produkcję tego typu potrzebne są pieniądze, dobry pomysł jak wszystko dobrze sklecić i oczywiście chęci. Amerykanie znaleźli te 3 rzeczy, dziwisz się, że zrobili serial właśnie o swoich kompaniach?

Chwała wszystkim bohaterom... także tym, o których książki i filmy nie traktują :)



I jeszcze jedno... film urzeka swoim dramatyzmem, w dziewiątym odcinku poleciała mi łezka, a to rzadko się zdarza, zresztą podejrzewam, że nie tylko mnie.

ocenił(a) serial na 10
Vigilante

Tez daje 10/10 a kto ma krecic o bohaterskich wyczynach polakow? Bo nie
wydaje mi sie by powstalo cos takiego jak ten serial :)

ocenił(a) serial na 10
debril

Dokładnie, nasi wolą tracić pieniądze na miłosne seriale, których od zasrania już. Niedługo to będzie symbol polskiej kinematografii. Będą mówić, że Polacy robią tylko mierne seriale. Najłatwiej takie zrobić mało kosztów, tam cała kasa idzie jedynie na gaże dla aktorów, żałosne. Niech ras dostaną pieniądze za dobrą robotę.

Vigilante

Macie "Czas honoru", który nawet jest w miarę udany to może kolejne seriale czy filmy w końcu nabiorą kształtów i za kilka lat ujrzymy porządny film traktujący o Polakach. Na dzień dzisiejszy pozostaje jednak powiedzieć "pożyjemy, zobaczymy" i oglądać produkcje amerykańskie. Szczególnie jeżeli są to produkcje tak rewelacyjne jak "Band of Brothers". 9/10

ocenił(a) serial na 10
Jagiello

Gdzie ty widzisz propagande?? Stary to serial nie możliwym jest pokazanie w nim wszystkich szczegułów całej 2WŚ od tego są Encyklopedie. W serialu postawiono na epizot troche upiększony ale mimo wszystko trzymający się faktów, najwarzniejsze że serial jest świetnie nagrany i oceniasz te "bzdóry" mówie o muzyce, zdjęciach reżyseri grze aktorskiej to się liczy, to że wzruszyłem sie ogladając może "bardz skromną" scene obozu koncetracyjnego. A ty że masz jakieś wąty historyczne nie powinieneś oceniać go pod tym świetle. Bo sam sobie zaprzeczasz...

użytkownik usunięty
Jagiello

Dla mnie 2/10!
Nienawidzę tego filmu! I chociaż ogólnie jest cacy
*************

Podwojny idiota.
1. Nienawidze ale jest cacy.
2. To nie film tylko serial
A Ocena mowi sama o urzytkowniku

Dzięki takim pizdom spada średnia tego serialu... Dzięki czopie.
Spójrz w lustro to zobaczysz propagandę, niedorozwinięty chłopczyku.


Pozdrawiam tych, którzy dali temu ARCYDZIEŁU ocenę 9 lub 10. Ja dałem oczywiście 10... :D

DamianGZYL

A ty znowu jestes przeciwienstwem autora tego postu. Kolejny szajbus tylko z innej strony:P:P:P

ocenił(a) serial na 10
Jagiello

1. Propaganda jest wszędzie. W każdym filmie opowiadającym o losach ich rodaków. nie ważne czy to film Amerykański czy Polski.

2. Beevor, czy szczególnie Davies nie powinni być odniesieniem dla żadnej książki historycznej chyba ze chodzi o sposób pisania bo jest on naprawdę interesujący. Same fakty i sposób ich prezentacji w książkach tych autorów jest żenująco słaby.

3. Ile odcinków obejrzałeś? Ja po kilkukrotnym obejrzeniu wszystkich jestem pod wielkim wrażeniem tego serialu.0

Jagiello

Zawsze sie znajdzie ktos taki co bedzie mial zdanie wrecz drastycznie inne:D Ciekawe skad sie to bierze. Moze autor takiego zdania czuje sie lepiej; a pokaze wam! mam inne zdanie niz wszyscy, jestem the best;)
Jak nawet znalazl sie historyk, ktory neguje obozy zaklady;]]

P.S Do swojego zdania kazdy ma prawo. Nawet takie opinie jak autora tego tematu musza byc. Ma to swoj cel :D Ale nie przeszkadza mi to skomentowac.
Wedlug mnie masz jakis kompleks, ktory powoduje,ze twoja opinia jest glupia:D:PBez przesady nazywac ten serial beznadzieja i dawac mu taka note he.

ocenił(a) serial na 10
Jagiello

krótko mówiąc nie skumałeś tego serialu ani troche. a więc spieprzaj ignorancie.

ocenił(a) serial na 8
Jagiello

Idż Polaku w kibini...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones