PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35584}

Kompania braci

Band of Brothers
8,7 137 012
ocen
8,7 10 1 137012
8,4 14
ocen krytyków
Kompania braci
powrót do forum serialu Kompania braci

Moj Garnier(sorry za pisownie) charyzmatyczna postac, fajny glos, dobrze zagrana.

dominikp_imp

na pewno Lipton, uwielbiam go, i jeszcze Nixon, Winters oraz Luz ;)

ocenił(a) serial na 10
ajkusz

a tak wracajac to kazda rola tam jest dobrze zagrana!

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

najbardziej Donald Malarkey/ Georg Luz, no wymienił bym jeszcze paru ale najlepsza do Malarkey :)

ocenił(a) serial na 10
Drama

a domyslaliscie sie, ktory z aktorow to prawdziwy zolnierz z opowiadan?! dla mnie bylo spore zaskoczenie!

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

wielu mi brakowało :(

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Malarkey i Guarnere byli fajni, ale najlepszy dla mnie był Porucznik Ronald Speirs :)

pozdrawiam fanów serialu wszechczasów :D

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Luz :D

zauważyliscie jak zajebiście wyszedł serial bez jakiś wielkich gwiazd hollywoodu? Być może to klucz do sukcesu produkcji, dawać szanse młodym mało znanym aktorom :-)

ocenił(a) serial na 10
deLaGhetto

Kompania Braci, klasyk-legenda.
Ulubiona postać to zdecydowanie Joseph Liebgott, najbardziej nie lubiący niemców, przez swoje żydowskie pochodzenie. Druga ulubiona postacią, Buck Compton, świetna postać. I Luz, najbardziej zabawny z nich. Świetna rola Schwimmera jako Herbert Sobel.

dominikp_imp

ronald speirs :>

ocenił(a) serial na 10
lokuloka

co do Sobla. jak ktos ogladal przyjaciol to widac ze to taki troche ross w mundurze no nie?! Niby ostry a na polu walki taka klucha jak ross nie? tez dobrze zagral.a co do deLaGhetto mimo braku wielkich gwiazd to grali tam doswiadczeni aktorze, znani z rol 2planowych, a poza tym co za produkcja! Steve i Tom!!! Duza szansa na sukces. i tak sie stalo

ocenił(a) serial na 9
dominikp_imp

Randleman- twardy facet i dobry żołnierz, takiego chciałbym miec u swojego boku na polu bitwy!

ocenił(a) serial na 10
kubawoy

Joe Toye i Buck Compton

ocenił(a) serial na 10
mati8482

Speirs i Bull wymiatacze :P , ale ulubiony mimo wszystko Winters

tomek1187

winters

ocenił(a) serial na 10
piotrszmidt16

jak najbardziej Winters ! :)

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Bill Guarnere ulubiony przypomina mi kumpla i oczywiscie winters

użytkownik usunięty
mihu32

Winters , Speirs , Luz (Miał poczucie humoru. Potrafił rozbawić ich w tym trudnym dla nich czasie)

ocenił(a) serial na 10

widze ze zdecydowanie winters. jako prawdziwy dowodca typu "za mną!" a nie "na przód!". Fakt.

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

matko jestem juz na 4 odc a nie potrafie ich rozroznic...Z wyjątkiem Wintersa i sanitariusza

ocenił(a) serial na 10
luka00

no bo to dopiero poczatek

ocenił(a) serial na 10
mihu32

najbardziej spodobała mi się postać sanitariusza "E"asy, Eugene Roe (poniekąd dlatego ze sam jestem medykiem drużyny)

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Speirs. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego

ocenił(a) serial na 10
Trias

matko ! dopiero w ostatnim odc zobaczyłam ze Nixon i Speirs to dwie inne postacie! I jestem zła na siebie ze nie zwrocilam uwagi wczesniej....

ocenił(a) serial na 10
luka00

Ja ich rozróżniałem dopiero po 2-gim obejrzeniu ;).
Ogólnie z filmami wojennymi o jednostkach liniowych jest tak, że mają identyczne wyposażenie, a z hełmem na głowie mało kto się wyróżnia :).

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Webster

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Frank Perconte i Eugene Roe

ocenił(a) serial na 10
saint_m

Oczywiście wszyscy byli wspaniali, ale wyróżnili się wesoły Luz parodiant i cichy Roe w Bastogne. Świetne zagrany, szkoda że tak mało wspominany. Dodatkowo Malarkey i bardziej podobający mi się w książce niż w serialu Shifty(mój strzelecki ideał :D). Oczywiście dochodzi Winters, ale to oczywistość. Polecam filmik http://www.youtube.com/watch?v=U1ZipXIYQg4

dominikp_imp

Joy Toy i Bill Guarnere. Ostatnia scena z nimi obydwoma to jedna z moich ulubionych.

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

bull randalman świetny

użytkownik usunięty
dominikp_imp

winters speirs lipton perconte luz toye compton

dominikp_imp

Winters, Luz, Speirs, Nixon :)

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Zdecydowanie Malark, Luz, Lipton, "Gówniany".. Winters... co ja plotę, wszyscy są genialni! Bohaterowie..

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Doc Roe, George Luz, Nixon, Webster, Guarnere :)

dominikp_imp

zdecydowanie Winters a zaraz po nim Nixon. a poza tym wszyscy świetni

użytkownik usunięty
dominikp_imp

Winters Lipton Malarkey Perconte Compton

masz jego figurkę? bo ja mam, jak chcesz to możemy się wymienić...

użytkownik usunięty
pancho85

lecz sie

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Kilka dni temu skończyłem oglądać BoB n-ty raz. Dla mnie wszyscy są świetni. Mogę napisać na odwrót - kto mnie irytował nieco, mianowicie Roy Cobb.

Poza tym lubię wyłapywać aktorów, których, kiedy pierwszy raz to oglądałem - nie znałem, a teraz znam i często są to gwiazdy wielkiego formatu, np.: Simon Pegg, James McAvoy, Colin Hanks (jego tata gdzieś tam też ponoć jest, nie wypatrzyłem go do tej pory), Tom Hardy, Michael Fassbender (+ Jimmy Fallon, chociaż on raczej wielkiego formatu gwiazdą u nas nie jest).

Currahee!

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

A mnie się podobał kpt. Sobel. Ale nie postaś tylko Schwimmer. Kiedy pierwszy raz go zobaczyłem pomyślałem - o bosze przyjaciel Ross w takim filmie!?! Okazało się, że zagrał świetnie. Właśnie czytam Kompanię Braci Ambrose'a i musze stwierdzić, że Schwimmer wcielił się w niego idealnie. Polecam też dokument "We stand alone together" (jest w pudełkowym wydaniu dvd KB) - pokazuje jak bardzo dokładni byli twórcy serialu i aktorzy. Zdecydowanie arcydzieło i doskonała lekcja historii.

ocenił(a) serial na 10
voyano_wrecemocny

A ja nie mogę opanować śmiechu jak go widzę, ale to chyba dlatego, że za dużo razy się Przyjaciół na oglądałam. Ale racja, bardzo dobrze zagrał tego Sobela.

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Winters i Buck :)

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Wiadomo, Speirs. Chociaż wyrazistych postaci jest baaardzo wiele.

pjank9

dick winters, ronald speirs, georgr lass i percony.
Troche shifty powers.;)

ocenił(a) serial na 9
dominikp_imp

Liebgott, Bull, Nixon, Speirs, Guarnere.. poza tym sanitariusz Eugene

dominikp_imp

po obejrzeniu serialu i po przeczytaniu ksiazki stwierdzam ze fajna postacia byl porucznik welsh ktory uciszyl karabin maszynowy w Carentown. George Luz ktory nabral Sobela w 1 odcinku udajac majora Hortona byl najzabawniejszym czlowiekiem w kompani. ci co czytali ksiazke pewnie kojarza zolnierza ktory chyba Hale sie nazywal ktoremu ss-man poderznal gardlo lecz na szczescie go pozszywali ale potem mial kwit ze krawata nie moze nosic na co sie Patton przyczepil. szczegolnie podobal mi sie Roland Speirs ze swoimi papierosami. Kapitan Sobel w ostatnim odcinku byl swietny ze nie chcial salutowac Wintersowi. Moglbym tak pisac w nieskonczonosc.jezeli ktos chce wymienic ze mna uwagi na temat filmu i ksiazki to dostepny jestem na gg oto moj numer:33904080

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Każda z postaci jest świetnie przedstawiona,aktorzy dobrani idealnie do roli. Ciężko wybrać ulubioną postać, ponieważ każdy z bohaterów jest ciekawy,interesujący,wzbudza różne emocje.
Moim ulubionym bohaterem jest Major Winters -świetny dowódca,strateg.
Nie wyobrażam sobie innego aktora w tej roli.
Również Kapitan Lewis Nixon-był dosyć barwną postacią- ile on mógł wypić Whisky:)
-a to ze nie strzelał przez całą wojnę -NIEPOJĘTE
Najbardziej zabawny był dla mnie Bill Guarnere , brakowało mi go w ostatnich odcinkach.

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Ronald Speirs i Lewis Nixon!

dominikp_imp

Speirs i Eugene

ocenił(a) serial na 10
dominikp_imp

Nixon;)

ocenił(a) serial na 9
dominikp_imp

Dla mnie najciekawszy był Doc Roe. Oczywiście Winters jest głównym bohaterem i jego gra jest świetna, a Speirs, Buck i Webster cieszą kobiece oko..;) Ale to właśnie w odcinku o Bastogne niesamowicie przedstawiono postać medyka, który był przy niemal każdym konającym koledze i z godziny na godzinę popadał w większą rozpacz a zarazem obojętność... Zawsze będę tę postać pamiętać.

Tak jak już nigdy nie pozbędę się z pamięci scen z przedostatniego odcinka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones