PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=852892}

Kontrola

7,6 4 287
ocen
7,6 10 1 4287
6,6 5
ocen krytyków
Kontrola
powrót do forum serialu Kontrola

Obejrzałam, ile jest już do obejrzenia (do 4 odcinka 2 sezonu) i mam poczucie, że ten serial to festiwal niedojrzałości, niestabilności, nielojalności, krzywdzenia licznych pobocznych "bohaterów", chlania na umór i seksu z kim popadnie. Wszystko pod płaszczykiem otwartości i fajności. Jedyne, co mi się podoba, to nietuzinkowa uroda Natalii. A Maja przypomina mi Amy Adams. To tyle, dziękuję.

ocenił(a) serial na 5
caramilla

O, taaak. Mam identyczne wrażenie po obejrzeniu pierwszego tylko sezonu. Od siebie dodam jeszcze, że bawią mnie komentarze i głosy mówiące, jak wielkim objawieniem jest ten serial dla osób LGBT+ i jak pozytywnie je ukazuje. Uważam, że jest zupełnie inaczej, powiela on raczej krzywdzące stereotypy na ich temat. Co mam na myśli? Otóż:
1. Łagodnie rzecz ujmując, brak skłonności do wierności.
2. Bez chłopa to nie robota (znowu nie będąc zbyt dosadną) i w damsko-damskim związku w końcu któraś strona zrobi hetero-skok w bok.
3. Tym razem może już nie do końca dotycząca osób LGBT+ (choć jednak trochę), klisza kończącego się w łóżku suto zakrapianego damskiego wieczoru.

Pucolowato_kresowy_Kotku

Ale bzdury. Pokazane jest zwyczajne życie. Dzieje się wszystko to samo co w świecie osób hetero. Pisanie o przedstawianiu osób LGBTQ w dobrym świetle to dopiero hit. Ludzie mają takie same potrzeby i pragnienia, nieważne jakiej są orientacji. Czy tak samo komentujesz filmy z fabułąhetero? Czy tylko osoby LGBTQ muszą coś udowadniać, być miłe, wierne i w ogóle nie ranić uczuć osób hetero? Ludzie. Niedojrzałe to są Wasze komentarze. I obłudne.

użytkownik usunięty
caramilla

Idealne podsumowanie. Ten serial to hołd dla prymitywności.

ocenił(a) serial na 5
caramilla

To taka polska wariacja na temat Normal People, tylko o wiele mniej w niej głębi. To historia niedojrzałych, młodych studentek, które uwikłały się w toksyczną relację i nie potrafią jej zakończyć. Jedna z nich jest lesbijką, która nie dojrzała do poważnego związku, dlatego ciągle wraca do swojej heteroseksualnej byłej dziewczyny, bo tak jest prościej - może żyć z nią chwilą, upijać się, uprawiać niezobowiązujący seks, ale nie będzie zmuszana do wzięcia razem kredytu. Druga z nich jest raczej hetero, ale jeden jedyny raz zakochała się w kobiecie i nie potrafi o niej zapomnieć i pójść dalej. To opowieść o relacji z góry skazanej na porażkę. Jej finał będzie wtedy, gdy obie bohaterki w końcu przejmą kontrolę nad własnym życiem, wkroczą w świat dorosłych i zaczną podejmować decyzje.
Z perspektywy osoby, która czasy studenckie ma już dawno za sobą, ciężko się to ogląda i wraca do tych młodzieńczych, zalanych tanim alkoholem, emocji :)

ocenił(a) serial na 10
septyma

Mi się wydaje, ze Majka nie jest hetero tylko bi i sama do końca nie wie czego chce od życia a Natalia została przez nią po prostu skrzywdzona i jeśli się głębiej temu przyjrzymy to nie może zostawić przeszłości za sobą chociaż trochę próbowała. Niestety uczucia, które Natalia żywi do Majki i fakt, ze poczuła się przez nią wiele razy skrzywdzona czy nawet wykorzystana sprawia, ze ich relacja jest bardzo toksyczna. Pomimo wielu sytuacji żadna z nich nie jest jeszcze na tyle dojrzała emocjonalnie żeby zostawić tą relacje za sobą i ciagle próbują to jakoś poukładać. Ciężka relacja i brak prostego rozwiązania. Polecam spojrzeć na te wszystkie wątki trochę dokładniej niż jak na zwykły niedojrzały związek na studiach, bo takie sytuacje dzieją się na co dzień między ludźmi w rożnym wieku. Seksualność bohaterek nie do końca gra tu ważną role, chociaż jeśli spojrzeć z punktu widzenia osoby nieheteronormatywnej, możemy dołączyć do tego delikatną obawę o brak możliwości nawiązania równie głębokiej i uczuciowej relacji z drugą osobą. Wiele osób obawia się otwartego życia w społeczeństwie jako osoba LGBT. Każdy ma inne obawy i każdy inaczej radzi sobie z pokonaniem swoich leków i ciężkich sytuacji. Bohaterki serialu robią to na swój sposób, jak każdy inny człowiek. Pamietajmy żeby nie oceniać zachowań innych osób jeśli nie chodziliśmy w ich butach, nasze wybory i zachowania mogą tez być niezrozumiałe dla wielu innych osób. To tyle z mojej opinii, serial bardzo dobry, świetna gra aktorska i piękne pokazanie emocji poprzez gesty niewerbalne.

ocenił(a) serial na 6
caramilla

Jako ojciec jestem przerażony. Ten film definiuje to, jakiej córki nie chcę. I nie chodzi o homoseksualizm. Chodzi o niestabilność, poczucie wartości, życiowy chaos, dążenie do bezwartościowej przyjemności, brak priorytetów. Przerażające!

slavc79

Ale pleciesz. Nie każda historia miłosna kończy się happyendem, a przejście przez "życiowy chaos" kształtuje nas jako ludzi. Bycie młodym i beznadziejnie zakochanym ma swoje przywileje i przywary, a takie ich piętnowanie maluje mi obraz osoby, która nigdy w życiu nie przeżyła takich emocji. Jako ojciec życzę swoim dzieciom, żeby posmakowały na swojej drodze do szczęścia zarówno beczki miodu w postaci "bezwartościowej" przyjemności, jak i łyżeczki dziegciu (meandry poczucia własnej wartości).

slavc79

racja bo każda kobieta powinna dążyć do celów,rozwijać swe pasje,dbać o prawdziwą miłość a nie bawić sie w kotka i myszkę

Weronka90

Każda kobieta a nawet każdy człowiek !

ocenił(a) serial na 8
caramilla

Jak bardzo błądzicie, ten serial jest prosty w odbiorze i nie ma co się w nim doszukiwać drugiego dna. Jest to serial o prawdziwej miłości dwóch kobiet do siebie, pokazany bardzo prawdziwie i naturalnie

ocenił(a) serial na 1
zubon28

Jeśli dla Ciebie jest to "prawdziwa miłość" oraz serial pokazuje prawdę i naturalność, to tylko świadczy o tym czym aktualnie dla Ciebie jest miłość, oraz czym jest dla Ciebie prawda pokazanego serialowo świata. Nic poza tym. Natomiast dla mnie serial pokazuje patologię pod płaszczykiem romantycznej miłości, która de facto prawdziwą miłością nie jest. Dla osób które są w związkach kilkadziesiąt lat, przeżyły śmierć lub chorobę małżonka/dzieci, dołki finansowe oraz problemy rodzinne, to prawdziwa miłość będzie decyzją wzięcia odpowiedzialności za swoje decyzje wobec drugiego człowieka na całe życie, a nie emocjonalny rollercoaster na krótki czas.

tygrys2000

Są różne rodzaje "prawdziwej" miłości, ja w życiu zaznałem zarówno i takiej z serialu, jak i takiej o której piszesz. Dobrze czasem wrócić wspomnieniami do tej burzliwej, niestabilnej, na chwilę. I tyle. Z tym, że nigdy w życiu nie nazwałbym jej "patologią". Smutne, jeśli dla Ciebie wyznacznikiem prawdziwej miłości jest wspólne wzięcie kredytu we frankach na 30 lat :/

ocenił(a) serial na 1
kamilm88

"Na chwilę, burzliwa i niestabilna" to po prostu porywy emocjonalne, które dzisiejszy świat i popkultura nazywa miłością. Właśnie tym różni się miłość od niemiłości, że miłość nie kończy się wraz z burzliwością i nie jest związana tylko z emocjami. Dlatego z samego stwierdzenia "na chwilę" wynika, że nie jest to miłość. To co widzimy w serialu pod którym toczy się dyskusja, w zachowaniu bohaterek, oraz ich zagubieniu, to obserwujemy ich prawo do szukania miłości na swoją miarę i na swoje aktualne możliwości. Natomiast to o czym jest serial, to nie jest to serial o miłości, ale serial o pragnieniu miłości i szukanie jej w miejscach, osobach i sytuacjach które nie pomagają miłości prawdziwej odnaleźć. P.s. Polecam raz jeszcze przeczytanie mojego ostatniego zdania, bo interpretacja o kredytach jest zupełnie nietrafiona.

ocenił(a) serial na 1
kamilm88

To raczej nie zaznales

caramilla

I sezon był o wiele lepszy a 2 nic nie wnosi nowego żadnej świeżości ani nic a 3 jest dostępny online i będzie to samo co w 2?

Weronka90

Obejrzyj i sama oceń, a nie ludzi się tu pytasz, gdzie każdy ma inny gust. W dodatku tu na portalu najwięcej mają do powiedzenia osoby, które z góry więdzą, że serial im się nie spodoba chociażby przez temat. To tylko 10 minutowe odcinki, a nie godzinne. Mi się na przykład drugi podobał tak samo. trzeciego są dopiero 2 odcinki, więc też trudno ocenić. Mogliby rozwinąć choć trochę wątki innych bohaterów, bo póki co nadal najważniejsze są dziewczyny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Weronka90

Serial o niczym dwóch lesbach, a dajesz mu ocenę 9/10? Masz chyba rozdwojenie jaźni. Od samego początku było wiadomo, że będzie o dwóch lesbijkach, więc po co oglądasz, skoro Ci to nie pasuje? Jak na nudę to 7/10 jest całkiem wysoką oceną.

Patianna

Seson 1 byl ok a od 2 wieje nuda i nic nowego sie nie dzieje bo raz sa lesbijkami raz jedna idzie do lozka z facetem czy chleja na umor

Weronka90

Nie ma czegos takiego jak raz jest lesbijką, a potem idzie z facetem do łóżka. Istnieje więcej orientacji seksualnych niż hetero i homoseksualizm. Majka jest biseksualna.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Weronka90

Jestem po 4 odc 3 sezonu i moim zdaniem póki co jest lepszy od 2, ale ja nie patrzę na bohaterki jak na "lesby ktore nie wiedza czego chca".

Patianna

Kazdy ma inny gust i moze oceniac serial jak chce a brakuje nuty tajemniczosci jakis kryminalnych watkow itd

Weronka90

Nuta tajemniczości i wątki kryminale to w kryminalnym filmie. To jest dramat obyczajowy, więc nie oczekuj od tego gatunku żeby był czym innym. Jasne, że może oceniać serial jak chce tylko, że dałaś dwie skrajnie inne oceny, Serial albo jest rewelacyjny (9/10) albo jest o niczym.

Patianna

Kobieta zmienna jest jak wiadomo i sezon mi sie podobal a potem spory spadek w dol

Patianna

A dostepny jest online 3 sezon za free czy jeszcze za wczesnie?

Weronka90

Mam wykupiony abonament, więc nawet wiedziałam, że 2 sezon był darmowy wcześniej.

Patianna

serial uczy patologii że każdy z każdym

Weronka90

To po co nadal oglądasz? Nudzi Ci się? Oglądasz serial według Ciebie o patologii i jeszcze się tym chwalisz w internecie XD Śmieszne te trolle internatowe,

Patianna

a w 4 sezonie jedna będzie w ciąży i jak to podobne że niby lesbijki a jedna z nich jest biseksulana?

Weronka90

Może byś tak chociaż nie spoilerowała?

caramilla

a w 3 sezonie ciąża z kim popadnie i tyle

caramilla

no a 4 sezon to w ogóle porażka i przestał serial trzymać fazon

ocenił(a) serial na 8
caramilla

Tak jasne, bo wy wszyscy macie takie super poukładane życia i podejmujecie tylko mądre i racjonalne decyzje. G**no prawda. Wszyscy jesteśmy idiotkami i sami pchamy się w poj***e relacje z miłości. I jak mawia Okuniewska "Niech każdy idiotkuje jak chce i z kim chce". Ament ludziska!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones