PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871819}

Królowa

6,5 14 271
ocen
6,5 10 1 14271
5,4 12
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum serialu Królowa

Pokazanie wysoko rozwiniętego kraju jako głębokiej komuny PRL. Na początku myślałem, że serial rozgrywa się w starych czasach, no ale patrzę, dziadzio z iphonem, macbook w szpitalu. Mówię nieee. Jakiś absurd. Stary jedzie ogórkiem do Kłodzka, ogórkiem, które teraz stoją w muzeach albo robią za atrakcje turystyczną na piknikach. Był ktoś w Kłodzku? Ja byłem tam 25 lat temu i wyglądało wtedy lepiej niż na tym filmie. Pokazali wszystko co najgorsze, obdrapane, szpital jak z horroru, nawet krwi już nikt nie pobiera w ten sposób jak w tym szpitalu robiła to pielęgniarka, hostel jakich już praktycznie w Polsce nie ma. I jeszcze napisy na murach typu "Rafał pedał" No ludzie... Kto to reżyserował, kto pisał scenariusz.?Jestem po dwóch odcinkach, z ciekawości przemęczę się do końca ale tak tragicznie pokazanej Polski to dawno nie widziałem. Krzywe zwierciadło, ludzie głupi to łykają. To antyreklama dla naszego kraju.

ocenił(a) serial na 9
chance81

A ja byłam w Kłodzku miesiąc temu i takie napisy widziałam.

Agatonik

widocznie jeszcze nie zmazali po nakręceniu serialu

chance81

Przyjedz sie po miasteczkach w Polsce to takich pedałów wypisanych sprejem znajdziesz pełno przyjedz do takiego Sosnowca lub Konina. Jak nie wiesz jak wyglądały perelowskie ogórki to nie pisz tutaj bzdur i bajek z dupy. Ogórki to były dawne Jelcze które stoją w muzeach a Seweryn jedzie Autosanem z 2005.

chance81

Ostatnio jechałam kłodzką komunikacją zastępczą i wcale lepszego autobusu nie podstawili, co więcej (nie wiem skąd przyjeżdża Seweryn ale zakładam, że z Wrocławia) pksy z Kłodzka nie jeżdżą już nawet do Wałbrzycha, a co dopiero do Wrocławia, w rzeczywistości bohater musiałby wrócić Beskidem (czyt. kisić się dwie godziny w ciasnym busie) ewentualnie pociągiem z przesiadkami. Btw, akcja nie dzieje się w Kłodzku, tylko w Nowej Rudzie. Pod pewnymi względami masz rację, np. o tym hostelu, ale jak już poruszyłeś wątek komunikacji, to w rzeczywistości ma się ona gorzej niż na filmie jeszcze.

ocenił(a) serial na 7
chance81

Zgadzam się , przesadzili ,

ocenił(a) serial na 9
chance81

Powiem ci że trochę mnie zatkało, bo faktycznie też myślałem że chodzi o lata 90. Jeśli to współczesność to istotnie trochę przekolorowane...

ocenił(a) serial na 9
chance81

takie napisy są w Polsce, taki był zamysł, aby pokazać miasteczko, które żyje z górnictwa i jest biedne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones