PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871819}

Królowa

6,5 14 250
ocen
6,5 10 1 14250
5,4 12
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum serialu Królowa

Człowiek po 70 zostaje dawca nerki, a operacje robią w tym powiatowym szpitalu...

ocenił(a) serial na 9
binabal

tak trudno zrozumieć?! Córka tam mieszkała to i tam zrobili jej operację, on był tylko dawcą, więc raczej niewiele miał do powiedzenia i nagła sytuacja przypiliła ;)

ocenił(a) serial na 7
Kasha

Autorowi komentarza chyba chodzi o to, ze jest to niemożliwe, żeby w powiatowym szpitalu był oddział transplantologiczny i nefrologia. Takie operacje robimy w ośrodkach o wyższej referencyjności.
Jeśli ktoś jest medykiem i zna system to faktycznie zobaczy wiele błędów w serialu, dotyczących strony medycznej i proceduralnej w ochronie zdrowia. Twórcy mogli to po prostu skonsultować z ekspertem, wtedy może niektórzy widzowie by się nie denerwowali ;)

ocenił(a) serial na 4
nomercy1410

Ekspert by nie pomógł, na tych bzdurach jest oparta cała dramaturgia - choćby robienie operacji bez zgody pacjenta.

ocenił(a) serial na 7
Kasha

Fizycznie nie jest to niemożliwe, żeby w szpitalu robić transplantację czy operację u noworodka 25 tygodniowego. To nie jest niezauważalne, malutkie niedociągnięcie.

ocenił(a) serial na 7
binabal

Dlaczego nieraz przez wielu jest tworzony jakiś problem z filmami czy serialami, to historia nie oparta na faktach tylko pomyśle, szpital jak szpital nawet nie różni się od tych niby wojewódzkich, nasz kraj nie wszędzie jest czysty, piękny i wow, są miejsca brudne, zaniedbane itp, skupcie się na obejrzeniu, pośmianiu i traktujmy to jako rozrywkę. A Seweryn klasa sama w sobie, a za charakteryzację dałbym 10 !!!

ocenił(a) serial na 6
binabal

Do tego opieka nad dwudziestopięciotygodniowym wcześniakiem, potem operacja jego serduszka, w międzyczasie leczenie górnika po zasypaniu i niedotlenieniu - nie no , spoko - polskie prowincjonalne szpitale wygrywają ranking wskrzeszania zmarłych. Brawo, ha, ha, ha.

futsi

Właśnie o to mi chodzi. Tu bida z nędza a, tu takie wypasy w nfz

futsi

Miesiąc temu robiono mi operację w polskim prowincjonalnym szpitalu. Wygląd taki sobie, pielęgniarki już lw leciech, ale opieka pierwsza klasa i sprzęt najnowszy. Polecono mi go zamiast wypasionego dużego szpitala, podobno renomowanego, w sporym mieście wojewódzkim.

futsi

Tak i jeszcze przeszczepiają nerki laparoskopowo. To był dla mnie mistrz!

marioshka

Nerkę do przeszczepu można pobrać laparoskopowo, przeszczepić już nie, więc raczej jest ok. Ze szpitalem powiatowym naciągane, ale chodziło żeby akcję zamknąć w jednym mieście. Wg mnie można przymknąć oko.

binabal

Na przyszłość , używaj czegoś takieggo jak spojler .

ocenił(a) serial na 3
binabal

no totalnie, w takim szpitalu na pewno by nikt nie zrobił takiej operacji. pominę fakt już, że szpital jak z lat 70

ocenił(a) serial na 6
binabal

Może trochę razić, jednak jest to tylko mały szczegół. Takie nieistotne uproszczenie dla krótkiego serialu nie jest niczym złym.

ocenił(a) serial na 3
binabal

Ten serial scenariuszowo jest tak głupi i pełen nielogiczności, że głowa mała. To tylko jedna z nich. Nic tu nie działa, sensu za grosz a błyszczy tylko Seweryn. Marnuje się pośród czerstwych dialogów i oprawy rodem z Klanu. Żenująco zła zrzynka z Priscilli Królowej Pustyni, Goło i Wesoło oraz Dumnych i Wściekłych.

ocenił(a) serial na 8
binabal

A parę dni później biorca pije sobie ciemne piwo w barze :D

ocenił(a) serial na 8
iiizusiekkk

Później

ocenił(a) serial na 8
iiizusiekkk

Pozniej

ocenił(a) serial na 10
binabal

Ale to jest film fabularny tak? Nie dokumentalny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones