PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720944}

Kroniki Shannary

The Shannara Chronicles
6,7 15 735
ocen
6,7 10 1 15735
Kroniki Shannary
powrót do forum serialu Kroniki Shannary

Jezusicku jak ona mnie wqrw... powinna zostac przy rolach niewinnych ksiezniczek sprzed stulecia/stuleci.

Totalnie nie pasuje mi na elfke. Non stop z zakrytymi uszami fryzura, i ta mimika twarzy. Kazda scena gdzie ma plakac, przejac sie po prostu odegrana przez skrzywienie na twarzy.
Zlodziejka nie jest wiele lepsza, ale ja jeszcze przeboleje, ale ta cala Poppy jest tragiczna.
Odpowiadajacy za dobor obsady roli zenskich wogole sie nie popisali. Do tego ta czarna Efka...HOW THE F..K?! bylo takie cus w ksiazce? Naprawde sa czarne elfy?

ilear

Nikt/ lub prawie nikt by nie oglądał tego jakby główna
bohaterka miała wielkie ucha do tego "elfickie chuderlawe renki i nóżki..." i ciało zdechaławego wypłosza...
- żartuje sobie ale
taka prawda ;)

Aktorstwo rzeczywiście jest tu słabe i drewniane - wszystkich!

ilear

Zgadzam się w zupełności co do księżniczki. Postać odegrana jest po prostu tragicznie, a twarz tej aktorki nie potrafi wyrażać żadnych podstawowych emocji. Od początku mi się nie podobała, ale całkiem straciła w moich oczach po scenie gdy poinformowano ją o śmierci Lorina (?). Położyła to całkowicie. Zaraz jakiś zauroczony fan wyskoczy ci tu z kontrą, że Poppy jest młoda i nie ma doświadczenia, dlatego od razu postawię podstawowy argument przeciw: jest wiele aktorek w jej wieku albo i młodszych, które mogłyby dać radę udźwignąć tę postać. A imo nie jest ona jakaś wymagająca. Jest prosta do zagrania. To tylko świadczy o tym jak słaby warsztat aktorski posiada ta aktorka.

Ivelise

auuu, a myślałam, że tylko mnie ta aktorka tak działa na nerwy. nie mogę na nią patrzeć w tym serialu

ilear

W porównaniu z tym co wyprawiają aktorzy z Shadowhunters to tu powinni dostać medal z grę.

ocenił(a) serial na 7
patryks83

Popieram, aktorstwo nie powala wcale, ale po Shadowhunters stwierdzam, że mogło być dużo gorzej.

Lalu

haha prawda!

ocenił(a) serial na 10
patryks83

Heh, trudno się nie zgodzić. Pierwszy raz w życiu w przypadku serialu fantasy tak mnie poraził pierwszy odcinek, że nie byłem w stanie się zmusić do kolejnego. Shadowhunters to tragedia na maksa. Nie wiem jak można było zniszczyć taką tematykę.
W kronikach faktycznie główna aktora gra bardzo słabo ale jest w tym serialu coś (przede wszystkim muzyka i krajobrazy) przez co nie mogę się od niego oderwać. Czekam na każdy odcinek mimo świadomości, że to średniak. Strasznie dziwne to brzmi ale to prawda.

ocenił(a) serial na 7
Rayner26

Taaa muzyka ,,run boy,run'' xDDDD

Rayner26

Skoro to dla Ciebie sredniak to dlaczego dales 10tke?

ocenił(a) serial na 10
mania19

A gdzie ja napisałem, że to średniak?
Nie pochwalam gry aktorskiej głównej bohaterki ale reszta mi się jak najbardziej podoba, wiec rozumiem dlaczego miałbym nie dać 10.

Rayner26

Wypowiedz wyzej napisales: ,,Czekam na kazdy odcinek mimo swiadomosci, ze to sredniak".

ocenił(a) serial na 10
mania19

Faktycznie, zwracam honor.
Mimo wszystko podoba mi się na tyle ten serial (po obejrzeniu całego sezonu), że chyba nie zmieniłbym oceny.

Rayner26

No mi sie kusi wszystko idealnie podobac zeby dac ocene 10. Szczegolnie gra glownych bohaterow musi byc dobra zeby dac wysoka ocene, ale kazdy ma inne kryteria oceniania

użytkownik usunięty
Rayner26

Czy Wy w ogóle czytacie opis przy ocenie? 10 to "ARCYDZIEŁO!".

użytkownik usunięty

PS. Tu macie uproszczoną definicję słowa arcydizło
http://sjp.pl/arcydzie%C5%82o

Niektorzy raczej nie potrafia oceniac. Film im sie podobal to daja 10tke bez analizy filmu.

mania19

no własnie przez takich jak Ty z zaburzona skala oceny oceny filmów na filwebie sa zakłamane! 10!? to ARCYDZIEŁO! CZŁOWIEKU!

gabrielka_k

Czy to na pewno do mnie?

mania19

Ano nie :) dalam odp. do tego co to pisze ze sredniak a ocenia na dziesiatke - RAYNER26

gabrielka_k

to moze napisz odpowiedz do jego komentarza, nie do mojego co? bo juz sie przestraszylam :D

mania19

przeciez pisze Ci ze chcialam to zrobic , tu sa tak nieczytelne te drzewka wypowiedzi, ze zwyczajnie jak klikniesz za nisko (on odpisał Tobie) i nie zaznaczysz wlasciwie osoby rozpoczynajacej dany podwątek - czasem ktos odpisuje kilka przeciez razy - to tak wychodzi - podpina do osoby nie takiej jak chcialam - ot zwyczajna pomyłka nie ma co robic z tego wielkiego HALO! Przepraszam ,ale tak naprawde to nie mialaś sie czego wystraszyc - przeciez od razu wiedzialas ze to nie do Ciebie ;)

gabrielka_k

Ale wiesz w pierwszej chwili pomyslalam co ja takiego napisalam, ze tu taki komentarz hehe ☺ spoko

ocenił(a) serial na 7
ilear

Dokladnie we wszystkich odcinkach ta Poppy ma zawsze ta sama skrzywiona mine jakby dusila kloca na kiblu, niesamowicie irytuje, reszta jest OK a Alanon to kozak :)

ilear

uff, a już myślałam, że jestem sama z tymi spostrzeżeniami

ocenił(a) serial na 7
ilear

czemu nie mogło być czarnych elfów?? bo co bo w bajkach i fimach zawsze byli biali? 0 argumentacji co do zarzucanego przez ciebie braku gry i strasznego doboru obsady + osoba ktora mowi ze Alanon to kozak, bo sobie debile wmowiliscie ze Manu to super, jupi, zajebiscie on nie moze zle zagrac, a reszta przeciez nie ma do niego podjazdu bo tak bardzo go lubicie ze on slaby byc nie moze....... lubie Benneta ale akurat w tej produkcji swoją grą nie powala, a na pewno nie gra lepiej od pozostalej czesci obsady.

ilear

Ja tylko wkleję jeden z komentarzy na relase 24 , który wyjaśnia cały temat cyt."Dla tryskających wczesnonastolatkową energią gimnazjalistek wkraczających w wiek menstruacyjny. Zresztą, to zapewne one pisały scenariusz, delektując się zawczasu superłałefektami, tworzonymi za pomocą landrykowych filtrów obiektywu.
Choć może pierwowzór literacki nie był taki."
dziękuję i dobranoc

użytkownik usunięty
ilear

Jej mimika twarzy mnie pobija. W każdej scenie wygląda jakby miała się za chwilę rozpłakać albo brać wszystkich na litość.

wpieprza cytrynę - stąd taka mina. innej nie potrafi

ocenił(a) serial na 10
ilear

Wy jesteście jacyś nienormalni. Popatrzcie sobie na innych aktorów płci żeńskiej i ich grę aktorską.. Jak dla mnie główna aktorka właśnie bardzo dobrze odgrywa taką rolę do jakiej została przydzielona, jest wiarygodna i potrafi pokazywać emocje dużo lepiej niż większość pozostałych bohaterów. U innych jest to takie nienaturalne i naciągane zaś u niej wszystko wygląda naturalnie i te emocje odbiera się dobrze nawet przez ekran. Najlepiej było to widać w scenie z tym blondaskiem jak mówili o uczuciach do siebie było widać po jej spojrzeniu itd. to wszystko czego nie mają inni sztucznie grający aktorzy.

ilear

Skąd wzięła się taka przerwa w odcinkach aktualnie? Kolejny dopiero w środku marca. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 7
szambelan

Błąd na Filmweb. Na IMDB jest tydzień po tygodniu i odcinek kolejny jest już w sieci.
Znaczy 9 chyba. Za tydzień finał tego sezonu.

Lalu

Dziękuję Pani za informację, już sięgam do zaprzyjaźnionej strony zaczarowanej. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 7
szambelan

Cóż za wyczucie Szanowny Panie, większość bierze mnie za chłopa, pomimo wróżki w awatarze ;-)

Lalu

Pseudonim Szanownej Pani jawi się jako żeński. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 7
szambelan

Niestety nie każdemu.

Lalu

bo nie które chopy podają się za baby
zresztą żyjemy w dziwnych czasach

ocenił(a) serial na 7
kadim_filmweb

Ale wtedy mówimy o jakiejś formie oszustwa. Natomiast tutaj to chyba trzeba by raczej mówić o nieuwadze albo lenistwie.

Lalu

jakoś na swoim profilu nie podałaś płci także można być w tej sprawie sceptykiem

ocenił(a) serial na 7
kadim_filmweb

Aż sprawdziłam, i jesteś w błędzie. Mnie wyświetla się znaczek żeński (no wiesz, kółeczko z krzyżykiem)

Lalu

a mi nie

ocenił(a) serial na 7
kadim_filmweb

Muszę przeprosić. Nie jesteś w moich znajomych i dlatego nie widzisz. Już zmieniłam.

Lalu

teraz widzę ;P

ilear

a jakoś ona w sumie mnie ani parzy ani ziębi. Za to jak widze głównego bohatera to mi sie nóż w kieszeni otwiera. Serio. Totalnie to aseksualne, jakieś graślawe, usta typu "wary obciągary" a jak się całuje z główną bohaterką, to wygląda jakby miał od niej 3 razy większy łeb.

karolinex

Ma prawdopodobnie cofniętą szczękę oraz żuchwę i kości policzkowe, co powoduje taką właśnie aparycję wielkiego pulchnego łba i wydętych ust, pomimo szczupłej sylwetki, proszę Pani. To przypadek kliniczny.
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 5
ilear

oczywiscie ze sa w roznych swiatach czarne elfy...ja nie wiem czy sobie tutaj przypadkiem nie robisz.."jaj" i nie zartujesz a ja dalem sie wkrecic:P Serial zaraz zaczne ogladac , ksiazek nie znam wszedlem obaczyc ..komenty i ocene czy warto..sprobuje..
Co do mojego ulubionego mrocznego-czarnego elfa z ksiazek Pana salvatore..podaje link:)
http://pl.fantasy.wikia.com/wiki/Drizzt_Do'Urden

ocenił(a) serial na 6
ghost31

Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że przywołany Drizzt, czy inne mroczne efy były murzynami?

ocenił(a) serial na 5
Tranquillo

W universum stworzonym przez salvatora byly czarne i mialy biale wlosy choc nie wszystkie, cechuja się akurat bialymi wlosami ale znakomita wiekszosc .., a ty chyba nie chcesz powiedziec ze odgrywania ról czarnych elfow..mieli zatrudniac mroczne elfy??????????
Zamiast ludzi rasy negroidalnej zwanej przez Ciebie murzynami?xd

ocenił(a) serial na 6
ghost31

A czy do grania zwykłych Elfów zatrudniali Elfy? Albo potwora , który zagrał Dagda Mora? Jest coś takiego jak charakteryzacja i dla mnie murzyn (nie próbuj mi tu imputować rasizmu, bo jestem daleki od tego) będzie mało przekonujący jako "mroczny" Elf.

ocenił(a) serial na 5
Tranquillo

jesli wyjasnisz zasadnosc charakteryzacji z bialego na czarnego..jak aktorow..czarnych tez jest bez liku ..i powiarzesz to w jakas logiczna calosc nie ma sprawy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones