Kruk
powrót do forum 3 sezonu

I wszystkie trzy sezony Kruka już za mną. Pamiętam jak dziś, jak w połowie 2017 roku, wyciekły informacje o tym, że Maciej Pieprzyca będzie kręcił serial, nie ukrywam gdzieś mnie to zaskoczyło. Oczywiście, ten ceniony w Polsce reżyser, był odpowiedzialny za reżyserię serialów, ale tych, że tak to nazwę mniej ambitnych.

Oczywiście zdania będą podzielone co do sezonów, do tego co mogliśmy zobaczyć oglądając losy Adama Kruka. Zgadzam się z większoscią opinii, że drugi sezon różnił się bardzo od pierwszego, ale i trzeciego który właśnie skończyłem oglądać. Szczerze mówiąc, liczyłem że nie będzie szczęśliwego zakończenia... a jednak było?! Czy to dobrze, czy to źle?! Nie mi oceniać. Była taka nutka zastanowienia pod koniec ostatniego odcinka trzeciego sezonu.. czy to na pewno Kruk skoczył.

Tak czy inaczej... Serial zrobił na mnie ogromne wrażenie, do tego niesamowita ścieżka dźwiękowa. Takiego Tomka Włosoka( Rudy) i Michała Żurawskiego, to ja mogę jeść łyżkami.. proszę o więcej :) A Wy jakie macie zdanie o całości?!

ocenił(a) serial na 8
MaksSpisak

To na pewno jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych. Michał Żurawski to dla mnie TOP polskich aktorów, można go moim zdaniem stawiać na równi choćby z Dorocińskim. To dzięki niemu ten serial trzymał w napięciu do końca. Nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli Kruka.
Nie wiem, czy pamiętać jego epizodyczną rolę w serialu Komisarz Alex, gdzie był zabójcą pierwszego opiekuna psa granego przez Wesołowskiego. Już wtedy pokazał duży talent do takich ról.
Na plus oczywiście również Włosok, który jednak w kolejnym filmie gra postać zbliżoną do Waldena z filmów Kawulskiego.
Na drobny minus jedynie Justyna, tu akurat jestem ciekaw, jakie inne aktorki były rozważane do tej roli. Zagrała dobrze, ale jej gra aktorska sprowadzała się głównie do robienia groźnych min i manipulowania innymi.

ocenił(a) serial na 8
MBIITF

Kompletnie się nie zgadzam co do roli Justyny, Koleśnik zagrała znakomicie, charakternie i z pazurem.

ocenił(a) serial na 10
MaksSpisak

Ścisłe top 3 jeśli chodzi o seriale i to nie tylko Polskie według mnie,każdy z sezonów był bardzo dobrze dopracowany,na wysokim poziomie,rozbudowane postacie,mega wciągający serial z fantastyczna ścieżka dźwiękową,już dawno nie miałem takich emocji jak podczas ostatniego odcinka jak Rudy dzwoni do kruka i każe mu skoczyć z wiaduktu,ostatnio takie emocje miałem chyba z 5 lat temu podczas oglądania breaking bad,w kruku wszystkie wątki zostały zakończone i dobrze zamknięte,mogli jeszcze pokazać co się działo dalej z Marzeną,dla mnie serial 10/10 tak jak wspominałem wcześniej top 3 wszystkich seriali jakie oglądałem

pawel997402

Marzena przecież powiesiła się w celi na rajtuzach. Padło to ponownie kiedy wysyłali policjantów na "polowanie" ma Justyne. Padło wtedy wg mnie że zabiła Ankę i przyczyniła się do śmierci Marzeny.

ocenił(a) serial na 10
58angela58

Szef powiedział "przyczyniła się do próby samobójczej Marzeny"

pawel997402

A to przepraszam. Zrozumiałam inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones