PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123893}

Kryminalni

6,8 40 369
ocen
6,8 10 1 40369
3,8 4
oceny krytyków
Kryminalni
powrót do forum serialu Kryminalni

Jestem wielkim fanem tego serialu i postanowiłem że podzielę się z Wami swoją recenzją tej produkcji Jako 8 latek śledziłem każdy odcinek w sobotnie wieczory zdaje się o 2035 po Niani wciągając w oglądanie rodziców Serial miał w sobie to coś czego nie można powiedzieć o współczesnej ramówce TVN Ach i te czarne blachy na autach

Można zauważyć trzy jego cechy ukazywał policjantów w idealnym wręcz krystalicznym świetle takich oddanych służbie i prawu Twórcy serialu w odróżnieniu od twórców konkurencyjnych wtedy produkcji o takiej samej tematyce przedstawili zupełnie inny obraz funkcjonariuszy polskiej policji taki idealistyczny i to było w Kryminalnych najlepsze przedstawiał również ich problemy życia codziennego rozbudowane wątki prawie każdego bohatera Adama Marka w mniejszym stopniu Basi Szczepana insp Grodzkiego Wiśniewskiej Ponadto gra środowiska przestępczego była na najwyższym poziomie przede wszystkim Talarczyk Dziurman Lamża fenomenalne role.

Muzyka rewelacja świetne oddanie emocji

Co do odcinków to wg mnie najlepsze z nich to Tryptyk Śląski na podstawie 3 odc został zmontowany film leciał przed Świętami oraz odcinki z Adamem i braćmi Nowackimi Na pochwałę zasługują również pozostałe min Balkon z widokiem Miasteczko Ucieczka Pułapka odcinki realizowane w Krakowie Powrót odcinki opowiadające o porwaniu Krzysia Znajomy głos Najlepszy relacja matki z synem i ukazanie jego ambicji w korelacji z pracą w korpo perełka Złodziej tożsamości

Po latach obejrzałem je jeszcze raz i dopatrzyłem się wielu nieścisłości błędów kara dożywocia bez możliwości warunkowego przedterminowego zwolnienia Zawada w więzieniu jako osadzony oddychający denaci odkopywanie Basi prokurator Dumicz z bronią na akcji notabene zatrudniony już w Prokuraturze Okręgowej mimo bardzo młodego wieku no i sama Basia trafiająca po szkole policyjnej od razu do wydziału zabójstw Komedy Stołecznej Blue City na Śląsku różne tablice rejestracyjne tego samego pojazdu w kilku ujęciach albo takie same w różnych autach itp Można to jednak wybaczyć producentom z uwagi na całokształt

Wprowadzenie nowych aktorów agentów CBŚ i Dumicza wątek Marka pod koniec Kożuchowska i samo zakończenie trochę popsuły ten serial

Tym którzy jeszcze nie obejrzeli Kryminalnych zachęcam do odpalenia kompa i zakupu popcornu Najlepiej oglądać od początku, aby zrozumieć dalsze odcinki szczególnie wątek Zawady Wybaczcie za interpunkcję ale inaczej nie dało się tego wpisu tu zamieścić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones