Książęta
powrót do forum 2 sezonu

Dobry sezon, ale...

użytkownik usunięty

To są wrażenia na gorąco po jednym obejrzeniu.

Sezon ogółem jest dobrze nakręcony i wciągający. Fajnie rozbudowano drugoplanowe postaci i ich wątki: Nils napalony na Wilhelma, skandaliczne zachowania Vincenta, sekretne uczucia Stelli, psycholog szkolny Boris i jego rozmowy z Wille, związek Augusta i Sary (to jak on przy niej mięknie, przeurocze!).

ALE...

Większość fanów pokochało ten serial za duet Wilhelm-Simon, którego jest tutaj bardzo mało. Za mało ich interakcji, za mało szczęśliwych chwil (i tych pikantnych też), ich postaci jakby tkwią w miejscu, nie poznają się lepiej. To jest ogromny zawód!

ocenił(a) serial na 8

Ale przecież wiadomo było z czym kończymy pierwszy sezon, w jakim momencie. Oni nie mogli po prostu rzucić się na siebie w 1 odcinku 2 sezonu jakby się nie stało nic. Przecież musieli trochę pobyć oddzielnie żeby sobie pewne rzeczy przepracować, uzmysłowić i dzięki temu ta ich miłość jest teraz silniejsza i tak pięknie wybrzmiała pod koniec. Poza tym nawet w tej ich tęsknocie za sobą jak byli oddzielenie, w tym jak cierpieli osobno widać było tą ich relacje i uczucie. Nie wiem jak inaczej mieli twórcy pokazać ich związek i rozwój po tym co się stało w 1 sezonie jak nie tak, jak to zrobili ostatecznie.

użytkownik usunięty
maria_barwicka

Teraz z perspektywy czasu to rozumiem, zamysł twórców, ale napisałam wrażenia na świeżo, co było trochę nierozsądne.

ocenił(a) serial na 8

Myślę, że masz rację, ale myślę też, że fajnie, że twórcom udało się tak fajnie pociągnąć te wątki poboczne. Uważam, że całkiem sprawnie to wszystko zostało opowiedziane w ciągu tych niepełnogodzinnych sześciu odcinków. A co do związku Simona i Wilhelma, to też dobrze, że od razu nie rzucili się sobie w ramiona, jak już ktoś wyżej wspomniał. Moim zdaniem takie wątki romantyczne są nawet bardziej satysfakcjonujące - przez długi czas jest niepewnie, widz nawet zaczyna się zastanawiać czy na pewno to skończy się szczęśliwie, by wreszcie móc w końcowej scenie obserwować jak oboje patrzą na siebie z miłością :) Ale rozumiem wrażenia na gorąco, ja sama piszę ten komentarz jakieś 15 minut po pierwszym obejrzeniu.
Btw. myślicie, że będzie trzeci sezon?

użytkownik usunięty
Jung_Ahiru

Będzie trzeci sezon! I będzie też ostatnim, więc nie zrobi się telenowela w stylu Elite. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones