Kucharka z Castamar
powrót do forum 1 sezonu

Piękny

ocenił(a) serial na 8

Kocham kostiumowe seriale/ filmy o niebo lepszy od Bridgertonowie. Mniej nachalny, subtelny, główna aktorka urocza, kobieca, delikatna. Jestem zauroczona tym serialem. Bardzo polecam.

magdalena199997

Ja tez lubie seriale historyczne( kostiumowe). Zastanawia mnie dlaczego ten serial jest mniej nachalny i "o niego lepszy od Brigertonow"? Sceny erotyczne sa praktycznie tak samo pokazywane. Rezyseria jest bardzo srednia, niektore watki sa urywane w polowie, albo porzucane, niektore retrospekcje nie maja sensu. Ogolnie serial wciaga, ale moglby byc bardziej ciekawy. W Brigertonach ciagle byla jakas akcja i komentarz mial sens, a tutaj sa moraly w stylu Paulo Coelho. Dobrze, ze nie bedzie drugiego sezonu, bo juz wszyscy negatywni bohaterowie niezyja, a serial to raczej zamknieta calosc.

ocenił(a) serial na 8
spinkajustyna_filmweb

po prostu to moja opinia, więc nie mamy o czym dyskutować, bo każdy ma swój gust :)

spinkajustyna_filmweb

Może dlatego jest mniej nachalny bo jest bardziej wierny realiom epoki? Zarówno tutaj jak i w Bridgertonach jest pokazywana miłość homoseksualna. Tylko tam to też rodzaj dekadencji. W tym serialu ma głębszy przekaz. Pokazujący miłość i represje z nią związane. I w takim serialu jak ten znalazło się miejsce dla czarnoskórego aktora, gdzie było to dobrze wytłumaczone. Rasizm jest zły. Ale był i będzie. Bo zawsze będą znajdą się ograniczeni ludzie wśród społeczności. Ale mamy tutaj dobry przykład postaci, która żyje na granicy dwóch światów. Będąc pośród rodziny jest w.pewoen sposób akceptowany bo rodzina na to naciska. Ale bez niej jest bezbronny bo wokół są źli ludzie. Pięknie to pokazane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones