PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=156807}

Lady Oscar

Versailles no Bara
8,4 422
oceny
8,4 10 1 422
Lady Oscar
powrót do forum serialu Lady Oscar

Perełka.

ocenił(a) serial na 9

Mam za sobą połowę serii i muszę przyznać, że anime jest niesamowite. Po mimo pewnej naiwności, wyrażającej się prze de wszystkim w nieskazitelnym wizerunku głównej bohaterki (bo w końcu Oscar, to taki rycerz w ślącej zbroi, która i swoją królową obroni i słabszym pomoże) to jednak ogląda się go rewelacyjnie i bez reszty wsiąka w cudowny, barwny klimat XVIII wiecznej Francji. I tutaj wielkie brawa dla japońskich twórców, którym udało się to, co wychodzi amerykanom, oraz wielu europejczykom parających się ekranizacją dzieł klasyki z nad Loary. A tu proszę... mamy europejski klimat w serii powstałej "gdzieś w Azji" na podstawie mangi, także stworzonej przez Japonkę. Co do historyczności serialu, nie będę się wypowiadać, bo to anime, a nie serial dokumentalny, a to wszystkie tego rodzaju produkcje mają swoje prawa. Wiadomo: to ubarwią, to wyrzucą, to dopiszą, ale co z tego? Robią to przecież dla atrakcyjności fabuły. Tak jest więc i tu. Ale opowiadana tutaj historia nie jest jedyną zaletą tej produkcji. Wiadomo przecież, że żaden film nie obejdzie się bez muzyki, a muzyka w "Lady Oscar", jest świetna, po mimo tego, że ma już swoje lata. Jest świetnie dobrana i bardzo dobrze podkreśla klimat serii. Onpening to niemal arcydzieło. Kreska także niczego sobie, bardzo eleacka, typowa dla starszych anime, typowa dla Riyoko-sama. Wyraźna, a za razem subtelna, jednym słowem dobra stara szkoła, bez oczu na pół twarzy... chociaż w zamian dostajemy całą galerię iskier (oczywiście w oczach), mimo to przyjemnie się na to patrzy... Acha, mówiłam już, że to diabelnie wciąga? Jak dla mnie... rewelacja.

Kandara

Ja się dopiero zabieram za to anime. Zapowiada się fantastycznie, nie wiem jakim cudem taki klasyk dopiero odkryłam. Też zdecydowanie preferuję starszy styl kreski. Oczy na pół twarzy mi nie przeszkadzają, ale cukierkowe plastikowe kolorki i karykaturalne rysy twarzy zniechęcają przy nowszych produkcjach. Liczę, że Lady Oscar wciągnie mnie tak jak Glass Mask np.

Kandara

oglądałam to anime jako dziecko w niemieckiej telewizji, strasznie miło jest do tego wrócić, zwłaszcza że wtedy dostrzegałam tylko walory artystyczne a nie samą historię, jak do tej pory nigdy nie znalazłam lepszej anime

Kandara

Hm mogę spytać o Twój wiek?

worldstrongestman

Hm ja ci odpowiem :) - Mam 24 lata i uważam że historia jest bardzo dobra jaki i klimat :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones