PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803157}
5,8 790
ocen
5,8 10 1 790
Leśniczówka
powrót do forum serialu Leśniczówka

Leśniczy biegający dookoła w galowym mundurze z dystynkcjami nadleśniczego. Żeby widz przypadkiem nie zapomniał kim jest z zawodu??? Przecież każdy kto nosi mundur w pracy chodzi w nim również na prywatne imprezy....

Strzały w lesie w nocy? Biegnijmy więc w las też z bronią. Logicznie. Chociaż to akurat jeszcze mogło by być, bo musieli jakoś zabić dziadka.

Oraz najlepszy cytat z odcinka: "Nieautoryzowane strzały w lesie, potrzebne wsparcie. Kwartał osiem za rowem pożarniczym". Hit. Jeszcze większy hit, że karetka trafia na miejsce.
Podsumowując szykuje się ciekawy serial. hahahahah. a na pewno śmieszny.

kaska_derka

Co do dystynkcji to faktycznie leśniczy biega z dystynkcjami nadleśniczego, może Paweł już wie
o awansie i się przygotował :D, ale nadleśniczy bez studiów by nie przeszedł, jeśli chodzi
o zakładanie munduru na uroczystości typu urodziny emerytowanego leśniczego to często się zdarza, sam wiele razy zakładałem na jakieś imprezy swój mundur a koledzy zakładali go na swoje śluby. Jeśli Paweł mówi, że pracuje w nadleśnictwie to rzadko się zdarza aby leśniczy miał kancelarię w siedzibie nadleśnictwa, raczej prowadzi się ją w leśniczówce, poza tym skoro Paweł jest pracownikiem PGL LP to staroście nic do jego dyplomu, sprawy kadrowe załatwia nadleśniczy i kadrowa a nie starosta, chyba, że Paweł byłby leśniczym lasów niepaństwowych zarządzanych przez tego właśnie, leśniczowie starostw mają prawo do tego samego munduru co pracownicy parków narodowych, Lasów Państwowych czy osób związanych ze średnimi szkołami leśnymi, tylko każda z tych ,,organizacji” ma inne wypustki nad dystynkcjami (inny kolor). Jeśli chodzi
o mundury to nawet nie wiedziałem, że w 2017 weszło nowsze rozporządzenie z nowymi wzorami, to pierwsze wprowadzone w 2014 poznałem to z 2017 mi umknęło, szkoda, że już w 2014 wycofano kamuflaż liść dębu, mylnie nazywany moro, ale jednak można było go nosić do momentu zużycia, czysto zielony mundur przy pracy z sosną w terenie się nie sprawdza. Co do serialu to producent nie zapoznał się ze stroną techniczną, wymieszał Służbę Leśną z leśnikami ze starostw, dystynkcję pomylił……. Co do tego chodzenia na prywatne imprezy to rozporządzenie mówi wyraźnie, że leśniczy może używać ubioru służbowego lub jego fragmentów w czasie wolnym od wykonywania obowiązków służbowych.

TOMSAD1991

Dzięki, cieszę się, że znajdują się eksperci, którzy obnażają głupotę scenarzystów w TVP. Szkoda, bo mógłby to być niezły serial z tak dobrą obsadą...

ocenił(a) serial na 4
Dolikon

W sumie to mniejsze czy większe, ale tylko detale. Ogólnie ja uważam serial za dość dobry, przyjemnie się to ogląda.
Darz Bór! ;)

TOMSAD1991

Wiesz co? Po Twoim wpisie doszedłem do wniosku, że te miecze laserowe w Gwiezdnych Wojnach to też naciągane i mało prawdopodobne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones