PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106665}

Lexx

7,2 312
ocen
7,2 10 1 312
Lexx
powrót do forum serialu Lexx

Wczoraj zacząłem oglądać 1 sezon. Moje wrażenie po pierwszym odcinku - jezusiemaryjo to jest piękne!!! :)

Kicz? Może i kicz ale za to z jakim smakiem. Zresztą jeżeli komuś nie przeszkadza stylistyka Lynch'owskiej Diuny, to nawet tego kiczu za bardzo nie zauważy. Przy czym Diuna męczy i jest nudna jak flaki z olejem, a Lexx (co powiem po pierwszym odcinku, nie często mi się to zdarza) od razu zalatuje mi solidnym sci-fi kultem.

Warto też zauważyć, że serial miesza humor oraz swoistą kiczowatość ze sporą dawką czarnego humoru, a czasem nawet dosadnej brutalności (oglądając to czuję się prawie jakbym grał w starego fallout'a - z jednej strony klimat i ciary, z drugiej czarny humor aż miło). I jeszcze te jakże zgrabne odniesienia do XXwiecznego totalitaryzmu - świetna sprawa.

Kogoś pewnie zdziwi skąd takie achy i ochy po zaledwie jednym epizodzie. Cóż... cały pierwszy sezon ma z tego co widzę 4 odcinki, a z tego jednego można by w sumie całkiem solidny filmik uszyć (1,5h to w sumie 3 odcinki niejednego serialu).

Niniejszym dołączam do grona entuzjastów i mam nadzieję, że im dalej w las tym ciekawiej oraz, że nie zawiodę się na tym z czasem.

Worship His Shadow! :]


pozdrawiam serdecznie
www.forum-filmowe.pl

absu

"Vyo Way Yo
Home Va Ya Ray.
Yo Way Rah.
Jerhume Brunnen-G!"
(Fighters Fight the Fight
For their home and their heart
We fighters will win or die
Forever we are Brunnen-G).

=)))

absu

"Vyo Way Yo
Home Va Ya Ray.
Yo Way Rah.
Jerhume Brunnen-G!"

ocenił(a) serial na 10
Omnikoron

Przepadło. Odpalam muzykę z "Lexxa", przez Was znowu mnie naszło. :)

Fraa

He he .. ja chyba też niedługo wrócę na pokład tego wielkiego Robala ;]

ocenił(a) serial na 10
absu

Muszę przyznać, że serial jest dość kontrowersyjny... Na początku kiedy na niego trafiłam pomyślałam cóż to za okropne badziewie, ale z czasem w miarę oglądania zmieniłam zdanie. :) Moim ulubionym bohaterem jest oczywiście 790 i prawdę mówiąc to właśnie jego złośliwe komentarze zatrzymały mnie przed telewizorem i spowodowały, że obejrzałam go do końca.
Według mnie najlepsza jest seria 3. Natomiast muzyka jest rewelacyjna.

użytkownik usunięty
absu

Ilość kiczu w Lexxie można koparką zbierać. Dla mnie obrzydliwy i ohydny w dodatku głupi. Po prostu nie trawię takiej dosłowności.

absu

A gdzie pan oglądał? Szukam od dawna i nigdzie nie ma :((

ocenił(a) serial na 10
sabina_pankova

Kiedyś LEXX był emitowany przez długi czas na kanale AXN Sci-Fi. Potem ta stacja zmieniła nazwę i pojawiły się zatruwające życie głupie reklamy... Kiedyś mieli też stronę online, gdzie można było obejrzeć to co emitują w TV, więc można sprawdzić na ich stronie, czy nie ma online. Ewentualnie szukać na powiązanych z nimi stronkach... Być może wznowią jeszcze emisję, bo przecież w kółko nadaja jeden serial przez parę lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones