Lipowo. Zmowa milczenia (2023)
Lipowo. Zmowa milczenia: Sezon 1 Lipowo. Zmowa milczenia Sezon 1, Odcinek 1

Odcinek 1

42m
5,7 282
oceny
5,7 10 1 282
Lipowo. Zmowa milczenia
powrót do forum s1e1

Mega, mega słabe.

ocenił(a) serial na 1

Zdecydowanie nie polecam każdemu, kto czytał książkę. Pomieszane wątki. Zgadza się głównie nazwa i imiona bohaterów. Aktorzy może i grają dobrze, ale kompletnie nie pasują do ról. Pani Puzyńska stworzyła coś naprawdę dobrego. Przeczytałam wszystkie części. Zostało to zniszczone takim serialem. Pierwszy odcinek wzbudził tak negatywne emocje, że zalogowałam się na Filmweb, aby wystawić ocenę, czego normalnie nie robię.
Jako serial można obejrzeć, ale nie sadzę, aby można z czystym sumieniem połączyć ten 'serial' z powieścią.

daria19952020

Też to zrobiłam i,zalogowałam się.nedza z rozpaczą

Miroska098

Ja również przeczytałam wszystkie części i nie rozumiem jak Pani Puzynska mogła zaakceptować taki scenariusz! Słabo obsadzone rolę Marii Podgórskiej i Weroniki. Pani Maria i sztuczne rzęsy? Słabo!!

Jana_Micek

Sprzedała prawa bez możliwości ingerencji.

ocenił(a) serial na 2
daria19952020

To jest dramat. Takie same mam odczucia... Po przeczytaniu książki, tego nie da się oglądać.

lesjan

Nawet bez przeczytania książki tego się nie da oglądać

ocenił(a) serial na 2
tisoc

Nic dodać, nic ująć.

daria19952020

Ja czytałam tylko Motylka i to była całkiem spoko książka, więc zaczęłam serial. Jezu, co za dno, a Weronika to jest w ogóle kicha. Nie dość, że Kijowska jest beznadziejną aktorką, to jeszcze Weronika w jej wykonaniu to jakaś pomyłka. Ale to TVN, było do przewidzenia, że nie wyjdzie.

ocenił(a) serial na 3
Miss_Luciolla

Zgadzam się, aktorsko słabiutko. Postacie przerysowane, sztuczne. Miałam wrażenie, że oglądam jakąś parodię.

ocenił(a) serial na 5
daria19952020

Serial jest inspirowany książkami K. Puzyńskiej. Nawet w czołówce bądź napisach końcowych nie ma informacji, że serial oparty jest na prozie Puzyńskiej, także nie ma co porównywać serialu do książek. Też przeczytałem każdą część i nic mi w serialu nie pasuje do moich wyobrażeń, ale sam serial nie jest najgorszy.

ocenił(a) serial na 2
kwa007

Najlepszy też nie...

ocenił(a) serial na 5
lesjan

Masło maślane

ocenił(a) serial na 4
kwa007

Jeśli serial miał być tylko inspiracją to po co głównymi bohaterami serialu uczyniono bohaterów książek Pani Puzyńskiej? Dlaczego głównym miejscem akcji uczyniono Lipowo?Jeśli w tytule serialu używa się kultowej nazwy Lipowo,to samo przez się nawiązuje się do prozy autorki sagi.

kwa007

Jest wzmianka na końcu napisów końcowych "Inspirowane powieścią Katarzyny Puzyńskiej "Motylek". Tylko tyle...
Ja osobiście mam mieszane uczucia, szczerze spodziewałam się bardziej wartkiej akcji,a tu trochę straszno, trochę mroczno...Nie wiem czy to moje klimaty...

daria19952020

Zgadzam się w zupełności. Książki z tej serii to gotowy pomysł na scenariusz a to jest jakaś pomyłka...Postać Weroniki nie do zaakceptowania, jakby to była zupełnie inna osoba. Poza tym słabo zagrana. Szkoda, naprawdę szkoda...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
Gorissh

A w którym to było odcinku ?

daria19952020

A ty książke czytasz czy serial oglądasz? Beznadziejny komentarz.

daria19952020

Jest mi aż przykro oglądać serial,gdybym nie czytała książki nic bym nie rozumiała.Jestem wręcz zniesmaczona patrząc na postacie występujące w serialu przecież Weronika czy pani Maria ani urodą ani charakterem nie oddają tego co w książce.Lepiej było w ogóle nie kręcić filmu szkoda kasy na taką szmirę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones