PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607297}
8,0 739
ocen
8,0 10 1 739
Love Hate
powrót do forum serialu Love/Hate

Rewelacyjny, żeby nie powiedzieć - zaj..bisty. Uwielbiam takie gangsterskie opowieści, pięć sezonów Love/Hate obejrzałem w niecałe dwa tygodnie i siedziałem w tym czasie przed ekranem jak zaczarowany. Chyba zaraz zrobię sobie powtórkę z całości, a coś takiego raczej rzadko mi się zdarza. The Sopranos widziałem dwa razy, ale z kilkuletnią przerwą między jednym a drugim oglądaniem, świetną Gomorrę na razie tylko raz, podobnie jak Narcos i Boardwalk Empire. Natomiast The Wire i Oz wciąż czekają na obejrzenie, ale najpierw muszę ponownie zobaczyć Love/Hate;-)

Darko_4


Wszystko z tego co wymieniłeś oglądałem poza tym "Oz" - od czego to skrót ?

btw. polecam jeszcze serial The Power

ocenił(a) serial na 9
noob512

Oz to potoczna nazwa więzienia o zaostrzonym rygorze, w którym toczy się akcja tego serialu.

A The Power sprawdzę.

ocenił(a) serial na 9
Darko_4

To jak już obejrzysz The Wire i Oz (które polecam serdecznie, razem z Sopranos należą do trzech najlepszych seriali jakie w życiu widziałem) to polecę ci jeszcze Peaky Blinders (o angielskim gangu z Birmingham, dziejący się niedługo po pierwszej wojnie światowej) i Sons of Anarchy - na pewno mniej realistyczny niż poprzednio wymienione, ale ma świetny klimat, ciekawe postacie, no i tematyka dosyć niepowtarzalna jeśli chodzi o seriale, bo główną rolę grają tu członkowie "klubu" motocyklowego z Kalifornii.

ocenił(a) serial na 9
Madoq

Słyszałem dużo dobrego i o Peaky Blinders, i o Sons of Anarchy. Oba już dodane do listy obowiązkowej :-)

ocenił(a) serial na 9
Darko_4

Praktycznie wymieniłes moje ulubione seriale. Więc polecam
http://m.filmweb.pl/serial/Top+Boy-2011-623329

ocenił(a) serial na 9
pawelfans

Hmm, zaintrygowałeś mnie. Sądząc po opisach i komentarzach - Top Boy będzie w sam raz dla mnie. Dzięki wielkie za rekomendację - już go sobie dodałem do listy do obejrzenia na Netflixie:-)

Darko_4

dobre seriale zapodajecie to i ja coś dorzuce w gangsterskich klimatach ;)
http://www.filmweb.pl/serial/Na+granicy+cienia-2011-622954
http://www.filmweb.pl/serial/The+Black+Donnellys-2007-304362

a z filmów pełnometrażowych to jak dla mnie duńska trylogia "Pusher" jak żaden inny film oddaje klimat przestępczego półświatka... polecam sobie zrobić seans jeden film po drugim - ryje banie nie gorzej niż dragi ;)

ocenił(a) serial na 9
daro_3

Dzięki wielkie! "Top Boy" obejrzany, jest dobry - w klimacie Love/Hate. Teraz szukam tych trzech zapodanych przez Ciebie, a zacznę od "Pusher" ;-)

ocenił(a) serial na 9
daro_3

Mógłbyś opisać mniej więcej Na granicy cienia?

Madoq

taki miniserial bbc, jesli chodzi o fabule to troche przekombinowany i latwo sie pogubic... chyba zdjeli go z anteny i dlatego tylko 7 odcinkow, ale klimat jest przepadni... taka momentami psychologiczna rozgrywka miedzy przestepcami, ciekawe postacie i dobre dialogi :)

ocenił(a) serial na 3
Darko_4

Gansterska telenowela, czyli wszyscy koledzy strzelają do wszystkich, a potem plotkują z dziewczynami kto do kogo strzelał.

Wytrzymałem trzy pełne odcinki i część czwartego.

Oglądać drugi raz wszystko? Masz zdrowie chłopie.

ocenił(a) serial na 8
Piotrek4

Przez przypadek zacząłem oglądać od 2 odcinka - po ostatnim epizodzie włączyłem 1 odcinek i .. przewijanie. Pilot jest słaby i zniechęca do kontynuacji. Tak w ogóle najsłabszy jest 1 sezon - moim zdaniem serial zaczyna się od 3 sezonu. Nie jest to arcydzieło, ale od 3 sezonu kawał solidnego serialu.

ocenił(a) serial na 8
Darko_4

Widzę że widziałeś te wszystkie najkepsze Gangsterskie perełki. Serialowi Love/Hate najbliżej jest do jakiej z tych produkcji ?? Jeśli już byś musiał przyrównać ? :)

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Z tych wymienionych w tamtym wpisie - moim zdaniem zdecydowanie najbliżej Love/Hate do Gomorry (serialu, nie filmu). Z tych niewymienionych w tamtym wpisie - także trochę do Suburry (serialu, nie filmu) i Top Boy.

ocenił(a) serial na 8
Darko_4

to dobrze bo gommora jest dla mnie Top Nr 2 ever zaraz po najlepszym Breaking Badzie ;)

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Breaking Bad oglądam właśnie po raz czwarty - jestem akurat w połowie trzeciego sezonu:-)

ocenił(a) serial na 8
Darko_4

ile razy bys nie oglądał w przypadku BB to nigdy nie będzie czas stracony ; )

ocenił(a) serial na 8
Darko_4

Jak dalej oglądasz tego typu seriale perełki to mogę polecić dwa europejskie zajebiste seriale o tamtejszych półświadkach kryminalnych, Pierwszy to Rumuński Umbre ( W Cieniu ) - ma już 3 sezony i będzie więcej. Drugi to niemieckie 4 BLOCKS o tureckiej mafii w Berlinie który też ma 3 sezony ale na 3cim się kończy jest to historia pięknie rozpisana na 3 sezony i zamknięta.

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Oczywiście, że oglądam, chyba nawet więcej niż kiedyś. Umbre już sobie odnalazłem na HBO GO i zaraz zacznę oglądać, Blocks jeszcze szukam. A skoro wspomniałeś o tureckiej mafii w Berlinie, to Tobie polecam Dogs of Berlin. Bardzo porządna produkcja.

ocenił(a) serial na 8
Darko_4

A to już mi sie gdzies obiło o uszy. Muszę bardziej zgłębić temat. a 4 Blocks z tego co mi wiadomo chyba też jest wlasnie na Hbo go a przynajmniej było w maju ubiegłego roku na 100% bo widziałem to własne oczy jak kolega oglądał ;)

ocenił(a) serial na 8
mordarg

A jeśli chodzi o Love/hate właśnie zacząłem 4 sezon. Szkoda że pod koniec trzeciego dzieje się to co się dzieje ale dzięki temu środek ciężkości serialu został wywrócony do góry nogami. Love/Hate jest o tyle inny od tych wszystkich Europejskich serialii o mafii ale nawet i w sumie amerykańskich że jest to serial o młodzieży która wstępuje dopiero do kryminalnego półświatka. Nie zaznamy tu żadnych mega bossów/ głów rodzin itp bo te chłopaki są najniższą półką z najniższych . Prawdziwe Bandziory korzystają z ich usług żeby nie mieć krwi na rękach. W tych wszystkich Serialach o bandytach oglądamy już dorosłych ludzi którzy siedzą w tym bagnie od dawna. I co najwyżej zaczynają jako żołnierze ale potem skrupulatnie obserwujemy jak pną się w górę i sami stają się bossami. Bądź tymi bossami już są od początku ( patrz narcos ) . Dzięki temu L&H zyskuje bo pokazuje prawdziwą tragedię tych młodych ludzi. W Gommorze mamy zaledwie jeden odcinek o takich gościach w 4tym sezonie którzy kończą zabici przez tą kurev. The Wire porządnie liznęło ten temat poświęcając temu zagadnieniu jeden sezon ale żaden z tych seriali nie jest stricte o tym. Dlatego wlasnie L&H mnie ujęło , swoją innością. Wręcz nazwał by go najbrutalniejszym serialem młodzieżowym jaki oglądałem ... ;) W serialach które wziąłeś na celownik mamy doczynienia wlasnie ze zwykłym cynglem nie specjalnie nawet inteligentnym który ewidetnie pnie się w górę. Ale chłop jest spokojny. Potrafi zachować spokój nawet kiedy kroi sie obok niego kogoś na kawałki - tak też kiedy kolejni socjopaci i poyeby którym władza uderza do głowy są odstrzeliwani on cały czas trwa. Dlatego wlasnie "Umbre" jest tak dobre. 4 BLOCKS ząs rzuca zas w sam środek świata Turasów którzy Berlin traktują jak Supermarket z dragami i po prostu obserwujemy losy pewnej z rodzin która tnie się z innymi. W każdym razie dzięki za Dogs of Berlin bo widzę już że jest na Netfliksie ;)

ocenił(a) serial na 9
mordarg

Masz rację, Love/Hate zrobiło na mnie ogromne wrażenie z tego samego powodu, co u Ciebie. Prawie było mi tych dzieciaków żal. I wiesz, co, uzmysłowiłeś mi właśnie, że muszę koniecznie do tego serialu wrócić. Tylko muszę sobie znaleźć jakieś jego normalne źródło, bo mam słabe kopie.


Tak, Dogs of Berlin jest na Netflixie. Myślę, że może Ci się spodobać. Ja obejrzałem prawie jednym tchem. Powstał tylko jeden sezon, nie słyszałem na razie, aby miało być więcej, chociaż twórcy zostawili sobie kilka furtek, by móc kontynuować opowieść. Przy czym Dogs of Berlin to nie tylko Turasi, jest tam też konkurencyjny gang z ludźmi z dawnej Jugosławii, są neonaziści, skorumpowani "działacze" sportowi. Dzieje się tam sporo.


No tak, 4 Blocks, nie Blocks:-) W polskim HBO GO go nie ma, ale znalazłem dwa sezony w Amazon Prime Video, więc będę musiał przywrócić tam na jeden miesiąc członkostwo. O Umbre też pamiętam.


Ciekawostka, która pewnie Cię zainteresuje: wyburzają blokowiska, które znamy dobrze z Gomorry - https://fakty.interia.pl/galerie/swiat/neapol-wyburzanie-sym... - ciekawy jestem, czy twórcy Gomorry zdążyli zrealizować tam wszystkie zdjęcia do 5 sezonu.


A jak będzie Ci się któregoś razu nudziło, obejrzyj sobie na Netflixie trzyczęściowy dokument Killer Inside: The Mind of Aaron Hernadez. To w zasadzie nie jest historia gangsterska, ale trochę pokrewna z tym, o czym tu piszemy. To opowieść o kolesiu, który był na szczycie i stoczył się na samo dno. Nie za bardzo nawet wiadomo, dlaczego. Nie jest też do końca jasne, czy rzeczywiście to on za każdym razem zabijał. Ciekawa historia...

ocenił(a) serial na 9
Darko_4

Jeszcze raz link do blokowisk, bo coś go filmweb skrócił: https://fakty.interia.pl/galerie/swiat/neapol-wyburzanie-symboli-kamorry-zdjecie ,iId,2843180,iAId,356413

ocenił(a) serial na 8
Darko_4

Spoko dzieki za informacje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones