PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559330}

Ludzie Chudego

5,5 6 989
ocen
5,5 10 1 6989
Ludzie Chudego
powrót do forum serialu Ludzie Chudego

Witam!
Serial zapowiada się... no wszyscy mówią, że nieźle, ale jeśli spojrzeć ze strony fana Los Hombres de Paco (Paco i jego ludzie) film jest chamsko zerżnięty z oryginału. Wszystkie akcje, scenerie i dialogi są praktycznie takie same co w oryginalnej hiszpańskiej wersji. Różnicą jest to, że charakterystyczne dla jednej z postaci głównej (Nie wiem jak się w polskiej wersji nazywa, ale ten co wyciągnął 2 pistolety) w serialu jest to, że posiada on ukochany rewolwer S&W 500, a w wersji polskiej ma 2 zwykłe 17 czy iluś tam strzałówki. Druga choćby to to, że zamiast strzału w lampę to w wersji hiszpańskiej jest strzał w sufit. Kolejna, tam gra koleś w piłkę nożną, a w Paco i jego ludzie gra w koszykówkę. Mariano (wer. hiszp.), a Piotr Pręgowski siedzi na pozycji pasażera, a w oryginale na pozycji kierowcy. "Będziemy negocjować", które wypowiedział Cezary Żak, mówił nie tytułowy Paco, lecz osoba, którą gra w polskiej wersji Piotr Prękowski. Przy samochodzie czerwonym czy inne można dopatrzyć się dokładnego zerżnięcia oryginału, choćby nawet "I'm a spanish policeman." jest wyciągnięte z oryginału.

Moja ocena: Czysta katastrofa dla fanów Paco i jego ludzie. Brak oryginalności na pewno zniechęci wiele fanów hiszpańskiej wersji do oglądania tego serialu. Wydaje się po prostu sztuczny, ale poczekajmy, aż wyemitują pierwszy odcinek. Od razu mówię, że serial ten jest bez sensu, bo łatwiej było zrobić dubbing niż nowy polski serial, jeśli się lektor nie podobał. Osobiście aktualnie mieszkam w Hiszpanii, więc polską wersję z lektorem mało oglądam, ale bez przesady. Ten serial jest, jak praca domowa od kolegi, troszkę pozmieniałeś, ale jednak dalej to samo.
Tak więc serdecznie namawiam do oglądania hiszpańskiej wersji (Strona internetowa wkrótce)
Pozdrawiam

alanj

W dużej części się z Tobą zgadzam- z tego, co widziałam (czyli sporo zdjęć i opisy), to rzeczywiście zapowiada się niemalże kalka z oryginału. Padają nawet te same kwestie (np. ten o Guantanamo w pierwszym odcinku). Chyba jednak za wcześnie, żeby oceniać, poczekajmy do emisji. Chociaż, oczywiście, pierwowzoru nic nie przebije;)

Tworzysz stronę o Paco? Jak tylko skończysz, koniecznie podaj adres. Czekam z niecierpliwością!

alanj

Jeszcze nie pokazali pierwszego odcinka a ty już oceniłeś 1/10.Za co ? za zwiastun , zdjęcia tu się ocenia film !

ocenił(a) serial na 1
dfd_fdd

Po zwiastunie można określić czy coś się fajnie zapowiada, a aktorstwo i obsada w porównaniu do pierwowzoru wysiada, a także brak oryginalności. Inni też oceniają, ale na wyżej to nie ma zastrzeżeń, po prostu jest to moja subiektywna ocena, tak jak ocenianie spisanej pracy w szkole.

ocenił(a) serial na 7
alanj

Wole jak ściągają całe dialogi, niż jakby mieli zmienić fabułę serialu choćby o milimetr (najbardziej wątki Lucasa-Łukasza, Sary-Kasi, Silvii i Pepy) wtedy to już nie była by polska wersja tylko polska profanacja!!!

ocenił(a) serial na 8
lily1991

NIe kojarze takiego czegoś jak 'Paco i jego ludzie' więc dla mnie to pewnie nie będzie katastrofa. :) Z resztą, ludziom nie dogodzisz, jak gdzieś jest za bardzo wzorowane to plagiat jak za mało to za mało się wzorują. ;)

lily1991

Ale gdyby nie była to kalka mogłoby być atrakcyjnie też dla widzów znających oryginał. Ogólnie wątków nie powinni zmieniać, zgadzam się. Nie jestem pewna, czy w polskim serialu niektóre rzeczy przejdą (perypetie Povedilli, związek Pepy i Sylvii, wiek Sary). Mam nadzieję, że będą odważni i nie wprowadzą cenzury. Myślę, że osobom, które nie widziały oryginału spokojnie może się to spodobać. Przekonamy się dzisiaj. Chociaż, szczerze mówiąc, wolałabym po prostu zobaczyć "Paco" na Polsacie czy TVNie.

alanj

Totalnie spartaczyli ten serial. Marna kopia b. dobrego serialu. Wielkie halo wokół tego zrobili, domyślałem się, że tak będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones