PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833945}
7,3 1 986
ocen
7,3 10 1 1986
Ludzie i bogowie
powrót do forum serialu Ludzie i bogowie

po 2 odcinkach całkiem dobrze , zawsze milo popatrzec jak giną niemcy :]

ocenił(a) serial na 7
shadow87

Tu się zgodzę :D

shadow87

Zawsze się zastanawiałem czemu w Polsce jest tak dużo seriali historycznych, może to klucz do sukcesu :D

Axmar

to ile masz tych seriali historycznych o 2 wojnie swiatowej ?:P

ocenił(a) serial na 5
shadow87

Za komuny było sporo, bardzo dobrze zrealizowanych, czasem bardzo biednych - te z lat osiemdziesiątych. Z najlepszych to Kolumbowie, i Polskie drogi. Poza tym Stawka większa niż życie, Czterej pancerni, Jak rozpętałem 2 wojnę światową, Śmieciarz, Blisko, coraz bliżej (końcowe odcinki dt 2 wojny). Te są najbardziej znane. A były jeszcze inne np o AL. Siłą rzeczy część z tych filmów miała wstawki komunistyczne, ale jak się to pominie to są super seriale.

tomnbv

to było z 40 lat temu ,, i pytałem o historyczne zrobione przez polaków a nie ruskie bajki ;]

ocenił(a) serial na 5
shadow87

Kolumbowie, Polskie drogi, śmieciarz, blisko coraz bliżej to nie są ruskie bajki. Nie wszyscy byli w AK, nie dla wszystkich Polska przedwojenna była sielanką. Z nowszych masz Tajemnica twierdzy szyfrów, Ludzie honoru. Ale one realizacyjnie są mierne, a aktorstwo drewniane zwłaszcza w Twierdzy. Wojenne dziewczyny, ale nie oglądałam. Wojna to nie tylko fajna strzelanka dla chłopców. Brakuje mi serialu o tym co się działo w partyzantce, ale nie o strzelance tylko jak naprawdę wyglądało ich życie w lesie, zdobywanie żywności, donosicielstwo itp i gehennie ludności cywilnej na Kresach (upa), albo serial o losach lwowiaków w czasie wojny. Tylko kto to zrobi, napisze porządny scenariusz, da kasę?

tomnbv

ludzie honoru czasami był bardzo dobry jak dla mnie :) polecam świetny audiobook Elżbieta Cherezińska "legion" tam bys znalazła wiele w temacie partyzantki ,życia w lesie itp :]

ocenił(a) serial na 5
shadow87

Czas Honoru miał przebłyski, ale generalnie niestety wyszła z tego telenowela okupacyjna z mnóstwem błędów.

ocenił(a) serial na 5
shadow87

Mi w filmach i serialach wojennych brakuje oceny jak z punktu wojskowego istotne było zabicie jakiegoś gestapowca za którego zabito np 100 polskich zakładników. Czy to w ogóle miało sens?

tomnbv

hmm a to że Polakow zabijano bez jakiejkolwiek przyczyny bo np szedłeś ulicą , to miało jakiś wiekszy sens dla ciebie?

ocenił(a) serial na 5
shadow87

Chodzi mi o analizę z punktu strategii i taktyki wojskowej. Polskiej, nie niemieckiej. Czy po zabiciu jakiegoś tam gestapowca, kosztem życia np 100 osób, następny gestapowiec był milszy dla przesłuchiwanych, przekupny itp.

ocenił(a) serial na 9
tomnbv

kara dla zbrodniarzy to podstawowa sprawiedliwość, a nie taktyka wojenna

ocenił(a) serial na 5
MysterMister

Niemniej jednak non stop tych gestapowców czy innych Niemców nie zabijali, a poza Warszawą to już w ogóle sporadycznie, więc ktoś jednak liczył te koszty. Śmierć 100 obywateli za jednego słabo się kalkuluje. Nawet jeśli ci obywatele to zwykli ludzie.

ocenił(a) serial na 9
andre_

Nieprawda zabijano często również poza Warszawą zwłaszcza najgorszych hitlerowców. Tak jak napisałem to nie były kalkulacje a elementarna sprawiedliwość

ocenił(a) serial na 5
MysterMister

Nieprawda?
To może jakieś przykłady na to że "zabijano często" również poza Warszawą"? I co to znaczy często?
A co do "elementarnej sprawiedliwości" - ciekawe jakie byłoby twoje zdanie, gdyby wśród tej przykładowej setki zabitych za jednego Niemca było parę osób z twojej rodziny.

andre_

czyli co lepiej było nic nie robić i czekać az niemcy sami cie odstrzelą tak o z nudów ?

ocenił(a) serial na 9
andre_

było wiele takich akcji i są dobrze udokumentowane

ocenił(a) serial na 9
andre_

to były wyroki wydawane przez sądy, a ty ciągle zjadasz własny ogon i nie zauważasz ułomności swojego rozumowania

ocenił(a) serial na 9
MysterMister

a to pewien wybór, pozycja dla zainteresowanych
"polska-karzaca-1939-1945-polski-podziemny-wymiar-sprawiedliwosci-w-okresie-okup acji-niemieckiej"

shadow87

widze Cie-silownia,lysy czerep i tlusty kark...fajnie jak gina Niemcy,fajnie tez ze polaczkom daja prace,ale co to za praca!brawo!kaczor i duda cie dobrze wychowal!

jurajahip

wow ze też w zakładach psychiatrycznych maja dostep do internetu, opowiedz co jeszcze widzisz w swojej szklanej kuli hahah :D polityka niezłą dziure w głowie ci zrobiła, normalnie smuteczek :(

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Winnipeg

no i super tylko po co mi to piszesz ? mnie nie obchodzi twoje zdanie a tym bardziej co lubisz a co nie .

shadow87

Tak mi przykro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones