PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704472}

Luke Cage

6,7 23 587
ocen
6,7 10 1 23587
6,4 7
ocen krytyków
Luke Cage
powrót do forum serialu Luke Cage

Po słabym 2 sezonie Jessica Jones można było się spodziewać tego samego tutaj, ale na szczęście jest lepiej niż w 1 sezonie. Bushmaster został przedstawiony wyśmienicie w końcu godny przeciwnik dla Cage który nie tylko ma ciekawą historie, ale również używa mózgu przyrównaniu do Cottonmouth który mizernie radził sobie z Lukiem. Jamajska muzyka fajnie buduję klimat tego sezonu, choć więcej dobrej muzyki było w 1 sezonie.Duży plus też za Jamajczyków którzy dają niezły powiew świeżości serialowi. Szkoda tylko że nie można ocenić na filmwebie aktora odgrywającego role Bushmastera, bo moim zdaniem jest to w tej chwili najlepsza i najbardziej udana postać tego serialu, dobrze zagrana z ciekawym życiorysem, zresztą brak tej postaci w ostatnim odcinku było aż za bardzo odczuwalne, co też nie świadczy dobrze o pozostałych bohaterach

ocenił(a) serial na 7
DemiaN

Bushmaster rzeczywiście pozytywny, chociaż gdy go w końcu lepiej poznaliśmy, to trochę jego postać zaczęła mi wyglądać na lekką kalkę z Punishera w s2 Daredevila, no ale jednak koniec końców nie było to to samo.
Ogółem drugi sezon strasznie nierówny, pierwsze 3 odcinki to była strasznie nudna męczarnia, potem zrobiło się lepiej, a ostatni odcinek znowu nudny i w ogóle dziwaczny.
W ogóle zachowanie bohaterów i podejmowane przez nich decyzje w samej końcówce serialu były dla mnie totalnie dziwaczne i niezrozumiałe.

ocenił(a) serial na 7
MithrandirII

Mnie rozwaliła końcowa scena w której z Cage zrobili jakiegoś nowego Ojca Chrzestnego, przecież on z swoją przyjazną słodką twarzą w ogóle nie pasuję na gangusa, a tym bardziej szefa gangu. Moim zdaniem 3 sezon zapowiada się słabo, bo już wiadomo że córeczka będzie chciała odzyskać klub który Luke powinien jej oddać, tym bardziej że wiemy do czego jest zdolna, więc najprawdopodobniej w 3 sezonie kobita Luke zostanie śmiertelnie otruta, a Luke będzie się mścił aż któregoś dnia spojrzy w lustro i stwierdzi że stał się tym z czym od początku walczył ;p. Co do 2 sezonu DD został on tak dobrze przyjęty że próbowano tego samego w LC tylko w innych klimatach, stąd te podobieństwo które odczułeś podczas 2 sezonu.

ocenił(a) serial na 7
DemiaN

To już pomijam, nie chciało mi się nawet nad tym pochylać.
Czego kompletnie nie pojmuję, to zapał z jakim Luke i Misty ratowali Mariah przed Bushmasterem kiedy ten zaatakował ją w klubie w przedostatnim odcinku.
Już prędzej zrozumiem Misty, jako czynną policjantkę, ale Luke mówił nawet krótko przed tym, że powinien dać im się pozabijać. Przecież Bushmaster nie zagrażał wtedy gościom klubu i wparował bezpośrednio w ochroniarzy, nawet ich tylko nokautował. A Cage się rzucił do obrony Mariah jakby była jakimś niewiniątkiem. Najwyraźniej Mariah miała rację opisując go jako rycerzyka, który zawsze przyjdzie ją obronić, niezależnie od tego jakie słowa rzuci na wiatr. Coś mu nie wróżę kariery w roli bossa półświatka.

A skoro już wspomniałem o Misty, to scenarzyści chyba kompletnie nie mieli pomysłu, w którą stronę rozwijać tę postać i w efekcie była szarpana na różne strony. A to robi krok w stronę brudnych policyjnych działań, a to odchodzi ze służby i próbuje bawić się w strażnika obywatelskiego, żeby zaraz wrócić w podskokach (chyba nawet jednego całego odcinka nie spędziła poza służbą); a to pokazują jak zmaga się z brakiem ręki, a to po otrzymaniu protezy wszystkie problemy nagle znikają i jeszcze zaczyna od razu tłuc nią ludzi; a to mamy scenkę jak próbuje prowadzić najzwyklejsze życie, po czym ten wątek zostaje kompletnie ucięty; itd.

Co do podobieństwa do DD s2, to nie szukałem ich za bardzo, po prostu Bushmaster ze swoją brutalnością, tragiczną historią i w pewnej chwili silnym zbliżeniem się do Cage'a po początkowej rywalizacji zaczął mi przypominać Punishera.

MithrandirII

No właśnie mnie wkurzało, że Luke ciągle ratował to Mariah , jakby to była jego matka lub żona. Wolałbym , żeby to Bushmaster był głównym bohaterem a Luke Cage by był jedną z jego przeszkód , która mu się wpie...la w robotę. Jak już nie chce zabijać przestępców to niech nie zabija, ale nie musi też się starać za wszelką cenę ich ratować ... "bo tak należy postępować". Już nawet Misty w pewnym momencie chciała wydać Mariah Bushmasterowi , podczas oblężenia , ale Luke się uparł by ją ratować , bo Bushmaster niby niebezpieczniejszy od niej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones