PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855446}

Lupin

7,2 53 898
ocen
7,2 10 1 53898
5,8 11
ocen krytyków
Lupin
powrót do forum serialu Lupin

Serial ma bardzo fajna fabułę, wciągającą, glówny aktor dobry, ale jest wiele niedociągnięć, nielogicznych zdarzeń, momentami wręcz absurdalnych.

ocenił(a) serial na 9
alexa00000

o których momentach NIBY piszesz?

ocenił(a) serial na 7
alexa00000

Najbardziej rażąca wpadka: Zdjęcie Paula Sernina jest na Wiki, w pierwszym odcinku jeden z policjantów przegląda te stronę, a potem policja "nie wie" jak on wygląda i sporządza jego portret pamięciowy. Amnezja zbiorowa? :)

tsst

Och, dziękuję, że nie musiałem ja tego tłumaczyć, ale już oglądając serial wiedziałem, iż z tym tu przyjdę...
- Przy kradzieży naszyjnika o wartości 60 mln zdjęcie z Wiki powinno być widoczne w mediach jeśli szukają podejrzanego...
- Jeśli nikt nie mógł opuszczać budynku po kradzieży to jak ochrona wypuszcza pracownika ekipy sprzątającej?!
- Jeśli wyciągnął kartę SIM z telefonu przy porwaniu komisarza to jak niby GPS połączył się z satelitą i dał sygnał policjantowi na mapie?
- Więzień znika z karetki i nikt tego nie zauważa? Nie ma w wiadomościach o tym wzmianki? Przecież stan w więzieniu się nie zgadza. Już pomijam fakt, że nikt nie poczuł siatki na klatce piersiowej ściągając denata?!
- Jak w mieszkaniu komisarza nikt nie zauważył kamer? Przecież nie były nie wiadomo jak ukryte żeby ich nie dostrzec kręcąc się po domu...

Jak można oglądać serial i pisać, że nie widzi się takich wpadek? No chyba, że w ręce telefon, a serial "ogląda się" w tle.

ocenił(a) serial na 7
JOUKI

Dokładnie!!! wszystkie te wpadki to kpina z inteligencji widza.

JOUKI

A ta siatka z kosza na jego torsie w jakim celu była założona? XD

ocenił(a) serial na 8
Maciek0097

Pewnie był podwieszony za nią a pętla ba szyi była jako dodatek. Co nie zmienia faktu ze faktycznie ilość wpadek poraża. Na końcu np łapią kolesia z kradzionym klejnotem i puszczają go bo ten twierdzi ze ktoś mu go podrzucił

ocenił(a) serial na 9
spawn_01

Puszczają go, bo to człowiek Pelegrinego (nie wiem, jak to się pisze) i komisarz dostał polecenie, żeby go puścić.

ocenił(a) serial na 6
Meliona

Przecież to jest bajka oparta na pewnej umowności.. To tak jakby szydzić z Sherlocka że nie przystaje do realiów.. Nieco więcej dystansu, to nie kryminalne zagadki las vegas:)

Invictus

Nikt tu nie szydzi z fabuły, ale z produkcji. Niestety Natflix coraz więcej takich produkcji wydaje. Kiedyś denerwowałem się jak słyszałem pisk opon w pościgu podczas deszczu, ale się przyzwyczaiłem. To co nam teraz serwują to często rozciągnięte, słabe produkcje.

JOUKI

pisk opon na deszczu to jest nic, pisk opon na piachu czy szutrze, to dopiweo5 wyższy level :)

JOUKI

Co do zdjęcia na Wikipedii - może dał radę usunąć zaraz potem?
Jeśli chodzi o namierzenie telefonu komisarza, to była mowa, ze policyjne telefony miały dodatkowo zainstalowany lokalizator.

Ja natomiast nie pojmuje jak mogło dojść do wpadki z filmem puszczonym w tv? Czemu nie mógł go po prostu umieścić na Twitterze, tak jak swojego twita wcześniej?

Opium77

Chciał dotrzeć do większej ilości widzów, a ten program w tv oglądało chyba 5 milionów ludzi.

Opium77

z filmem w TV to absurd na maksa. Powinien kopie dać, a nie oryginał i odpowiednio się
zabezpieczyć.

ocenił(a) serial na 6
PrzemekLipski

Dokładnie, ciężko uznać to nawet umownie że złodziej, który przez całe życie wykazywał się tak dużym sprytem nagle nie wpadł na to żeby zgrać przynajmniej jedną kopię.. Poza tym sam mówił o deep fake'ach, dziwię się że nie przemyślał kompletnie tego, że to samo może stać się z jego nagraniem (dobrze wiedział jakie Pellegrini miał wpływy).

JOUKI

akurat moduł GPS nie potrzebuje karty SIM by połączyć się z satelitami. a co do przesłania współrzędnych, to tak jak ktoś pisał. aparat mógł mieć dodatkowy lokalizator.

ocenił(a) serial na 1
JOUKI

Dokładnie i ja sobie odpuściłem miało być takie ocean a wyszła taka żenada troche

JOUKI

O ile dobrze pamietam, to w wiekszosci przypadkow mial jakas charakteryzacje, nie wiem na ile sie ucharakteryzowal jak udawal milionera, ale mogl to zrobic. a zdjecie ze strony wiki moglo zostac zdjete zaraz po aukcji jak to ktos wczesniej zauwazyl (przynajmniej w teorii)

wydaje mi sie ze tutaj niedopracowanie polegalo na tym ze nie pokazano uplywu czasu, bo ogladajac ta scenke ja akurat odnioslem wrazenie ze miala ona miejsce po tym jak juz policja sie stamtad zwinela

funkcje smartphona beda dzialac nawet bez karty sim, a jezeli smartphone jest podpiety do wifi, co umozliwialo by w teorii wyslanie do niego sygnalu zeby podal swoje polozenie

mnie osobiscie sie serial podobal i takich wpadek nie zauwazylem, ale z drugiej strony faktycznie ogladam glownie seriale w tle

ocenił(a) serial na 8
JOUKI

Dla mnie największą wpadką było jak grał razem z synem na konsoli ps4 na dwa pady, problem w tym, że grali w grę Horizon Zero Dawn, a to typowo singlowa gra.
Co do GPS to nie znam się ale wiem, że znajomy ma założony w obroży swojego psa, a wątpię żeby była tam też karta sim, prawdopodobnie coś takiego: https://tractive.com/pl/pd/gps-tracker-cat?shopCountry=PL&gclid=CjwKCAiAhbeCBhBc EiwAkv2cY6lErU7YwadUiyxJMCoS1Kmm0R-T0rEc8foeNeTNsoteQIBS2WCy_RoCic0QAvD_BwE

alex_gawlas

A przeczytałeś co linkujesz?
"Lokalizator działa podobnie jak telefon komórkowy. Ma własną kartę SIM i może łączyć się z sieciami na całym świecie. "
Zresztą - inaczej się nie da. Sim, albo wifi, jakaś komunikacja musi być

ocenił(a) serial na 6
JOUKI

Właśnie postanowiłem obejrzeć drugi sezon i co za amatorka. Już w drugim odcinku, jeszcze jak tylko Assane zapytał o wyjście do kibelka, to się złapałem za głowę, bo wiedziałem, jak to się skończy. Jeszcze mu drzwi zamknął xD. No nie mogę. Pomijając, że Sofia wcześniej zarzekała się, że nie powie mu nic o dziecku w samochodzie, za to, że ten nie powiedział jej, gdzie jest jej partner (w dodatku jakoś nie naciskała…), ale nie przeszukać go? Boże. Cały czas na ustach cisnęło mi się słowo „amatorzy”. Jak tak w ogóle można… W dodatku wcisnęli go do radiowozu bez siatki ze związanymi rękami z przodu. W poprzednim odcinku też wesoło było w retrospekcjach. Od razu wiedziałem, jak się z tymi skrzypkami skończy, ale usprawiedliwiłem to sobie tym, że był młody.

ocenił(a) serial na 6
Mezamir_2

Jeszcze nie doszedłem do połowy odcinka, a wciąż napotykam kolejne błędy. Ogląda sobie film, niby na przeglądarce internetowej (o dość nietypowym wyglądzie), ale widać, że nie jest to nawet przeglądarka internetowa, tylko odpalony Adobe Flash Player, co widać na górnym pasku i na pasku z aktywnymi aplikacjami.

alexa00000

Dla mnie największy błąd to to , że Juliette nie rozpoznała Assane na licytacji , skoro znała go już w dorosłym życiu , bo spotykali się. Fajny serial , fajnie się ogląda, ale niedociągnięć i braku logiki jest mnóstwo.

Marcin_Blada

Co do tej kwestii, to nie rozpoznała go, ponieważ za każdym razem jak patrzyła w jego stronę to coś go zasłaniało. Potem prowadzący aukcję spytał się go czy chce się spotkać z właścicielką naszyjnika i powiedział, że nie. Koniec końców dopiero przy fontannie wiedziała, że to on.

ocenił(a) serial na 4
alexa00000

Serial jeszcze bardziej since-fiction niż Dom z Papieru. Robienie idiotów z policji, ochrony muzeum, służby więziennej...i ostatecznie z widza. Trzeba oglądać z przymrużeniem oka ;)

ocenił(a) serial na 8
MaestrO_8

No właśnie, trzeba oglądać z przymrużeniem oka, to idealne podsumowanie. Ja się nie poczułam, jakby ktoś robił że mnie idiotkę a po prostu podeszłam do tego tak, że to ma być lekki serial, żeby się trochę pośmiać i zrelaksować umysł nie zwracając uwagi na szczegóły. Nie wszystko musi być zawsze "ambitne" :)

alexa00000

Tak zgadzam się. Wszystko to nieprawdopodobne i naciągane jest. Głupie.

ocenił(a) serial na 8
alexa00000

Dobra, niedociągnięcia niedociągnięciami, ale trzeba docenić fakt, że na prośbę o przybliżenie bardzo przybliżonego już zdjęcia zdjęcia, odpowiedzią było jedynie krótkie, ale bardzo satysfakcjonujące, "nie".

ocenił(a) serial na 8
alexa00000

A jak ściągnął kajdanki temu w więzieniu i włożył je na swoje ręce?

ocenił(a) serial na 4
alexa00000

Mnie rozwalił gliniarz-haker próbujący namierzyć telefon komisarza - wpisujący jak szalony komendy niczym admin linuxa albo poprawiający kod źródłowy windowsa :D I to zdziwienie kolegów, że można taki telefon namierzyć mimo braku karty SIM wow.

ocenił(a) serial na 6
alexa00000

Ogólnie to mnie przez cały serial denerwowalo to, że gdy główny bohater wylicytowal obiekt pożądania, a jego wspolpracownicy wjechali autem w ten budynek to nic o tym nigdzie (w tv, radiu) nie mówił, a na następny dzień jego była żona się pytała gdzie on był, jak jego twarz powinna być już powszechnie znana

frankfurt

Obejrzałem pierwszy odcinek i najbardziej zastanawia mnie to, jakim cudem nikt go nie rozpoznał na tej aukcji, skoro wcześniej pracował tam jako sprzątacz?

inferno1983

Podczas planowania całej akcji wspominał, że nikt na takich ludzi nie zwraca uwagi. Ale i tak średnio się to klei, bo kilka godzin później poszedł do pracy do muzeum, gdzie teoretycznie po próbie napadu powinna być kupa policjantów. Ale oczywiście nikogo nie było i nikt go skojarzył z milionerem, który wygrał aukcję, chociaż główny aktor ma bardzo charakterystyczną twarz.

ocenił(a) serial na 8
derczy

Mnie ciekawi jak ten bandzior ktorego zlapali zamiast niego sie teleportowal i porwal mu syna.

ocenił(a) serial na 4
3buch

Nadmienię, że w biały dzień podczas eventu gdzie kręciła się masa ludzi :)) Do tego nie dość, że się teleportował to wiedział dokładnie gdzie szukać. Ech.

ocenił(a) serial na 5
Drasquez

I to ten porywacz w 5 odcinku jechał pociągiem z nimi, a nagle dziecko porwal i wepchnął do samochodu :D zdążył opuścić areszt, wynająć samochód i ich namierzyć w parę chwil. Bzdury.

alexa00000

Od strony wizualnej rzuciło mi się w oczy w piątym odcinku, że syn głównego bohatera, Raul, ma na twarzy samoopalacz, bronzer czy inne tego typu cuda ? "Chyba, że mój wzrok omamił jakiś czar" (odc. 5, 20:26)

ocenił(a) serial na 5
alexa00000

Mi się podobał ten wsad do kosza z dziurą w brzuchu, podczas którego ściągnął siatkę przyczepioną w 10 miejscach do obręczy.

ocenił(a) serial na 9
alexa00000

Taaak, wpadka jest tez to ze Dumont zrobił to wszystko dla dzieci w 1995. Dzieci pokazane jako bardzo małe, poniżej 10 lat, co po 25 latach jest dziwne :)

ocenił(a) serial na 6
alexa00000

A policjant, który ma na swoim biurku kolekcję książek o Arsènie?

ocenił(a) serial na 9
alexa00000

I tak rewelacyjny sezon pierwszy oceniłeś na 6 śmieszny jesteś

alexa00000

Jak mówił Rysiu żeby plusy nie przesłoniły nam minusów. Niestety ilość błędów i braku logiki mimo pozytywnego nastawienia do serialu po pewnym czasie zaczyna przeszkadzać w oglądaniu. Ogólnie idea żeby główny bohater był wielkim, czarnoskórym, łysym facetem to też słabo, taki człowiek rzuca się w oczy w każdym miejscu, doklejanie czarnych wąsów i włożenie szczęki nie zmieni go w inną osobę ;)

ocenił(a) serial na 3
alexa00000

Serial dostosowany do średniego iq kolorowej, zachodniej europy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones