PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800860}
7,2 25
ocen
7,2 10 1 25
Lykkeland
powrót do forum serialu Lykkeland

Za jednym z portali: "Akcja rozpoczyna się w Stavanger latem 1969 roku. W mieście panuje kryzys. Międzynarodowe firmy naftowe są w trakcie wycofywania. Nikt nie wierzy, że na norweskim szelfie znajduje się ropa naftowa. Dotąd to ryby były największym zasobem miasta.
W Wigilię Bożego Narodzenia 1969 r. zaczyna pracę wiertło Phillipsa i wszystko się zmienia.
Na tym tle śledzimy losy czterech młodych bohaterów. Od 1969 roku aż do powstania Statoil w 1972 roku."

pogodno_2

Serial wystartował w październiku 2018 roku.

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

I jak? Warto oglądać?

wenght

Ech, jak ja bym go chciała dopaść, ale-póki co-ani widu, ani słychu ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Jak to nie ma? Wszystkie osiem odcinków jest już w internecie.

wenght

I Ty mnie pytasz, czy warto???? ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Pytałem, bo jeszcze nie widziałem.

wenght

Ja tak z czystej zazdrości, że masz wszystkie odcinki, a ja nie ;) Pewnie obejrzysz przede mną, więc napisz, proszę, co sądzisz.

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Ok. Jeśli obejrzę, to coś napiszę.

wenght

Dzięki!

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Tak naprawdę ten serial jest o życiu w małym norweskim miasteczku na początku lat 70. Ropa jest tu dodatkiem, który ma zainteresować więcej ludzi tą produkcją. Mamy tu pokazaną konserwatywną społeczność, bardzo religijną, gdzie każdy patrzy na zachowanie innych. Wszyscy starają się unikać skandali, co prowadzi nawet rodziców jednej z głównych bohaterek do zaaranżowania jej małżeństwa. Wydaje mi się, że twórcy chcieli pokazać Norwegom, jak duży w ciągu 50. lat dokonał się postęp w sprawie wolności w życiu osobistym i społecznym.

Drugą rzeczą jest próba wyjaśnienia obcokrajowcom stylu życia Norwegów. W serialu mamy kilku Amerykanów i od czasu do czasu pojawia się kwestia robienia czegoś „po norwesku”. W szóstym odcinku jedna z bohaterek stara się wytłumaczyć jednemu z nich, czym jest norweski liberalizm. Niestety jej rozmówca nie rozumie, że oprócz kapitalizmu i komunizmu mogą występować też inne opcje.

Serial na pewno jest wart polecenia zwłaszcza osobom, które chcą się czegoś dowiedzieć o norweskiej mentalności. Niemniej zastanawiam się ile z tego, co jest w nim przedstawione to rzeczywistość, a ile to chęć pokazania, jacy by chcieli być Norwegowie.

wenght

Dzięki za opis, opinię, jak tylko znajdę-na bank obejrzę ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

I napiszesz, co sądzisz ;)

wenght

Słowo harcerki! ;)

ocenił(a) serial na 7
pogodno_2

Gdzie można zobaczyc?

spaghetti32

Sama wciąż szukam, ale jeśli namierzę-dam znać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones