PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 432
oceny
8,1 10 1 34432
8,5 19
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Młode pokolenie Mad Mena

ocenił(a) serial na 10

Przez te 7 sezonów mogliśmy obserwować rozwój i ewolucję głównych postaci, który był
wielokrotnie przedmiotem żarliwych dyskusji na ramach forum. Ciekawią mnie natomiast
przemyślenia dotyczące najmłodszych bohaterów serialu którzy na przestrzeni czasu również
przeszli olbrzymie zmiany i stali się pełnokrwistymi uczestnikami historii.

Na pierwszy plan wysuwa się tu oczywiście Panna Sally Draper/Fracis, która już w 2 sezonie
zdradzała zapowiedz interesującej osobowości wykluwającej się z inteligentnego dziecka a na
przestrzeni kolejnych sezonów przeistoczyła się w postać z krwi i kości o bardzo
skomplikowanym charakterze (moim zdaniem twórcom świetnie udała się konstrukcja jej
psychiki będącej w pewien sposób mixem specyficznych i trudnych charakterów Betty i Dona) na
której rozwój niewątpliwie miały też wpływy równie specyficzne warunki w jakich się
wychowywała. Dodam, że z każdym sezonem jestem pod coraz większym wrażeniem aktorstwa
jej odtwórczyni.

Nieustanny zgrzyt zębów wywołuje u mnie natomiast każde pojawienie się Drapera juniora.
Wiem że to zabrzmi okropnie i może mam za duże oczekiwania ale nie mogę zdzierżyć aktorstwa
tego chłopaka. Dzieciak za każdym razem ma do wypowiedzenia trzy kwestie na krzyż na cały
odcinek i nawet te trzy zdania odgrywa w tak sztuczny i drewniany sposób że w porównaniu do
niego dzieciaki grające w reklamach jogurtów olśniewają kunsztem aktorskim. Przynajmniej taki
jest mój odbiór. Co do samego Bobby'ego to z każdym odcinkiem jest mi go coraz bardziej żal bo
ewidentnie widać jak toksyczne rodzicielstwo sfrustrowanej Betty zbiera coraz większe żniwo na
jego psychice.

Jestem również przekonany iż w tym sezonie na pewno uświadczymy jeszcze obecności Glena
o którym, pomimo powszechnej niechęci (zapewne spowodowanej aparycją i stylem bycia
przyszłego psychopaty :) ), trzeba powiedzieć że podobnie jak Sally wyrósł na interesującą i
niebanalną osobowość. Moim zdaniem odegra on jeszcze w tym serialu jakąś istotną rolę
choćby z tego względu że przez te 7 sezonów cały czas gdzieś tam się przewijał i nigdy nie
zniknął co nasuwa przypuszczenie że twórcy mają na tą postać jakiś pomysł którego jeszcze nie
ujawnili. Ja osobiście podejrzewam, że jego dalsze losy będą związane z planem ucieczki o
którym wspominała Sally w 5 odcinku. Jakieś inne pomysły?

ocenił(a) serial na 7
prall

Ostatnio ogladalem Mad Mena jednym okiem, ale z tego co pamietam z ubieglych sezonow to dzieciaki zawsze byly w tym serialu tylko tlem dla rozgrywek i "drewniane" rodzicielstwo domnuje przez caly serial, do chlopca grajacego mlodego Drapera nic nie mam, jest wiarygodnie zagubiony. Az by sie chcialo zeby Draper wreszcie dojrzal do roli ojca, ale marzenie scietej glowy, robia z niego typowa ofiare swoich demonow, pewno odejdzie samotny w swietle ksiezyca do swiata mezczyzn zbyt zmeczonych by zyc;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones