PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 414
ocen
8,1 10 1 34414
8,6 18
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Zacznijmy od początku. Ależ się dzieje, wkraczamy w szalone lata 70 już pełną parą. Te stroje panienek z baru!

Co sądzicie o wątku kelnerki? Skąd ten numerek na zapleczu i dziwnie bliska relacja?

Odnośnie Rachel, jej śmierć bardzo mnie zdziwiła. Być może Don stracił prawdziwą miłość?Jej postać zawsze była dla mnie ciekawa i jednoznacznie kojarzy mi się z początkową fascynacją serialem (chyba nic nie przemija, bo scena w futrze była mistrzowska).

Peggy się rozwija. Beztroska randka pokazuje, że nadal tkwi w niej trochę dawnej naiwności i prostoty. Naprawdę się zmieniła i scenarzyści chyba chcą to podkreślić pod koniec. I być może nie czeka jej marna droga Dona.

Don stoi w miejscu, wydawało się, że to już równia pochyła, ale tak naprawdę niewiele się zmienia. I może to to jest najbardziej okrutne. Zwłaszcza widać to w rozmowie z Kenem o życiu i priorytetach.

Generalnie odcinek dla mnie bardzo dobry. Kilka razy łapałem się za głowę, bo jak na Mad Men było dużo nieprzewidzianych akcji (może to przerwa, a może po prostu wątki zaczynają się zamykać)

Dzielcie się swoimi opiniami i czekamy na wielki finał!

ocenił(a) serial na 10
Barti170

Jeśli chodzi o kelnerkę, raczej nie ma tu żadnych bliższych relacji, a na pewno nic odwzajemnionego. Don po prostu chciał przywrócić Rachel do życia, kelnerka mu ją przypominała i widząc zapragnął odtworzyć dawną miłość, przeżyć z nią życie, które go ominęło. Ona jednak - zapracowana, zapewne regularnie wykorzystywana w pracy uznała numerek za rekompensatę za wcześniejszy, prawie studolarowy napiwek od Rogera, później już nie chciała Dona widzieć na oczy.

Don na pewno trochę się zmienił po separacji z Megan, z niczym się już nie kryje, opowiada nawet zmodyfikowane opowieści z dzieciństwa przypadkowym kobietom z castingu i w obecności Rogera, wciąż jednak oczywiście nie zaakceptował siebie i nie znalazł szczęścia.

Czyżby Ken miał robić za czarny charakter w finałowych odcinkach? Jeśli tak to pomysł może nie chybiony, ale nietypowy. Motywacja jak najbardziej jest, bo przecież Ken dosłownie poświęcił oko dla firmy, a tak został potraktowany :).

Ogólnie najlepsza scena to zdecydowanie dialog Peggy - Joan w windzie. Idealnie podsumował zmienne relacje tych kobiet na przestrzeni lat, wracając nawet do scen z pierwszego sezonu, gdy Joan radziła Peggy ubierać się bardziej seksownie, pokazując że mimo znają się tak długo, wciąż działają na najniższych instynktach i najprostszych osądach by sobie nawzajem dopiec.

Odcinek był dobry, ale mimo wszystko mnie trochę zawiódł. Nie udało mu się osiągnąć tyle co takie zeszłoroczne "Time Zones", w którym również nie wiele się działo, również pokazywał postacie Peggy i Dona wyizolowane w swoich status quo, popełniające ciągle te same błędy w związkach i skazane na samotność, ale był jakoś bardziej efektywny na poziomie emocjonalnym. Ale piosenka Peggy Lee bardzo przyjemna ;).

ocenił(a) serial na 9
dawids266

scena Joan z Peggy rzeczywiście genialna. choć trochę to przykre, że kobiety które znają się tak długo i teoretycznie znają świat biznesu od podszewki, wiedząc jak ciężki to kawałek chleba dla kobiet, są dla siebie nawzajem wilkami.

podobał mi się wątek z randką Peggy. nie z powodu kolejnego miłosnego tematu, tylko dlatego że pokazał nieco jej zapomnianą stronę - dziewczyny która marzy, potrafi być beztroska, ma czasem głowę w chmurach. jeśli się nie przestraszy być może rzeczywiście nie skończy tak jak Don

ocenił(a) serial na 10
dawids266

A kelnerka przypadkiem nie przypominała mu kochanki z pierwszego sezonu z która spotykał się w jej mieszkaniu (nie chce mi się szukać jak się nazywała) ? Z twarzy całkiem podobna.

hanys006

Powinni zrobić jakiś przewodnik po jego kochankach, bo nie sposób pamiętać wszystkich.

ocenił(a) serial na 10
hanys006

tak to ona

ocenił(a) serial na 10
Barti170

Widać, że w końcówce domykają wątki z całego sezonu vide Rachel "powracam aby odejść" Menken. Rachel to była super postać kobieca, chyba najciekawsza w całym serialu, razem z nią powrócił na chwilę specyficzny nastrój z pierwszego sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones