PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 432
oceny
8,1 10 1 34432
8,5 19
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Czy ktoś może mi wyjaśnić tytuł w kontekście serialu i jego treści.

Nie jestem stałym widzem tego odcinkowca ale jakoś mnie wyjątkowo zaciekawiła geneza tytułu :)

ocenił(a) serial na 10
melefretete

Tytuł jest chyba od Madison Avenue ulicy z Nowym Jorku gdzie mieszczą się agencje reklamowe - czyli mad men to człowiek reklamy. Wydaje mi się, że kiedyś właśnie taką wersję słyszałam.

melefretete

Zacytuję wiki: Tytuł serialu jest grą słów: „Mad Men” dosłownie znaczy po angielsku: «szaleńcy», co może odnosić się do ryzykownych decyzji podejmowanych w agencji reklamowej, lub slangowym określeniem tzw. „Ad men” (od ang. Advertising men), czyli po prostu „ludzi reklamy”; sformułowanie jest jednak także skrótem od nazwy nowojorskiej alei Madison Avenue, zagłębia reklamowego tego miasta – wówczas tytuł oznaczałby „Facetów z Madison Avenue” (informacja o tym została podana w 1. odcinku serialu).

ocenił(a) serial na 10
melefretete

Tytuł jest wyjaśniony dosłownie w pierwszej scenie serialu. W oryginale:

"A term coined in the late 1950's to describe the advertising executives of Madison Avenue. They coined it."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones