PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658599}
7,8 2 029
ocen
7,8 10 1 2029
Magi: The Labyrinth of Magic
powrót do forum serialu Magi: The Labyrinth of Magic

Nasliniejsza postac?

ocenił(a) serial na 10

Wedlug was ? moje top 3 to.

1. Sinbad
2. Kouen
3. Aladyn
4. Alibaba i Mu (gdyby mial wiecej Magoi)
5.Judal, Masrur

ocenił(a) serial na 10
ttrroonnkk

top 5 *

ocenił(a) serial na 9
ttrroonnkk

1.Sinbad bezapelacyjnie
2.Kouen
3.Judal
4.Aladyn
5.Kougyoku

ocenił(a) serial na 10
ttrroonnkk

Patrząc na anime
1. Sinbad
2. Gyokuen Ren
3. Kouen Ren
4. Aladyn
5. Judar
6. Hakuryuu Ren
7. Muu Alexius
8. Alibaba
.
.
.
Daleko, daleko....
Masrur
Drakon
Kougyoku Ren
Morgiana

Gdybym brała pod uwagę mangę, ranking byłby zupełnie inny, ale nie chcę nikomu spoilerować.

ocenił(a) serial na 10
ttrroonnkk

W anime:
1.Sinbad
2.Kouen
3.Gyokuen
4. Aladyn/Titus/Judal/Yunan
5. Mu

/SPOILER/
W mandze
1. David
2.Solomon
3.Arba
4. Aladyn
5. Sinbad

ocenił(a) serial na 10
Reina24

Pragnę uaktualnić swój ranking, tym razem sugerując się mangą. :D Pracowałam nad tą listą dosyć długo, śmiało zapraszam do dyskusji o moich ewentualnych pomyłkach :)

Wyróżnienia:
Uraltugo Noi Nueph
Titus Alexius
Matal Mogamett
Scheherazade
Członkowie Sojuszu Siedmiu Mórz (czy też międzynarodowego sojuszu) :Armakan Amun-Ra, Rametoto, Takeruhiko Yamato
Użytkownicy Divine Staffs (Boskich Szczebli) : Setta, Wahid, Falan, Ithnan

Teraz lista:
0. Ill Ilah
1.Solomon Jehoahaz Abraham [Boski Szczebel] [Magi Siły]
2.David Jehoahaz Abraham [Boski Szczebel] [Widzenie przyszłości] - I teraz nie jestem zbytnio pewnie, czy nie postawić Davida nad Solomone. W końcu sam Solomon stwierdził, że jego umiejętności są nieznaczne w porównaniu do jego ojca, a wszystkich zdolności Davida dotąd nie widzieliśmy, jednak póki co, niech sobie posiedzi na 2 miejscu.
3.Medium [Wchłaniane Rukh] [Manipulacja Czarnych Dżinów] [Defensywna Ściana (bardzo silny Borg)] - Pragnę wspomnieć, że Medium nie zostałoby pokonane, gdyby Mogamett się nie nawrócił.
4. Aladdin [Magia Elementów/Żywiołów] [Mądrość Salomona] [Magia Siły] - Zacytuję słowa Sinbada - "Skoro Arba go nie pokonała, nikt nie da rady" - czy jakoś tak. Poza tym Aladdin stał się Bogiem (lol) i możemy być prawie pewni, że niedługo Aladdin > Wszyscy.
5.Arba/ Ren Gyokuen [Regeneracja/Nieśmiertelność] [Magia Elementów/Żywiołów] [Ekstremalna Magia] [Boski Szczebel]
6.Sinbad [Dżiny: Baal, Focalor, Zepar, Valefor, Vepar, Crocell, Furfur] [Manipulacja Białych i Czarnych Rukh]
7.Yunan [Ekstremalna Magia] [Magia Alchemii]
8.Judar [Magia Elementów/Żywiołów] [Trzecie Oko] [Izolacyjna Bariera]
9.Sheba [Divine Staff] [Borg Al-Samm] - nie popisała się podczas walki z Arbą, zmarła na hita.
10. Kouen Ren [Dżin: Agares, Astaroth, Phenex]
12. Hakuryuu Ren [Dżin: Zagan i Belial]
12. Alibaba Saluja [Dżin :Amon] [Zaawansowana Inteligencja i Refleks/Zwalnianie Czasu]
13.Muu Alexius [Zwiększona szybkość i siła] [Dżin:Barbatos]
14.Mira Dianius Artemina [Dżin:Cereberus]
15.Kougyoku Ren [Dżin: Vinea]
16.Kouha Ren [Dżin: Leraje]
17.Hakuei Ren [Dżin: Paimon]
18.Koumei Ren [Dżin: Dantalion]
19.Morgiana [Naczynie Pokrewne: Amol Selseila] [Zwiększona szybkość i siła] [Fanalis Boost]
20.Drakon [Asymilacja]
21.Yamraiha [Magia Wody] [Akumulator Magoi]
22.Masrur [Naczynie Pokrewne: Bararaq Kauza] [Zwiększona szybkość i siła]
23. Hinahoho [[Naczynie Pokrewne: Galfor Roromus]] [[Pierwszy Harpun]]
24. Sharrkan [[Naczynie Pokrewne: Foraz Saiqa]]
25. Mystras Leoxses [[Naczynie Pokrewne Bararaq Harba]]
26. Ja’far [[Naczynie Pokrewne: Bararaq Sei]]

Na razie to tyle. Przepraszam jeśli kogoś pominęłam. Postaram sie zrobić ugrade za jakiś czas. :)))
Zapraszam do dyskusji i wyrażenia swojej opinii, lubię dyskutować ^^

Aha, pisząc "Zwiększona szybkość i siła" mam na myśli fakt bycia Fanalis ;)

ocenił(a) serial na 10
Masako_

Podoba mi się Twój ranking :D Widać, że jest dokładnie przemyślany. Jedyne "ale" jakie mam to właśnie pozycja 1 i 2, bo osobiście wydaje mi się, że David jest silniejszy tak jak sama napisałaś " W końcu sam Solomon stwierdził, że jego umiejętności są nieznaczne w porównaniu do jego ojca" choć fakt, nie bylo nam dane ujrzeć pełnego arsenału jego możliwości, a z tego co wiedzieliśmy to widzenie przyszłości nikomu dupy nie skopie xD W moim ułomnym rankingu dałam Arbę nad Aladdinem chyba tylko ze względu na jej wkurzającą nieśmiertelność. Więc tutaj moge się zgodzić. Nie jestem do końca pewna co do Alibaby nad Muu. W Ekwipunku dżina no to rzeczywiście może być Alibaba> Muu, ze względu na małą ilość magoi fanalisów, ale tak to raczej Muu>Alibaba więc no ciężko mi tutaj jakoś wybrać coś xDD No i zaczęłam się zastanawiać nad wspaniałością Sinbada, bo ulokowany został na 6 miejscu za Arbą, a ta top 5 to jednak są niezłe bosy, średnio porównywalne do pozostałych i zastanawia mnie czy rzeczywiście Sinbad jest silniejszy od magich, bo mimo posiadania swoich 7 dżinów to jednak używać musi ich bądź co bądź pojedynczo i choć sama ulokowałam go wysoko no to teraz jako, ze wypisałaś mocne strony wszystkich to zaczełam tak dumać nad tym :p Ludzie jak patrze teraz na mój ranking to takie WTF xDD Także Twój ranking 10/10 i jestem skłonna się z nim zgodzić w 97% ( pozycja 1, 2) xDD

ocenił(a) serial na 10
Reina24

David jest moim ulubionym vilianem w serii i najchętniej ustawiłabym go na samej górze, ale jak na razie nie ma zbytnio na to podstaw, mimo iż sama uważam, że David od Salomona silniejszy ;) A ta nieśmiertelność Arby jest faktycznie wkurzająca, nie wiadomo czy baba już wyautowała czy jeszcze wróci xD Jeśli chodzi o Alibabę, to nie jest on moją ulubioną postacią i najchętniej ustawiłabym go na samym końcu (xD), ale ta jego nowa umiejętność wygląda mi strasznie OP, zwalnianie czasu, czy też przewidywanie ruchów( w sumie nawet nie wiem dokładnie co to jest xD) daje mu możliwość do robienia uników, czyli można powiedzieć , że w defensywie Alibaba go przewyższa i tylko dlatego ustawiłam Alibabę nad Muu. IMO Barbatos>Amon, ale mała ilość Magoi Muu i ten skill Alibaby są upierdliwe. :(
Co do Sinbada, to nawet myślałam, czy nie ustawić nad nim Yunana, ponieważ osobiście uważam, że Magi>Djinn User (z wyjątkiem Judara, Judar to emo trash). Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Sinbad ma całkiem dużo magoi i wie jak z głową używać swoich dżinów, zwłaszcza Valefora, który też wydaje mi się być dosyć OP. Zwolnienie myśli przeciwnika to jednak coś. ;D
Miło mi, że podoba ci się mój ranking i dziękuję za włączenie się w dyskusję, fajnie jest pogadać z kimś o Magi nie tylko po angielsku xD

ocenił(a) serial na 10
Masako_

Teraz mam pytanie. Analizując Twój ranking po raz kolejny zaczęłam zastanawiać się nad wyróżnieniami. Więc moje pytanie: Czemu wyróżnienie i jak ów wyróżnienia mają się do rankingu? O ile Falan, Wahida itd ciężko jakoś ustawić w rankingu ze względu na podobną siłę (o ile to to było powodem) z resztą tak samo jak członków przymierza to Titusa, Scheherazade, Matala i Ugo bym w nim zobaczyła xDD (Prawdopodobnie okolice 10-13 w mojej opinii xDD) No i...pytanie jeszcze jedno: czy Kouha rzeczywiście jest silniejszy od Hakuei? Bądź co bądź nie lubię jej więc przedostatnie miejsce w rodzinie Renów pod względem siły mnie cieszy choć jest dosyć inteligentną kobietą no i Paimon daje jej też ciekawe umiejętności walki z dystansu. Była też w stanie chwycić kilka dżinów na raz (hmm to chyba jedyna jej akcja jaką zapamiętałam xD) Kouha też jest silny jednak mam wrażenie, że dżin Hakuei jakoś może lepiej sprawić się w walce. W kazdym razie wydaje mi się, że różnica ich sił nie jest zbyt znaczna podobnie zresztą jak chyba u wszystkich wojowników dżinów (nie licząc Sinbada, Kouena i Hakuryuu, Mu i Alibaby). No i jeszcze czemu Jafar jest na samym końcu? xDD Przecież to szkolony skrytobójca z naczyniem pokrewnym xDD Walczył nawet z Masururem i to tak niczego sobie więc wydaje mi się, zę trochę go niedoceniasz xDD
No a tak w ogóle to Sharrkan nie byłby zadowolony z tego, że jest za Yamuraihą xDD ( z czym oczywiście się zgadzam xD)

ocenił(a) serial na 10
Reina24

Tworząc wyróżnienia, miałam na myśli, że są to postacie, których nie zobaczyliśmy całego potencjału, ale podejrzewam, że są dość potężni. Wahid, Falan itp. nie pokazali zbyt dużo, ale fakt, że byli użytkownikami Divine Staff zyskują dużo w moich oczach. Warto wspomnieć, że magowie w Alma Torran byli naprawdę potężni, moim zdaniem nawet na takim poziomie jak Magi. Jedna z umiejętności Magich pozwala im na pobieranie Magoi z otoczenia, o ile dobrze zrozumiałam tamte rozdziały, magowie z AT pobierali magoi od ill illaha, czyli w sumie mieli jej nieskończoną ilość, to się później zmieniło, kiedy salomon zastapil boga, przez co tylko ugo,arba i sheba mogli korzystac z tej zdolności, a pozostali magowie, jakby stoczyli się do poziomy tych "ziemskich" magów, ponieważ moc ich szczebli została anulowana. Trochę odbiegłam od tematu xD Dobra, dalej. xd Titusa jako klona bym jeszcze gdzieś wstawiła, ale jako Magi ląduje w wyróżnieniach z tej samej racji co scheherazade, nie widzieliśmy ich pełnej mocy jako magich. (pamiętasz aladdina podczas wali z titusem, kiedy używał tylko swojego magoi a podczas wojny z pełnymi mocami magiego?między tym była przepaść.) Nie oszukujmy się, Scheherazade była już dość słaba, miała 200, pff prawie 300 lat, zajmowała któreś już z kolei ciało (czyli nie jej główne, które sądzę że było najsilniejsze) i na pewno nie była tak żeśka jak za młodu ;D Nie pamiętam żeby Mogamett choć raz walczył, ale uznawano go za potęznego maga, był rektorem akademii, ale wciąż za mało widziałam, zęby wstawić go do topki. Ugo to jest problematic one. Niby taki tchórzliwy hipster z Alma Torran, niby taki Dżin, który miażdży Judara jednym ciosem. Chyba masz racje, że Ugo zasługuje na miejsce w topce. IMO gdzieś w okolicach 18 miejca?? :/ Kougyoku go pokonała, ale judar nie dał rady, a od kou na pewno silniejszy. Eh, nie wiem sama xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones