PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10036765}

Matylda

7,2 458
ocen
7,2 10 1 458
Matylda
powrót do forum serialu Matylda

Jestem na trzecim odcinku, serial ma swoje plusy ale i sporo minusów.

+ osadzenie akcji w tak ciekawych i miłych dla oka czasach, generalnie seriali kostiumowych nie robi się w Polsce zbyt wiele więc plus za pomysł
+ historia a właściwie jej zalążek ciekawy i angażujący, już po pierwszym odcinku jest się ciekawym co będzie dalej

Czy chcę czy nie porównuję odwzorowanie realiów epoki i oddanie bohaterów z moim ukochanym "Nad Niemnem" i tutaj serial niestety poległ...

- zbyt nowocześnie - od dialogów, po zwyczaje szlacheckiej młodzieży - pocałunek panny z dobrego domu z obcym facetem przy zaledwie drugim spotkaniu to raczej nie był wtedy standard
- wątek miłosny głównych bohaterów mocno niewiarygodny - zakochują się z prędkością światła, podczas gdy przystojny doktorek-wdowiec, za którym wzdycha pół powiatu zostaje wierny zmarłej żonie i nie zauważa innych panien (relacja kucharki) nagle oświadcza się obcej dziewczynie, którą widział dwa razy
- panna wychowana na mocno zrusyfikowanej pensji jako sierota a więc traktowana nieco "z łaski" potrafi grać na fortepianie, śpiewać, zna dzieła Szekspira, mówi 4-ema językami i rysuje niczym adept ASP tuż przed dyplomem
- koszmarki montażowe rodem technik płakał jak sklejał: 1) doktorek się kąpie w stawie, kiedy jego koń przestrasza się wystrzału i ucieka, Matylda widząc to rusza w pogoń za koniem podczas gdy doktorek wyskakuje szybko z wody i biegnie po mostku, tymczasem Matylda konia odławia i przyprowadza na miejsce - a doktorek stoi sobie znowu w wodzie po pas i się głupio patrzy
2) syn Rubina, podsłuchuje rozmowę ojca z jakimś typem, który knuje intrygę przeciwko Matyldzie, po czym nie znając jej jeszcze w ogóle idzie pod rezydencję rodziny, rzuca kamieniami w okno i jak dziewczyna otwiera przekazuje jej wiadomość - skąd typ w ogóle wiedział, które okno jest jej ???
- momentami zawodzi aktorstwo i niektóre sceny ogląda się jak tasiemcowy serial Polsatu

ocenił(a) serial na 3
villemo75

Dotrwałem do 4-go odcinka. Jak w starym powiedzeniu: im dalej w las tym więcej drzew, za gęsto i można się pokaleczyć. 3/10!!!!

villemo75

Ad. Zbyt nowocześnie - oczy mnie zabolały, kiedy Rubinowa czytała liścik od Adama. Zamiast wąskiej pochylonej kaligrafii, kartofelki spod ręki współczesnego nastolatka.

villemo75

Nie mogłam się doszukać logicznego wyjaśnienia, dlaczego właściwie Ważkowa odmówiła Różańskiej pieniędzy na spłatę długu u Rubina, będąc jednocześnie oburzona, że opiekunowie handlują dziewczyną. Przecież gdyby nie te zobowiązania, mogliby odmówić Maurycemu.

ocenił(a) serial na 5
Raszefka

Cieszę się, że nie tylko ja to zauważyłam. Zdziwiło mnie to tym bardziej, bo wcześniej listy w tym serialu były napisane wąską kursywą.

ocenił(a) serial na 5
Raszefka

Denerwuje mnie postać Ważkowej, bo prawi morały innym, sama siedząc na pieniądzach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones