Matylda (2024)
Matylda: Sezon 1 Matylda Sezon 1, Odcinek 13
Odcinek Matylda (2024)

Odcinek 13

6,4 14
ocen
6,4 10 1 14
Matylda
powrót do forum s1e13

Uważam, że serial zakończony bez sensu. Jak jakaś tania telenowela. Jakim cudem mógł zabrać jej dziecko? Przecież była wdową

Fankaseriali_2

Też mnie to dziwi, mam nadzieję że to jeszcze nie koniec serialu i w końcu ktoś się pozbędzie Rubina

ocenił(a) serial na 5
Fankaseriali_2

No ciekawe czy nagrają kolejny sezon, czy tak ot urwą

Fankaseriali_2

Skąd zresztą taka pewność z

Raszefka

Ponieważ kilka wątków zostało niewyjaśnionych

Raszefka

Że to dziecko Rubina. Gdyby się zresztą pobrali z Bodenem, Maurycy nie mógłby nic zrobić. No i jeszcze pomysł, żeby Boden sam odbierał poród najbliższej osoby...

ocenił(a) serial na 5
Raszefka

Według obowiązującego wtedy kodeksu prawa cywilnego Królestwa Polskiego dziecko uchodziło za dziecko męża matki do 310 dni po jego śmierci. Poza tym Matylda, nie mając 21 lat, nie ma zdolności do czynności prawnych, więc opiekunem prawnym dziecka jest Maurycy.

ocenił(a) serial na 7
milosniczkafilmow

Nawet w przypadku kolejnego ślubu z innym mężczyzną?

ocenił(a) serial na 5
buszasz

Tak.

ocenił(a) serial na 8
Fankaseriali_2

Sądząc po zakończeniu(?) wszystko wskazuje na drugi sezon... poziom okrucieństwa był wyrazem bezradności autorów scenariusza???

ochman407

Tak chyba myśleli że jak skończy się okrutnie to ludzie będą czekali na drugi sezon. Dla mnie zakończenie całkowicie niedopracowane. Może uratują to w kolejnym sezonie, że jednak okaże się że to jest dziecko Bodena. Bo inaczej sobie jakoś tego nie wyobrażam. Wróci do pałacu i będzie z nim mieszkała jak Izabela ? No a do bodena będzie chodziła na szybkie numerki? Scenarzystów całkowicie poniosło…

ocenił(a) serial na 8
Fankaseriali_2

Hmmm...dopóki Rubin żyje to zapowiada się drugi sezon...poza tym inne wątki nie dokończone...

Fankaseriali_2

Ostatni odcinek był chyba najbardziej żenujący ze wszystkich. A ostatnia scena? Co to było??!? Rubin wszedł z mundurowymi dosłownie sekundę po porodzie, żeby zabrać Matyldzie dziecko. Rozumiem, że miejsce zamieszkania mógł jakoś ustalić wcześniej, ale skąd wiedział kiedy rozpoczyna się akcja porodowa? Czekał pod drzwiami z „towarzyszami” i nadsłuchiwał, żeby wejść w odpowiednim momencie? Istne kuriozum….

ocenił(a) serial na 7
Fankaseriali_2

Niestety, do końca broniłam tego serialu i wybaczałam głupoty w scenariuszu... Nawiasem mówiąc, moja ulubiona to wielki szok i niedowierzanie, że jak to Rubin porwał syna Bodena, wcale mu tym wcześniej nie grozili xD a później Rubin uwięził Matyldę w dokładnie tym samym miejscu, co syna Bodena, ale jakoś nikt nie pomyślał, żeby jej tam poszukać... Ale ostatnie odcinki przechodzą już ludzkie pojęcie... A naprawdę wielka szkoda, spodobali mi się aktorzy, nawet sposób prowadzenia akcji (ale lubiłam też Zniewoloną), klimat, kostiumy, scenografia... Po raz pierwszy od bardzo dawna czuć było jakąś duszę i serce włożone w polską produkcję kostiumową. Sam pomysł na scenariusz ciekawy, ale słabo wykonany.

ocenił(a) serial na 6
Fankaseriali_2

Powiem szczerze, dla mnie to zakonczenie bylo takie ze az nie obchodzi mnie co dalej xd

ocenił(a) serial na 6
olilumarie

Zbyt przekombinowane, Maurycy zabierajacy dziecko nie ma dla nie zadnego sensu bo jest ona albo a)  wdowa b) zona Bodena wiec totalnie bez sensu Rubin wparowal na koncu ale przynajmniej przezyl co mnie cieszy bo to jedyna postac z osobowoscia w tej telenoweli

ocenił(a) serial na 5
olilumarie

Dokładnie. Poza tym Rubin, jako jedyny w tym serialu, myśli. A tak w ogóle to jestem pod wrażeniem kunsztu aktorskiego Mirosława Haniszewskiego i sposobu w jaki nosi kostiumy historyczne. Natomiast ten doktorek jest tak mdły, że aż skręca. Aktor go grający też charyzmą nie powala. Co do Maurycego zabierającego dziecko, to miał on do tego pełne prawo, bo jest on jego opiekunem prawnym, gdyż Matylda dopóki nie skończy 21 lat, nie jest zdolna do czynności prawnych. Poza tym kodeks cywilny Królestwa Polskiego stanowił, że dziecko uchodziło za dziecko męża matki do 310 dni po jego śmierci.

milosniczkafilmow

Dziekuje za informacje kontekstowa ale powiedzmy sobie szczerze absurdem jest Rubin wparujacy do pokoju sekunde po placzu dziecka, co on stal pod drzwiami caly porod? Xd Czekal konkretnie na ten jeden cynk czy jak xd totalnie nienaturalnie to wyszlo i jak wspominalam wyzej jak sie widzi takie bzdety to az sie odechciewa

ocenił(a) serial na 5
oliwia_maria

W zupełności się zgadzam z tym co piszesz. I dlaczego nikt nie zamknął drzwi do mieszkania XD?

milosniczkafilmow

Totalnie wszyscy sobie wchodza jakby nigdy nic nawet bez pukania w drzwi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones