Matylda (2024)
Matylda: Sezon 1 Matylda sezon 1, odcinek 5
odcinek Matylda (2024)

odcinek 5

44m
7,0 42
oceny
7,0 10 1 42
Matylda
powrót do forum s1e5

Jak dla mnie serial sympatyczny na niedzielny wieczór. Ale ten odcinek mnie "zabił". Na miejscu Matyldy zamierzającej uciec chyba dałabym radę zejść po schodach "własnego" (w sensie: znanego) domu bez świeczki, nie pakowałabym na "drogę" (dokąd?) jedzenia i ogólnie wzięłabym jak najmniej rzeczy, byle szybko uciec (bo chyba ukochanego byłoby stać na jedzenie i trochę osobistych rzeczy dla mnie). Na miejscu doktora z kolei wywiozłabym w bezpieczne miejsce synka z opiekunką (bo już był szantażowany, że dziecku może się stać krzywda), natomiast nie afiszowałabym się ze sprzedażą domu i ślub też mógł poczekać na moment, gdy wszyscy będą bezpieczni. Na przykład z pomocą hrabiny Waszkowej, która jako osoba darząca Matyldę sympatią, a przy tym zamożna i mająca kontakty ze względu choćby na działalność charytatywną, jaką się zajmowała.
W tym odcinku wg mnie sporo twórcom wyszło "à rebours" (jak być może powiedzieliby znający świetnie francuski bohaterowie -- po polsku: "na odwrót").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones