PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493479}
7,1 2 502
oceny
7,1 10 1 2502
Mental: Zagadki umysłu
powrót do forum serialu Mental: Zagadki umysłu

Podobieństwo do House'a czuć na kilometr z tą różnicą żę głowny bohatera Mentala jest wogóle nie ciekawy, mdły, ogólnie serial nudny restza postaci szara. Oglądnałem 2 odc i basta ;)

Godfather99

Dokładnie tak samo uważam, o czym możesz przeczytać dwa tematy niżej.

ocenił(a) serial na 2
Godfather99

Słaby to jest mało powiedziane. To jest katastrofa. Oprócz tego, że jest kopią Housa to bohaterowie tragiczni, a praca kamery masakryczna. Wygląda jak bardzo, bardzo niskobudżetowy.

JARA

przekleństwem wszysystkich seriali medycznych w najbliższych latach ( dekadzie ? dwóch ? ) bedzie to że będą porównywane do House'a ;)

kompan_2

Hmm.. niekoniecznie. House to nie jedyny serial medyczny, właściwie jest ich całe multum, ale ten akurat jest wybitnie na nim wzorowany. Kilka rzeczy, które wpadły mi teraz do głowy: 1)ma swój zespół (z lesbijką:P), 2)włamuje się do domów pacjentów 3)jego przełożona czuje do niego mietę i nawet z wyglądu przypomina Cuddy 4) wprowadza własne zasady, niekonwencjonalne rozwiązania i środki... itd.

użytkownik usunięty
__Daniel__

Mi się serial podoba, faktycznie ma coś z House'a, jednak główny bohater według mnie jest całkiem inny, weselszy i napewno ma jakieś tajemnice np. choroba siostry.

ocenił(a) serial na 7
__Daniel__

odnośnie:
1) no tak bo lekarze nie mają swoich ludzi :D:D tylko House ma :D:D
2)ile razy Jack sie włamał? jeden :D:D
3) pedałem nie jest, jest przystojny to i babki na niego lecą - widzisz w tym coś dziwnego? Dziwne :D:D a z tym podobieństwem mocno przesadziłeś :P
4) to jest psychiatra - nie mozna kazdej choroby umysłowej leczyć podręcznikowo, to nie grypa

zanim coś jeszcze porównasz wex troszkę pomyśl człowieku...

kompan_2

Niekiedy może być błogoslawienstwem - zakładając, że nie wszyscy są zachwyceni Dr Housem ;p

JARA

Praca kamery??? FACEPALM u każdego co to przeczytał! Dawno takiego farmazona nie czytałem. serial bardzo dobry niepodobny do housa dla ludzi którzy jarają się cietymi ripostami i niemogącym dostrzec sensu serialu mental, współczuje ale może ktos inny wytłumaczy

Godfather99

Mi się "House" nie podoba (próbowałam się do niego prezekonać, ale jakoś mnie nie wciągnęło), a "Mental" jak najbardziej. Po pierwszych dwóch odcinkach tak nie myślałam, ale z każdym następnym coraz ciekawiej to wygląda. Już się nie mogę doczekać 10 epizodu. Mam nadzieję, że serial będzie się tak rozkręcał nadal i że twórcy nie poprzestaną tylko na jednej serii, jak to miało miejsce w przypadku seriali "New Amsterdam" czy "Inwazja".

użytkownik usunięty
Godfather99

Ja osobiście średnio jakos ten serial darze sympatia.. co prawda staram się zmusić do oglądania wmawiając sobie ze może się rozkręci ale jak narazie (widziałam bodajże 4 odcinki) to po 1 nudyyy.. nawet przypadki pacjentów nie sa jakies ciekawe o relacjach pomiedzy glownymi bohaterami nie wspomne.. Po 2 autoplagiat Fox'a/u- podobienstwa do House'a mozna wymieniac i wymieniac co niezwykle drażni przy ogladaniu Po 3 glowny bohater mial byc niby charyzmatyczny, inny itd a tak naprawdę odczuć to mozna bylo tylko w pierwszej jego scenie w pierwszym odcinku... poza tym tylko chodzi głupkowato usmiechniety.. Po 4 zdjecia.. o matko boska chcieli byc oryginalni i im nie wyszło.. po 5 postaci.. o ile sam doktorek ujdzie (chyba z racji przyzwyczaiłam sie do niego w PB) to reszta to porażka.. sztuczni niewiarygodni a o tej "podróbie Cuddy" (tylko mi takie skojarzenie sie nasuwa?) nie wspomnę..

użytkownik usunięty

PS. I spokojnie mozna zrobic dobry medyczny serial ktory nie nasowa skojarzen z House'em -przyklad chociazby Nurse Jackie

Na "podróbę Cuddy" zwraca uwagę mój post trochę wyżej :P

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Nastawiłam się pozytywnie na sam serial i niestety zawiodłam się. Szczególnie irytujący jest niestety sam Jack. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Chris Vance, który go gra bywa czasem sztuczny, wspomniany wymuszony uśmieszek rzeczywiście doprowadza momentami do szału. Brakuje mu zdecydowanie charyzmy i tych przysłowiowych "jaj". Nora to zdecydowanie nieznośna kopia Cuddy. Generalnie da się obejrzeć, ale bez rewelacji. Spodziewałam się czegoś lepszego.

ocenił(a) serial na 5
Manvia

ktoś wie coś czy planuja 2 sezon?????????????

użytkownik usunięty
MastaBlasta

Chyba jeszcze za wczesnie by powiedziali ( z racji ze hitem chyba nie jest).. ciekawe jaka ma ogladalnosc w stanach.

A mogło być tak pięknie ;-) Pomysł moim zdaniem znakomity, przypadki psychiatryczne to spore wyzwanie, oryginalne samo w sobie. No ale aktorzy dobrani zupełni nietrafnie, szczególnie Jack (ten uśmieszek jest irytujący, a on sam nijaki zupełnie), reszta też mało poważna, są mało wiarygodni jako profesjonalni lekarze... Fabuła? Ciekawa, tylko wykonanie gorsze. A szkoda! Bo zapowiadało się super, ale i tak będę oglądać ;->

ocenił(a) serial na 6
Barbasiss

zgadzam sie z postem powyzej...mimo ze pomysl byl dobry, poczatek nawet niezly to im dalej tym gorzej. I o ile postacie malo wazne dla fabuly dosyc ciekawe i fajnie nawet zagrane to "podroba Cuddy" (najgorsza postac zdecydowanie, zadna postac w zadnym serialu mnie tak nie irytowala, nawet Horatio z CSI) i sam Jake malo ciekawi, malo przkonujacy.....potencjał jaki mial ten serial zdecydowanie zmarnowany

A slaba postacia Jake jestem podwojnie zdziwiona bo Chris Vance nie jest zlym aktorem (jako Wistler w Prisonie byl bardzo dobry)...;/ mysle ze tworcy poprostu za bardzo chcieli skopiowac House'a niesety z marnym skutkiem

ocenił(a) serial na 7
Godfather99

jak Mental jest podobny do Housa to normalnie nie wiem co Wy oglądaliscie :D:D:D

to sa zupełnie odrębne seriale

i jak ktoś - podobnie jak autor tematu - obejrzał dwa odcinki to gratki wielkie dla Ciebie :D:D:D jesteś bezbłędny :D:D:D:D:

użytkownik usunięty
fnh81

historia owszem odrębna ale w strukturze jest dość podobny...

ocenił(a) serial na 7

a jaki ma byc serial "medyczny" ? :D:D:D

użytkownik usunięty
fnh81

tu nie chodzi o gatunek.. to, że serial jest medyczny do tego proceduralny to nie znaczy, że musi mieć baardzo podobną konstrukcję i masę podobieństw.. Weź chociażby ER i House'a- oba medyczne a wspólnego nic nie mają...

ocenił(a) serial na 7

ale ER a Grey`s anatomy juz bardziej ;)

dla mnie nie jest w ogóle podobny i takie porównania sa po prostu głupie i tyle...

hawk

ocenił(a) serial na 6
fnh81

Nie lubię Hous'a a Mental'a uwielbiam.
Owszem można zauważyć jakieś tam podobieństwa (mniejsze bądź większe) ale racja są to dwa różne seriale.
Jedni wolą to, inni co innego.
Nie znoszę chamstwa Hous'a, mimo posiadanej przez niego wiedzy uważam go za ograniczonego gbura.
A ten serial polubiłam od początku, mimo podobieństw są zupełnie inne....

ocenił(a) serial na 7
Happagus

Psychiatryczny Dr House:)
Siostra Jckie to Dr House w wersji feministycznej

fnh81

Więcej dwukropków z wielką literą 'D'. Będzie się przyjemniej czytało.

ocenił(a) serial na 8
ThePeero

Film jest bardzo dobry, ja lubię takie filmy.

ocenił(a) serial na 7
lucyna63

szczególnie, że to jest serial ;)

ocenił(a) serial na 8
xxelka

Ciekawa jestem czy więcej tych serii.

ocenił(a) serial na 7
Godfather99

Hosue jest bardzo dobrym serialem jestem jego fanem, ale nie dostrzegam większych podobieństw ww. serialu z "Mental".
Uważam że przedstawione przypadki w większości są w stanie zaciekawić, ale po 70% odcinka zaczyna się robić mdławo.
Fabułą jest dość przewidywalna, gdyż wystarczy spojrzeć na pacjenta, aby wiedzieć jaki ma problem i jak mu można pomóc.
Do aktorów nie mam żadnych zarzutów.
Reasumując, serial jest dobry jednak troszkę niedopracowany. Według mnie zasłużył na ocenę w okolicach 6-7.

ocenił(a) serial na 8
Leros_

A moim zdaniem "Zagadki umysłu" i "Hosue" to podobne filmy.i nawet lekarze są trochę podobni do siebie.

ocenił(a) serial na 2
lucyna63

Moim też, niestety Mental dla mnie to kopia House'a i to jeszcze słaba, a szkoda, bo pomysł miał potencjał ( choroby psychiczne to ciekawy temat).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones