PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477417}

Mentalista

The Mentalist
7,8 62 889
ocen
7,8 10 1 62889
5,7 3
oceny krytyków
Mentalista
powrót do forum serialu Mentalista

Witam i na wstępie proszę, jeżeli ktoś zauważy jakąś nieścisłość w tym co piszę lub pomyłkę to proszę mnie poprawić :)
Zastanawia mnie pewna rzecz. Poznaliśmy RJ już w 2 odcinku mentalisty, w 1 odcinku pojawiła się w pracy pierwszy raz Van Pelt. Między wydarzeniami w tych odcinkach na pewno nie było dużej różnicy czasu. Odcinek z 5 sezonu mówi o sytuacji w której wybierali pracownika na wolne miejsce i wybrali Van Pelt więc pomiędzy wyborem a zatrudnieniem zapewne nie było dużej różnicy. Możemy więc dojść do wniosku, że wydarzenia z 5 odcinka 5 sezonu a te z 1 odcinka 1 sezonu mają krótki odstęp czasowy. W s05e05 także jest powiedziane, że Patrick był w szpitalu psychiatrycznym przez ostatni rok, a wiemy że trafił tam nie długo po śmierci żony i córeczki. Mając te wszystkie informacje możemy wywnioskować, że Patrick został przyjęty do CBI około rok po tej tragedii.
Do rzeczy. Thomas McAllister był w 2 odcinku szeryfem w Napa. Nie zdobył "szeryfostwa" w jeden rok więc w chwili śmierci rodziny Jane'a musiał również być szeryfem tam.
Sprawdzałam na mapie. Napa leży daleeeeko od Malibu, gdzie Jane miał swój dom z rodziną. Więc proszę czy ktoś może mi wyjaśnić jak nasz RJ mógł z Napa przeteleportować się do Malibu w trakcie trwania programu (zapewne gdzieś w jego połowie, bo nie odrazu Patrick zaczął go wyzywać), zamordować kobietę i dziecko i jeszcze uciec. No po prostu to jest fizycznie nie możliwe zakładając, że szeryf musiał być w ciągu dnia na służbie, nie wiedział, że Patrick go obrazi więc nie wyjechał wcześniej w drogę. Oczywiście nie przemawia do mnie teoria, że "akurat był w pobliżu" Malibu gdy Patrick wygłaszał tą swoją przemowę o potworze. :P
Wiem, że się czepiam, ale lubię zastanawiać się nad takimi rzeczami. :) Prawdopodobnie nikt nawet na to nie zwrócił uwagi, stąd ta nieścisłość, ale i tak mi daje satysfakcje znalezienie jej. :D
Jeżeli ktoś widzi błąd w moim rozumowaniu to chętnie przyjmę go na klatę. :)

P.S. Czy zwrócił ktoś uwagę na to jak zostali przedstawieni podejrzani w filmiku z Lorelai? Pięciu z nich miało jakiś tytuł, tj. szeryf, agent (za wyjątkiem Stiles'a i chyba Haffnera), lecz tylko jeden z nich został wymieniony razem z tytułem.. Bob Kirkland, Reede Smith, SZERYF Thomas McAllister. Tak jakby był wyniesiony ponad resztę. Jakby tylko jego ranga i pozycja była ważna. Podejrzane. Cóż, lubię się czepiać. :)

ocenił(a) serial na 9
Exala

Najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie wykluczyłaś na wstępie:), a przecież Patrick Jane sprawdzał podejrzanych pod kątem możliwości bycia na wszystkich miejscach zbrodni, więc szeryfa też sprawdził. Dlaczego uważasz za nieprawdopodobne przebywanie szeryfa, w sprawach służbowych, w bliższej okolicy Malibu? Co więcej, ten pobyt musiał być odnotowany w dokumentacji służb policyjnych, bo nią się posługiwał Patrick robiąc misterną siatkę powiązań i mapę.
Ja to widzę tak, Red John był oficjalnie w sprawach służbowych, (a faktycznie spotykał się z kimś z BA, albo planował jakiś mord), na przykład 2 godziny drogi od Malibu, zatrzymał się, jak to często robiła ekipa Lisbon, w motelu i tam zobaczył program. Sprawdzenie, gdzie mieszka Jane i jaką ma sytuację rodzinną, to przy jego kontaktach chwila, dotarcie na miejsce i przy amerykańskich autostradach też dużo czasu nie zajmuje, no a sposób zabijania miał opracowany od lat. Jane musiał w tym czasie dokończyć występ, zmyć makijaż, wyjść ze studia, a później dojechać na miejsce, w tym czasie RJ spokojnie mógł dokonać zbrodni.

bluescreens

Szeryf to nie CBI, nie zatrzymują się gdzieś po drodzę bo mają stały okręg.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones