PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477417}

Mentalista

The Mentalist
7,8 62 797
ocen
7,8 10 1 62797
5,7 3
oceny krytyków
Mentalista
powrót do forum serialu Mentalista

Nigdy nie byłem fanem seriali, ale świetna produkcja Breaking Bad i niesamowicie urokliwy i zuchwały Mentalista zmieniły mój punkt widzenia.

Próbowałem znaleźć coś podobnego do Mentalisty i wypróbowałem kilka produkcji, jednak wszystkie mnie zawodzą.

Castle - głupkowata fabuła, niesympatyczny, na siłę śmieszny główny bohater.

Lie to Me - tu trochę lepiej, trochę nauki, nieźle zagrane postaci, jednak brak uroku w całości serialu, jedynie pojedyncze odcinki dosyć dobre i trzymające w napięciu, główna rola zagrana przez aktora, który pasuje do grania wymoczków i bandytów - jako naukowiec wypada trochę komicznie.

Monk - zbyt retro, komediowy, trochę zbyt prosty i lekki jak na mój gust.

Jakieś inne propozycje w stylu Mentalisty? Zastanawialem sie nad Psychem, ale tam ponoć dużo komedii, a to niekoniecznie mi podchodzi, komedia jest dobra ale z umiarem.

ocenił(a) serial na 10
besty

Niestety nie pomogę Ci w tym temacie... Nie ma nic podobnego.

Ja jedynie w miarę regularnie śledzę Elementary. To jest kolejna współczesna odsłona przygód Sherlocka i Watsona. Nieszablonowy i ekscentryczny główny bohater (bardzo dobry Johnny Lee Miller), kontra żeńska wersja rozważnego, bystrego i uroczego Watsona (w tej roli piękna Lucy Liu). Niezła chemia między głównymi bohaterami. Czasami całkiem ciekawa fabuła. Trochę humoru. Trochę mrocznego klimatu, no i mnóstwo mroźnego i klimatycznego Nowego Yorku.
Aleee to nie jest to samo co niepowtarzalny Mentalista...

ocenił(a) serial na 9
besty

Całkiem jak ja, większość seriali jest jałowa, Mentalista mnie wciągnął bardzo dobrą kreacją głównego bohatera, jego postać od pierwszego po siódmy sezon rozwijała się i to wiarygodnie.

Osobiście polecam realistyczny, mocny serial Gomorra (za ksiażkę, na której bazuje, na autora-Saviano, mafia wydała wyrok śmierci).

Zamierzam też zobaczyć serial Detektyw Murdoch, może będzie miał coś, chociaż trochę, z Mentalisty, pewnie po paru odcinkach się okaże, czy coś wart.

ocenił(a) serial na 10
besty

Ja Ci zaproponuję obejrzenie serialu Podkomisarz Brenda Johnson, tak jak i Mentalista nie utrzymał się w polskiej ramówce za długo, więc musi być dobry:))

besty

Ja próbowałam wszystkich tu polecanych na forum seriali żeby zapchać pustkę po Mentaliście i niestety, ale żaden mnie nie wciągnął. Właściwie to po zakończeniu przygody z Mentalistą obejrzałam jedynie Fargo i od tego czasu nie sięgnęłam po żaden nowy serial. Nawet nie czuję takiej potrzeby, co jest bardzo dziwne...jedynie Grę o Tron dalej oglądam, ale to z sentymentu.

Phony

Forever kopia Mentalisty, ale gorsza, jednak da się obejrzeć. 4-5 odcinków słabe, reszta w miarę ujdzie.

ocenił(a) serial na 9
besty

Ubawiłem się. Chyba ze względu na fakt, że obaj główni bohaterowie są mężczyznami i noszą koszule. BTW wszystkie 3 wymienione w p.poście seriale są niezłe. Każdy z tych 4 ma odmienny klimat. Forever też niezły.

ocenił(a) serial na 9
besty

White Collar :)

ocenił(a) serial na 8
besty

Polecam Graceland świetny serial, w te wakacje będzie 3 sezon:)

besty

HANNIBAL!!!

ocenił(a) serial na 9
besty

może Tajemnice Laury?

besty

White Collar, zdecydowanie White Collar.

ocenił(a) serial na 9
ezz

A może "Dexter" ? bardziej mroczny niż mentalista,jednak ja oglądałęm i oceniam pozytywnie,spróboj,może akurat trafi w Twój gust.

ocenił(a) serial na 7
dakot

Też polecam Dextera, w ciągu ostatnich kilku miesięcy obejrzałam wszystkie sezony i zachwycił mnie nimi :) A Mentalistę (ofc oprócz ostatniego sezonu) uważam za niesamowity serial.

ocenił(a) serial na 8
besty

White Collar! A z bardziej mrocznych Hannibal oraz Dexter :)

deathstroke92

Ten White Collar mnie zaciekawił, chyba sobie odpalę. Hannibala lubię, ale ma dość specyficzny klimat, trochę za ciężki dla mnie i chwilami przynudza strasznie. Dexter to było coś, ale tylko przez pierwsze dwa sezony, potem oglądałam z sentymentu. Główny bohater to dla mnie kompletne drewno aktorskie ale ludzie się nim zachwycają :D

ocenił(a) serial na 6
besty

Obejrzałam mnóstwo seriali. Nigdy nie ma nic podobnego ale osobiście uważam, że Mentalista nie jest tym najlepszym z najlepszych, a przed Tobą jeszcze wiele niezwykłych przygód ze świetnymi serialami. Każdy jest inny, charyzmatyczni bohaterowie, bez sensu byłoby robić coś podobnego...
Moje topowe pozycje:
Lost
Gotowe na Wszystko
Sześć Stóp pod ziemią (specyficzny, nikomu go nie polecam, trzeba lubić taki klimat)
Synowie Anarchii
Breaking Bad
Killing
Shameless
Broadchurch
Bez Skazy (Niestety po 3 genialnych sezonach jest mocny spadek formy ale dla mnie to była wspaniała przygoda)
Dexter
Plotkara
What Remains (mini serial)

Synowie Anarchii to ostatni przeze mnie oglądany który jest czymś więcej niż serialem, mam wrażenie, że już najlepsze seriale obejrzałam i nigdy nie doznam tego uczucia które towarzyszyło mi z moimi topowymi (emocje, ciarki, zarwane noce, zaniedbywanie codzienności dla oglądania itp)
Ostatnio poszukuję i poszukuję, z ostatnio oglądanych i względnie nowych najlepiej wypadł "Bloodline".

besty

Sherlock - tylko i wyłącznie ! :)

pan_banan

Zgadzam się w 100% z pan_banan jeśli cokolwiek po Mentaliście miałoby Ci się spodobać byłby to właśnie Sherlock. Świetna fabuła, dobrze zarysowane postaci i relacje między nimi, genialni aktorzy. Naprawdę niesamowity serial, jeśli nie przeszkadza Ci brytyjski klimat. Pomyślałam że skoro polubiłeś Patricka Jane'a to Sherlocka Holmesa masz szansę pokochać. ;)

Kasta28

Potwierdzam. Ja pokochałam! I szczerze polecam Sherlocka :)

pan_banan

Najlepsza odpowiedź - Sherlock.

ocenił(a) serial na 9
besty

Jak dla mnie Castle jest póki co lepszy od Mentalisty. Może nie pod względem fabuły, czy złożoności, ale postaci. W Castle detektyw Beckett jest w stanie nadążać za Castle'm, lub nawet być od niego lepsza. W Mentaliscie wygląda to tak, że gdyby Jane zniknął, to Lisbon, Cho, Brigsby i Van Pelt nie byli by w stanie sami rozwiązać sprawy. Oczywiście to tylko moja opinia. Jestem na 13 odcinku pierwszego sezonu, więc może to się jeszcze zmieni :) Oba seriale są do siebie jednak bardzo podobne(Pani lider detektyw, schematyczność odcinków, wątek miłosny, konsultatnt policjii) :)

ocenił(a) serial na 10
besty

Jestem świeżo po skończeniu serialu "Forever" ;) polecam, główny bohater też jest nieprzeciętny, zabawny, inteligentny :) co prawda serial ten skasowano po 1-szym sezonie (nad czym niezmiernie ubolewam) ale z czystym sumieniem mogę go polecić ;)

W "Forever" występuje mały wątek fantastyczny ale nie jest to jakoś specjalnie rażące i myślę, że nawet ludzie, którzy nie przepadają za czymś takim będą zadowoleni z serialu :)

kanarek1811

Bez sensu oglądać serial który został skasowany po pierwszym sezonie.

brgoss

Obejrzałem, nie był zły, 4-5 odcinków słabe reszta w miarę, kalka mentalisty.

besty

Ja też nie byłem fanem seriali ale ostatnio obejrzałem serial True Detective i 1 sezon skłonił mnie do obejrzenia innych więc teraz przerabiam Dochodzenie Nie wiem czy to będzie podobny klimat do Mentalisty czy BB ale naprawdę polecam ten serial (2 sezon to zupełnie inna bajka ale 1 sezon polecam wszystkim znajomym)

besty

Polecam Unforgettable oraz Forever.

ocenił(a) serial na 7
besty

Może spróbuj "ELEMENTARY" ;)

ocenił(a) serial na 8
besty

The Wire, Shields ...wbiją Cię w fotel da długie godziny :)

ocenił(a) serial na 9
jajecpl

Klasyka

besty

Most nad Sundem :)

besty

SHERLOCK.
Też z reguły unikam seriali, ale popełniłam bardzo duży błąd- obejrzałam Sherlocka, a potem wzięłam się za Mentalistę. I, szczerze mówiąc, Mentalista mnie znudził. Sherlock ma więcej charyzmy, jest lepiej przedstawiony jego zmysł obserwacji, są bardziej przemyślane zagadki, a każdy bohater jest unikalny. Przy Mentaliście nie mam w ogóle poczucia, żeby był jakiś niezwykły. Jego arogancja mnie raczej odpycha, a w Sherlocku przyciągała, bo on cały był jakiś... inny :) Wchłonęłam Sherlocka w kilka dni. Nie podobało mi się tylko zwieńczenie ostatniej sceny pierwszego sezonu. W każdym razie- polecam, tylko na kolejne odcinki czeka się wieczność.

raveleina

Dotrwałem z Sherlockiem do 3ciego odicka s01, pierwszy odcinek spoko, drugi słaby, na 3cim w połowie zasnąłem, albo mi nie podchodzi albo było zbyt późno. ;)

besty

Mentalista to dość specyficzny serial. Wciąga ogromnie. Jeżeli nie widziałeś jeszcze Dextera to koniecznie zobacz. The Following również można zobaczyć. Jest to bardzo niedoceniony serial. Jeżeli masz duuuużo czasu to koniecznie obejrzyj Nie z tego świata. Polecam również Teen Woolf. Z tych seriali, które były w TVP możesz zobaczyć Lost i Heroes. Możesz rzucić okiem na Kryminalne zagadki Las Vegas - ten jest chyba najbardziej podobny do Mentalisty. Pozdrawiam.

tomgry

Dexter nie moje klimaty, wytrwałem około 3 odcinków, Lost obejrzałem całość, pierwszy sezonu bdb, dalej wiadomo co było, ale konwencja jest na tyle dobra, że chciało się skończyć serial. Resztę sprawdzę, dzięki.

besty

Ten serial jet rewelacyjny, zaczęłam go oglądać bo w pewnym sensie przypominał mi serial "The Listener:Słyszący Myśli", który był jednym z moich ulubionych lecz za szybko się skończył. w każdym razie zdecydowanie polecam c:

ocenił(a) serial na 9
besty

Temat troche stary i być moze już nieaktualny ale dziwi mnie, że nikt nie polecił Ci Pułapek umysłu (chyba, że mi to w tym wątku umknęło). Rewelacyjny serial, klimatem bardzo zbliżony do Mentalisty. Głowny bohater rownież oryginalny i ponadprzecietnie inteligentny. Polecam.
http://www.filmweb.pl/serial/Pu%C5%82apki+umys%C5%82u-2012-608225

ocenił(a) serial na 9
Seszen26

PS. Gwarantuję, ze serial godny zapchania pustki po Mentaliscie. choć u mnie było trochę odwrotnie gdyż ja szukałam czegoś co zapełni mi pustkę własnie po Pułapkach umysłu. dobry jest też serial Impersonalni, również polecam.

Seszen26

Dzięki, Pułapki umysłu to bardzo dobra produkcja. Jestem przy 7 odcinku i wciąga. Plus to strona naukowa serialu i ciekawostki, minusy to gra aktorska i zbyt komediowy charakter. Simonowi Bakerowi nikt nie dorówna, ale jest bardzo dobrze.

besty

Justified Bez przebaczenia ;)

besty

Zapisane w pamięci (kobieca wersja Jane'a) i Sherlock też dość podobny główny bohater. Mam nadzieję że któreś przypadnie do gustu.

ocenił(a) serial na 10
besty

Polecam pułapki umysłu :)

czapel_filmweb

Początek spoko, w połowie serialu niestety zaczęło być nudno.

ocenił(a) serial na 6
besty

Lucyfer

Fragaria

obejrzałem 2 sezony, w trzecim niestety forma serialu mi się przejadła, ale ogólnie produkcja całkiem niezła

ocenił(a) serial na 9
besty

Niedawno został mi polecony "Alienista", ale jeszcze nie oglądałam i nie wiem, czy główny bohater dorównuje Jane'owi. Od siebie polecam "Obsesja Eve", gdzie w świetny sposób została ukazana postać seryjnej zabójczyni i jej relacja z panią detektyw, która miała ją schwytać.

melanek

trzeba będzie się ostrzej przysiąść, alienistę już kiedyś próbowałem zmęczyć pierwszy odcinek ale na razie bez efektów

ocenił(a) serial na 8
besty

PROFILAGE
Backstrom
Świry - Psych
Mental: Zagadki umysłu
Cormoran Strike
Republika Doyle'ów
Szach-mat
Iluzja
The Finder

besty

Detektyw monk

ocenił(a) serial na 10
besty

Jeśli nadal szukasz to polecam Gotham :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones