Miłość, śmierć i roboty (2019)
Miłość, śmierć i roboty: Sezon 1 Miłość, śmierć i roboty sezon 1, odcinek 7

Za szczeliną orła

Beyond the Aquila Rift 17m
8,1 4 529
ocen
8,1 10 1 4529
Miłość, śmierć i roboty
powrót do forum s1e7

Jak ktoś nie pamięta, to był odcinek, gdzie grupa osób podróżujących statkiem kosmicznym obudziła się w nieznanym miejscu, tysiące lat świetlnych od Ziemii. Oglądałam mniej więcej do 13 minuty, cały odcinek ma 16 minut, także niewiele mi brakuje i chcę wiedzieć jak to się zakończyło, ale nie jestem w stanie obejrzeć tych pozostałych 3 minut po ujawnieniu Grety jako pająkowatego potwora. Wyłączyłam dokładnie w momencie, kiedy ona się pokazała bohaterowi w tym pająkowatym miejscu, nie wiem jak to inaczej nazwać.

ocenił(a) serial na 8
Vanetia

z tego, co pamiętam - główny bohater się przestraszył, pająk-potwór zresetował mu pamięć i akcja wróciła do momentu budzenia się głównego bohatera po "awarii". zdaje się, że tym razem Greta przywitała się tak, żeby nie budzić towarzyszki podróży, dzięki której facet zaczął się domyślać, że coś tutaj nie gra. do tego na koniec ujęcie bazy z zewnątrz udowadniające, że iluzja cały czas trwa ;)

ocenił(a) serial na 8
Vanetia

Oj moja mała biedna mała główka. Szczękozwis. Ten odcinek zorał mi banie totalnie. hahahah

ocenił(a) serial na 7
Vanetia

Greta wcale nie była zła, tylko ludzki umysł głównego bohatera był zbyt słaby aby podołać rzeczywistości, więc Greta utrzymywała go w symulacji. Polecam audiobooka, jest nawet lepszy od filmu :^)

ocenił(a) serial na 7
aisu

No tak, tak, wiem jakie było jej wyjaśnienie, ale nie do końca jest ono dla mnie logiczne, jeśli już o tym mówimy. Jeśli ona też jest więźniem tego pająkowatego miejsca, gdzie żyje no to ok, być może jej współczucie jest prawdziwe i ma sens. Ja już to oglądałam dawno temu, więc nie pamiętam. Ale jeśli to ona uwiła to miejsce we wszechświecie i czasami statki tam sobie wpadają i się psują, a ona potem urządza tym zagubionym przyjemne iluzje... No to tak jak zwykły pająk, a wiadomo jak zwykłe pająki funkcjonują. Skoro ona tam sobie ciągle pajęczyny układa, wszędzie chodzi i umie się porozumiewać, to chyba w końcu powinna się dowiedzieć jak można się z tego miejsca wydostać, bo z tego co pamiętam żyła bardzo długo... Albo załóżmy, że statek tam wpada, ale się nie psuje. Ciekawe co by Greta zrobiła, czy w takim wypadku pomogła by tym zagubionym się wydostać? Wtedy jedynie mogłabym powiedzieć, że ona nie jest zła.

ocenił(a) serial na 7
Vanetia

Hmm tez dawno to widziałem, z tego co pamiętam to w tym świcie istniały jakieś bramy (apertures), stworzone przez wymarłą rasę obcych, które pozwalały na podróże z prędkością szybsza od światła w obrębie bąbla 400 lat świetlnych. W wyniku błędu syntaxu (jakiś nie do końca zrozumiany język, używany do programowania podróży - Suzie była ekspertką od tego) statek głównego bohatera zostaje przeniesiony o 150000 lat świetlnych do bramy, która jest swoistym łącznikiem między tymi bąblami... Z powodu podobnego błędu wpadają tam statki różnych ras... Gretta dostała się tam w ten sam sposób i chyba nikt nie umie się wydostać.... Zresztą na ziemi minęło już ponad 150 lat (chyba z powodu dylatacji czasu), więc żona i wszyscy których główny bohater znał już nie żyją)... A ogólnie podoba mi się tu ten matriksowy dylemat, czy lepiej żyć w szczęśliwej symulacji czy stawić czoła okrutnej rzeczywistości.

aisu

Audiobook o tej samej nazwie co odcinek?

ocenił(a) serial na 9
Kasia_Estera

Ja nie wiem czy wydano w polsce ten zbiór Alastaira Reynoldsa gdzie jest wlasnie opowiadanie "Poza konstelacją orła" ale ja trafiłem na to opowiadanie chyba w zbiorze "Kroki W Nieznane Almanach Fantastyki 2008". Może to Ci coś pomoże. Ale odcinek z Netflixa jest bardzo dobrze zrobiony i w zasadzie oddaje wszystko co było w opowiadaniu. Jedyne co to bardziej rozpisana jest końcówka tak żeby nie pozostawiała wątpliwości że "stwór" nie miał złych intencji co do głównego bohatera, miał dużo empatii wobec niego i nie chciał tylko żeby cierpiał. Ludzka budowa była tak różna od tego co było w tamtym miejscu że nie było jak go karmić dlatego czekała go śmierć głodowa, "stwór" stworzył więc symulację żeby człowiek nie musiał cierpieć. W urywkach prawdziwego świata widać jak człowiek jest wysuszony i wygląda jak zombie i niektorzy widzowie błędnie wyciągneli wniosek że stwór się nim karmił ale człowiek po prostu umierał z głodu. A że stwór wyglądem przypominał ogromnego pająka to główny bohater się załamał kiedy go zobaczył w prawdziwym świecie i dlatego konieczny był kolejny reset jego pamięci.

aisu

Jaka nazwa audiobooka ? Bo nigdzie nie znajduję

Claudia_1

Beyond the Aquila Rift is based on the short story of the same name written by Alastair Reynolds. Po polsku opowieść została wydana pod tytułem "Poza konstelacją Orła" a nie "Poza szczeliną orła" i znajdziesz je w

Kroki w nieznane: Almanach fantastyki z 2008 w twardej i 2014 w miękkiej.
Solaris • Stalker Books tłumaczenia Martyna Plisenko

A więc ten sam zbiór który podał autor komentarza wyżej, czy jest to dostępne w audiobooku? Nie mam pojęcia. To wszystko co udało mi się znaleźć aby Ci pomóc. Znalazłbym więcej, ale nie mogę pozwolić sobie na parogodzinne szukanie audiobooku, gdy pewnie nie przeczytasz tej odpowiedzi haha. Ale stąd już na pewno trafisz, masz tytuł polskiego wydania opowieści, tytuł książki w której znajduje się ta i wiele innych opowieści jak i autora. Jeżeli Ci odpowiada wersja angielska to audiobooka znajdziesz bez problemu, w Polsce chyba tylko książka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones