Miasteczko South Park
powrót do forum 14 sezonu

Sezon 14

ocenił(a) serial na 10

Zakładam temat do pisania opinii na temat kolejnych odcinków. Co sądzicie o
2 odcinku 14 serii? Jak dla mnie gorszy od premierowego odcinka, momentami
było zabawnie i motyw z Kardashian haha :)

ocenił(a) serial na 10
Californicated_91

Po słabym 8 odcinku ten był świetny, momentami przypominał mi się najlepszy moim zdaniem sezon 6. W końcu dowiedzieliśmy się o młodośći Sheil'y , trzeci strike czyli jesteś rudy, żydem i z jersey :D Jeszcze było wiele żartów które można długo wymieniać, jak dla mnie 8,5/10
It's a jersey thing...

Californicated_91

Na polskie realia to dla mnie New Jersey to WarszaFka :D

Californicated_91

http://www.youtube.com/watch?v=SCU4r53nZfQ
Chyba zbyt wiele nie przesadzili z tym Jersey :D

afdte

mi się wydaje że wogóle nie przesadzili :D

http://www.youtube.com/watch?v=SWIPE9fSWzw

Californicated_91

jersey bylo swietne :D Takie lansowanie sie nareszcie doczekalo sie prawdziwego osmieszenia - daje 8/10. Za to poprzedni - NASCAR - kompletna beznadzieja. Chyba robione na sile, bo nie wyobrazam sobie, ze mialoby to byc smieszne. Na razie ten sezon prezentuje sie tak sobie ;p

ocenił(a) serial na 10
Scarlatti

Racja, ten odcinek z nascar był kiepski, za to "jersey thing" był genialny, świetny epizod, dużo śmiechu i super motywy. Oby więcej takich :)

ocenił(a) serial na 10
Californicated_91

S14E10.Insheeption - 5/10
Bardzo przeciętny odcinek. Nawet zabawny ale w sumie o niczym. Choć przyznaje że moja ocena wynika po części z faktu że bardzo podobała mi się "Incepcja" którą tu dość ostro zjechano. Swoją drogą ciekawe że nie pojawiła się postać Ariadne (reszta ekipy jest)

wlooczykij666

Poza tym że odcinek był parodią Incepcji to w ogóle nie trzymał się kupy. Wyglądało to tak, jakby 20 osób naraz podrzucało swoje pomysły, a potem to wszystko zapętlili żeby motywy się powtarzały. Odcinek nie podobał mi się - 3/10

szywyr

odcinek taki sredni - niesmieszny, chociaz faktycznie randy jako motyl - jedyny fajny motyw :D Szczerze .mowiac to na razie caly ten sezon na razie mnie nie zachwyca ;p

ocenił(a) serial na 10
Scarlatti

A mnie się właśnie podobało- dobra parodia Incepcji (głównie), Matrixa i tym podobnych filmów, w których prostą sieczkę, pościgi, sex i strzelaniny tłumaczy się strasznie pokomplikowaną, pseudo naukową teorią. Jak to powiedziała matka Stana (chyba) "to że coś jest skomplikowane wcale nie oznacza że jest to fajne". 10/10

Californicated_91

Randy jako motyl, bezcenne :D

ocenił(a) serial na 9
afdte

Mi bardzo podobał się odcinek parodiujący Incepcję chyba najlepszy z sezonu, za to kompletnie nie spodobał mi się odcinek o NASCAR bo był przewidywalny, chociaż momentami nawet śmieszny.

ocenił(a) serial na 10
Californicated_91

S14E11 Coon 2 Hindsight 10/10

Nareszcie porządny odcinek w tym półsezonie:D Odwołania do klasyki(moja ulubiona "Mechaniczna pomarańcza"!!) plus trafny komentarz do niedawnych wydażeń. Przeprosinowa kampania reklamowa DP poprostu cudowna! Dodatkowo zawężono kwestię prawdziwej tożsamości Mysterio do dwóch osób i prawdopodobnie czeka nas ciąg dalszy:)

ocenił(a) serial na 9
Californicated_91

Yeah mój ulubiony odcinek 14 serii tuż przed Jersey Shore ;D (Mechaniczna pomarańcza)
Typuje kto jest kto:
Oczywiste: Cartman - Coon
Stan - Tool Shed
Timmy - ten Iron Men
tu sie zaczyna robić trudniej ale sadze ze:
Kyle - Human Kite
Kenny - Mintberry
Clyde - Mosquito/Mysterion
Bradley - jak wyzej

ocenił(a) serial na 10
Yurico

Myslę że to raczej Bradley(w sumie nie kojarzę żeby się wcześniej pojawiał) jest Mintberry'm a Kenny to Mosquito lub Mysterion. Jednak znając twórców SP niczego nie można być pewnym. może się nawet okazać że Mysterion oddał kostium Kyle'owi przed pojedynkiem w szpitalu(jak wielu wcześniej spekulowało) i teraz to Brovlowsky kożysta z tego alterego a tożsamość oryginalnego nigdy nie zostanie ujawniona;)

Yurico

Szczerze mówiąc podobał mi się bardziej od poprzedniego (14x10) i był porównywalny do "The Coon" (13x02)
Padłem ze śmiechu w momencie ataku Cartmana na Mosquito oraz w momencie nabijania się z BP(DP). Bardzo mi odpowiada, że w końcu South Park się za nich zabrał i zjechał ich równo z ziemią (a może nawet 6 stóp pod ziemię?). Nie podobały mi się dwa momenty: nietypowa reakcja matki Cartmana i przystanie na warunki Przyjaciół Szopa, oraz to że Butters siedział w klatce 6 dni i był 100% zdrowy (mogli dać 2 dni i byłoby ok ;p).

Ciekaw jestem tylko kto to Mysterion. Z tego odcinka prościej wywnioskować, bo wiemy na pewno że to ktoś znany nam na co dzień z odcinków co nie było takie oczywiste w pierwszej części The Coon. Ja osobiście obstawiam Kenny'ego, jako że większość wydaje mi się, że znamy.

The Coon: Eric Cartman
Toolshed: Stan Marsh (można wywnioskować z najnowszego odcinka)
Iron Maiden: Timmy ("Timmyh!")
Tupperware: Token (jest czarny.)
Professor Chaos: Butters Stotch
Mintberry Crunch: Bradley (wikipedia)
Mysterion: Unknown (prawdopodobnie Kenny, ale to tylko moje zdanie)
Mosquito: Unknown (Craig? Clyde?)
Human Kite: Unknown (głos wydawał mi się bardzo zbliżony do Kyle'a więc to jego obstawiam tutaj)

Ciekaw jestem czy następny odcinek to będzie kolejna część. 3 odcinki to już zadatki na film, tak jak to było z Imaginationland. Ciekawe, tworzy się South Parkowa wersja (parodia) filmów na podstawie komiksów no i oczywiście samych komiksów takich jak The Spirit, Watchmen czy The Dark Knight (i ogólnie seria Batmana).

Zapraszam do dyskusji

PS. Po opublikowaniu pierwszego odcinka serii "The Coon" najprawdopodobniej nie była przewidywana kontynuacja. Mimo wszystko Mysterion wywołał falę spekulacji w sieci dotyczącą jego prawdziwej tożsamości. Trey Parker i Matt Stone odpowiedzieli wtedy, że tak naprawdę nie ma na to oczywistej odpowiedzi, ale widać że w najnowszym odcinku to się zmieniło bo poznaliśmy więcej bohaterów. Wydaje mi się, że wtedy to miało na celu pokazanie identyczność postaci, które można rozróżnić jedynie po ubraniu czy bardziej charakterystycznym uczesaniu u niektórych.

ocenił(a) serial na 10
szywyr

Kolejny dobry odcinek. Masa absurdów, zjechanie BP i całej sytuacji z zatoki(potwory z innego wymiaru) znów przeleciały mi przed oczyma najlepsze momenty z South Parka oby tak dalej :)

ocenił(a) serial na 10
szywyr

Human Kite: Unknown (głos wydawał mi się bardzo zbliżony do Kyle'a więc to jego obstawiam tutaj)
To na bank Kyle- po śmierdzi Mysteriona-Kennego, właśnie latawiec wypowiedział kultowe "you bastards"

Pozdro

ocenił(a) serial na 10
Californicated_91

Nowy odcinek świetny!!! Fajnie rozwiazali sprawe Mysteriona... I oczywiście bezbłędny jak zawsze Cartman, który nawet Mrocznego Wielkiego Cthulhu sprowadził na swoją stronę ;)
A piosenka o Cthulhu cały czas mi chodzi po głowie... Geniusz!!!

You and the dark one Cthulhu
Sharing adventures and smiles
It’s a magical bond two pals can share
Soon the whole world will be made aware...

ocenił(a) serial na 10
psycoma

odcinek conajmniej dobry. Tylko w porównaniu z poprzednim (i rzecz jasna "Coon") troszkę zbyt mało dynamiczny. Ale i tak dobrze bo (jak zapewne wielu fanów) spodziewałem się że nie będzie żadnej kontynuacji tylko (na złość) odcinek o T&P lub coś w tym kierunku.Jedno mnie niepokoi..Twórcy SP wyjaśniają ostatnio jakby za dużo tajemnic (najpierw kwestia ojca Cartman'a a teraz notoryczne umieranie Kenny'ego). Nie chcę krakać ale to wygląda jak przygotowania do zamknięcia całej serii.....

użytkownik usunięty
psycoma

Warto wspomniec, ze piosenka "Cthulu, Cthulu" jest przerobka motywu muzycznego z anime "My neighbor Totoro". Scena w ktorej Cartman obłaskawiał Lorda Ciemnosci tez jest zywcem wzieta z tegoz anime :)

ocenił(a) serial na 9
psycoma

Pierwszy odcinek trylogii był rzeczywiście dobry - chociaż i tak miał wrażenie trochę słabszego od oryginalnego Coona, w którym ostro jechali parodiując "Mrocznego rycerza". Jednak teraz po 2 odcinku nie mogę wyjść z podziwu - świetnie prowadzone wątki kultu, cała prawda o Kennym jako osobie obdarzonej nadprzyrodzonymi mocami (chociaż to żadna nowość - po prostu powiedzieli to w końcu wprost:P). No ale wątek Cartmana który przekabaca na swoją stronę Chthulhu - przekomiczny w jkaimś sposób słodkI:P. A szczególnie lubię czasem puścić sobie piosenkę o przeżywających niesamowitą przygodę Cartmanie i Chtulhu:D. Oby trzeci odcinek nie rozczarował rozbudzonego entuzjazmu - raczej jako całość opowieść o Wyobraźniolandi jako najlepsze trylogii South Parku nie da się przebić - no ale i tak jest świetnie:).

ocenił(a) serial na 9
tc1987

A co spekulacji o zdjęciu serialu - po 15 sezonie to trzeba wstrzymać się. Na razie tylko plotka - zapewne uznają że jednak chcą dlaej kontynuować dochodowy serial.

A nawet jeśłi zdjemą to jest bardzo prawdopodobne że znówwróci po jakimś czasie. Przykład podobnego serialu - Family Guy'a (wiem wiem zupełnie inna konwencja, chodzi ogólnie o sam fakt - serial dla starszych widzów) został najpierw wywalony po 3 sezonach, po czym po 2 latach uznano że jest opłacalnym projeketm i trwa po dziś dzień przy dużej popularności. Więc nieważne co będzie - nie wszytsko dla SP jest stracone.

P.S Odnośnie 11 odcinka - o o chodziło z tymi śmiesznie zrobionymi uszami i zębami członków zarządu BP - ktoś rozpoznał do czego to mogło być nawiązanie?

tc1987

@tc1987 Brytyjczycy.

szywyr

Mi kojarzyli się z obsadą Monty Pythona, więc no, Brytyjczycy :D

ocenił(a) serial na 9
Kysio_2

dzięki za sugestie:)

ocenił(a) serial na 10
Californicated_91

http://www.youtube.com/watch?v=cdtejCR413c

"What Should I Do?"

użytkownik usunięty
Californicated_91

Sprawa Kenny`ego i jego niesmiertelnosci byla praktycznie wyjasniona w odcinku "Cartman join nambla" (czy jakos tak) na koncu odcinka wiec nie wiem czemu w ostatnich odcinkach 14 sezonu tyle zachodu i tajemniczosci wokol tego rzobil ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones