PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=257088}

Michel Strogoff

8,1 123
oceny
8,1 10 1 123
Michel Strogoff
powrót do forum serialu Michel Strogoff

Leciał tylko raz w TV. w latach bodajże siedemdziesiątych,z dubbingiem,moim zdaniem najlepsza wersja ze wspaniałą muzyką Cosmy, i niezapomnianą kreacją nieżyjącego już Harmstorfa.Niestety dziś nieosiągalny, podobno taśmy uległy zniszczeniu w archiwach TV. Szkoda.

ocenił(a) serial na 10
Matiasparviere70

Najlepsza? Moim zdaniem JEDYNA warta uwagi... Doskonały film, doskonała muzyka... Brakuje słów aby to opisać...

ocenił(a) serial na 10
zibi29_74

Bylam wtedy jeszcze dzieckiem , do dzis pamietam sceny z tago filmu szczegolnie ta w korej Michalowi wypalaja oczy i na koniec kiedy odzyskuje wzrok. Piekna mistrzowska muzyka

Matiasparviere70

...został częściowo utracony ? Ale chodzi o taśmy z polskim dubbingiem, czy o sam oryginał ??

ocenił(a) serial na 10
wesstman1

taśmy z polskim lektorem, oryginał można dostac nawet na dvd ale niestety nie w Polsce

ocenił(a) serial na 10
Matiasparviere70

Pamiętam dobrze muzykę z tego filmu lecz film jak przez mgłę bo była wtedy zbyt młoda . Marzę żeby go gdzieś dostać.

ocenił(a) serial na 10
onewitch

Ja go zdobyłem

Matiasparviere70

Kiedyś ostatnio wróciłem do tego serialu i jednak wspomnienie z dzieciństwa lepsze, niż powtórna emisja, okiem na dziś brakuje trochę scen batalistycznych, rozmachu, są oczywiście lepsze elementy, niezestarzała się tylko kapitalna muzyka Vladimira Cosma.

ocenił(a) serial na 10
hagen_filmweb

Masz racje,w dzieciństwie oglądało się ten film lepiej,ale to tak jak z wszystkimi filmami z przed lat,trącą troche myszką.Oglądnąłem tą samą wersie ze sławetną muzyką Cosmy, wszystkie odcinki jeszcze raz,zdobyłem wersie z napisami,lecz wydaje mi się że troche pociętą,bo na przykład w telewizji przed laty Strogow odzyskiwał wzrok powoli,natomiast w mojej wersji jest ucięte to wszystko jak odzyskiwał wzrok widział przez mgłe i nic nikomu nie mówił to trwało jakiś czas co podnosiło napięcie filmu,w mojej wersji odzyskał wzrok w jednej chwili.Tak że jak mówiłem szkoda że taśmy zniszczone i nigdy tv nie wyświetli go po raz drugi

Matiasparviere70

Za komuny w latach 80-tych film był tylko dla widzów dorosłych, po 20-stej za scenę oślepienia Strogoffa = więc całego serialu nie mogłem wtedy normalnie oglądać, pamiętam jakieś urywki i trochę to pokazuje radość z zakazanego owocu i z czasem wartość nostalgii za czasami, które nie wrócą.

Matiasparviere70

Z tymi utraconymi przez TVP materiałami to różnie bywa. Kiedyś takie same plotki chodziły o serialu "Ja, Klaudiusz" z polskim dubbingiem. Że zaginęły, że spłonęły... A tymczasem 2 lata temu TVP Historia nadała cały serial, właśnie z tamtym polskim dubbingiem. Mało możliwe, aby dorobili dubbing do zaginionych odcinków, bo niektórzy z dubbingujących aktorów już nie żyją. Zatem nieprawdą było, że serial zaginął.
Więc może kiedyś doczekamy również powtórki "Michała Strogoffa" :))
Ktoś pamięta czyimi głosami mówili w tym serialu aktorzy???

ocenił(a) serial na 10
asiek25

Być może tak się stanie,chciałbym,chociaż mało to prawdopodobne"Strogow" wydaje mi się że był wcześniej nadany w tv niż "Ja Klaudiusz",chyba lata 79 i jak do tej pory nigdy nie leciał w tv. To już mało w to wierze,lecz nigdy nic nie wiadomo.Pogodę dla bogaczy,hit lat osiemdziesiątych też powtórzyli przed laty,lecz już bez dubbingu tylko z lektorem,co pogorszyło znacznie oglądanie według mnie.

Matiasparviere70

Trudno się nie zgodzić. Też widziałam "Pogodę dla bogaczy" z lektorem. To już nie był ten sam serial...

Matiasparviere70

Na 99% ten serial pokazano w 1979 roku.

ocenił(a) serial na 10
mala_ja_filmweb

też tak myśle

mala_ja_filmweb

Serial byl emitowany w TVP w soboty od 15.11.1980 do 27.12,1980.

saxon

No więc niewiele się pomyliłam.Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones