PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876045}

Misja

8,2 1 447
ocen
8,2 10 1 1447
Misja
powrót do forum serialu Misja

Oła

ocenił(a) serial na 2

Jakie to śmieszne. Ha ha, Kiełbasa - Krakowska, nieumyte talerze, brak srajtaśmy, pierogi. Wystarczył pierwszy odcinek, z kolejnymi nie będę ryzykował, bo brzuch mi pęknie ze śmiechu.

Izukar

Pytanko - miałeś do czynienia z Darwinami, czy to pierwszy kontakt z ich produkcjami?

ocenił(a) serial na 2
zmechu

Pierwszy, zarazem ostatni. Nie jestem odpowiednim adresatem.

Izukar

OK :-) Z Darwinami jest mniej-więcej tak jak z Monty Pythonem: pierwszy kontakt może być szokujący, bo wydaje się głupie, absurdalne i bez sensu. Dopiero jak się człowiek "wczuje" to widzi tą finezję i humor. Tak że zachęciłbym do Darwinów bo wielcy są, ale na początek coś lżejszego - czyli seria "Wielkie Konflikty". "Misja" i "Teorie Darwina" dopiero później :-)

ocenił(a) serial na 2
zmechu

A dziękuję. Może jeszcze w przyszłości spróbuję :)

ocenił(a) serial na 10
Izukar

Ja tam bym zaczęła od "C.H.A.O.S." albo od wielkich konfliktów :)
GF Darwin mają swoje specyficzne podejście do humoru, które oczywiście nie każdemu musi się podobać, ale gdy już się w to wciągniesz to przepadłeś :D
Jak chcesz coś bardziej "poważnego" to polecam "Miłujcie się" nakręcone w formie stand-up'u (tylko to trzeba obejrzeć do końca, bo naprawdę to zaczyna się po 9:30, a jak obejrzysz tylko początek to nie będziesz wgl widział o czym to było)

ocenił(a) serial na 3
zmechu

Bzdura, oni mają zjazd jak weszli w komercję. Porównywanie ich do Pythonów, to gruba przesada. Po prostu zrobili to byle jak, z kawałami o dupie, kupie itp. Nie ma w tym żadnego drugiego dna, nie wiem co może być lżejszego.

Abatoniki

Bo tu nie ma drugiego dna, to są po prostu żarty sytuacyjne, humor, zabawne role i tyle. Drugiego dna ludzie doszukiwali się w "Byli sobie ludzie" - ale moim zdaniem tam właśnie togo nie było i wyszła nudna papka :-) Tutaj jest zwyczajne robienie jaj, beka z "Polska Polska Polska Liczy się tylko Polska", telemarketerów, rosyjskiego wywiadu, chaosu dowodzenia plus popisowe role Kołaczkowskiej, Materny itp.

Darwinów oglądasz od początku, tzn od kiedy?

Jedyne co to ta "komercja" i przejście na playera TVN - na youtube Darwinów ogląda się lepiej :-)

ocenił(a) serial na 3
zmechu

Na youtubie oglada sie lepiej bo i odcinki sa robione z ich scenariuszem - w tym serialu jest drugie dno, polityczne, dużo nawiązań do tego co sie dzieje w mediach i w rządzie zrobione na niestety prostackim poziomie. Darwini lepiej sobie radzą z tematami dramatycznymi lub wyśmiewającymi różne rzeczy na ich własnym inteligentnym poziomie (CHAOS, odcinek o Jasiu i Małgosi, cudowny i mądry odcinek BIAŁE LUSTERKO). Tu wyszło potwornie słabo i nudno bo to nie byli tacy Darwini jakich znamy z YT. Tu są Darwini którzy chcieli szerszej oglądalności będąc skomercjalizowani przez pieprzony TVN. Tyle w temacie.

ocenił(a) serial na 3
susane

*czarne lusterko

susane

No właśnie nie wiem czy aż tak bardzo w Misji jest polityka, sytuacja medialna i nawiązania do rządu. Wydaje mi się że niekoniecznie, żarty są uniwersalne - a tu z telemarketerów, a tu z pseudopartiotyzmu czy głupawych rozrywek telewizyjnych. I w Misji nie doszukiwałbym się również intelektualnych ekwilibrystyk, to jest humor podobny jak było w Wielkich Teoriach (Grunwald, Splendor) - żarty sytuacyjne, naśmiewanie się z naszych narodowych przywar, wytykanie głupoty.

Darwini praktycznie cały czas w takiej tematyce się poruszają i chyba dobrze że nie wchodzą w poważniejsze intelektualne nuty, bo zrobi się albo smutno albo nudno ("Byli sobie..."). Choć rzeczywiście w "Black mirror" też pokazali klasę :-)

ocenił(a) serial na 3
zmechu

No opisujesz tylko co ciebie śmieszy i zasłaniasz się tym, że jak ktoś nie zna ich z poprzednich produkcji, to nie rozumie tego wyrafinowanego humoru, a ja się po prostu z tobą nie zgadzam. Oglądałem wszystko co wymieniłeś, cały ich kanał na yt i dalej nie wiem, jak miało to wpłynąć na pozytywny odbiór tego dzieła.

Abatoniki

Więc myślę, że to po prostu kwestia gustu :-) Dla mnie Darwini są świetni: połowa produkcji jest rewelacyjna, połowa reszty umiarkowana, jakieś 10% jest słabe. Średnia więc bardzo wysoka. A Kołaczkowska tylko stawia kropkę nad "i" :-)

ocenił(a) serial na 3
zmechu

Oglądam ich chyba od samego początku i widzę potężny regres, zmęczenie materiału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones