Moon Knight (2022)
Moon Knight: Sezon 1 Moon Knight Sezon 1, Odcinek 5
Odcinek Moon Knight (2022)

Psychiatryk

Asylum 50m
8,2 1 410
ocen
8,2 10 1 1410
Moon Knight
powrót do forum s1e5

Żaden film, żaden serial MCU nie uderzył w moje emocje z taką siłą, jak odcinek piąty Moon Knight’a. Przez cały czas oglądałem go na stojąco, co chwila chwytając się za głowę, uroniłem też trochę łez, co w przypadku Marvela zdarzyło mi się tylko przy Endgame. Tak wyglada moje wymarzone kino superhero. Przepełnione nie tylko zmaganiami z największym złem, ale również traumami przeszłości, ludzkimi dramatami. Oscar będzie pierwszym aktorem, który otrzyma złotego globa za postać superbohatera. Inaczej tego nie widzę, aktorstwo z najwyższej półki. Miałem nadzieję na Jake’a Lockley’a, ale ze względu na intymność tego odcinka, którą wnosi relacja Marc-Steven, trzecia postać popsułaby wydźwięk całości epizodu piątego i finał nie zmiażdżyłby mnie w tak wielkim stopniu. Steven Grant/Marc Spector wskakuje na pierwsze miejsce ulubionych postaci w kanonie MCU. Jeśli ktoś uważa ten serial za średni, to jego gust jest co najwyżej mizerny. Łykajcie dalej każdy film MCU, nawet te robione od linijki. Pokłony dla twórców i całej ekipy filmowej. Goddamn, co za majstersztyk.

COLEWORLD_type

to jakieś wpisy sponsorowane? xD

ocenił(a) serial na 9
maximus_

Nie, gdy coś jest wybitne, to należy o tym napisać i pochwalić. W końcu coś świeżego w świecie superhero, który jest przepełniony filmami robionymi według sprawdzonej formuły. Mamy tu skupienie na jednej historii i jednym, konkretnym bohaterze, a nie ciągłe otwieranie furtek do filmów z innymi bohaterami, którzy akurat pojawiają się z cameo i standardową nawalanką na koniec. W No Way Home to wyszło, ale tylko ze względu na sentyment do starszych części. Widzimy co dzieje się z Mandalorianem i The Book of Boba Fett. Serio nie widzisz jak dobry jest ten serial ?

COLEWORLD_type

Legion podszedł do motywu choroby psychicznej o wiele lepiej, niż to coś.
Jeśli chodzi o aktorstwo, to J.K. Simmons w Counterpart zagrał 2 postacie o takim samym zabarwieniu o wiele lepiej. Oscar Isaac gra wręcz karykaturalnie. Obie role w jego wykonaniu są przejaskrawione i sztuczne.

ocenił(a) serial na 6
maximus_

To samo pomyślałem

ocenił(a) serial na 6
COLEWORLD_type

Gust, mam po prostu inny niż ty, serial oceniam na średni, dostrzegam w nim błędy, nie wiem też, dlaczego ktoś uznał, że twój wpis jest sponsorowany, dziwne. Piąty odcinek jednak sprawił, że zacząłem go oglądać z większym skupieniem, a to dlatego, że interesuje się psychologią, mam też osobiste powiązania z tym odcinkiem. Najbardziej wzruszający moment jest gdy Marc mówi o funkcji, że Steven odgrywał pewną funkcję, o której miał nie wiedzieć, myślę, że dla każdego, kto przeżył w życiu coś podobnego jako dziecko, ten odcinek wzbudza niesamowite emocje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones