PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 414
ocen
8,3 10 1 25414
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

Bardzo dobry!

ocenił(a) serial na 9

Mogę napisać tylko tyle, że to bardzo dobry mini serial. Irene H. mnie nudziła, Wallander był
niezły, ale to jest dopiero dobre. Klimat świetny, fabuła bardzo dobra, nawet kiedy historia
podpowiada "winnego" to nie sposób nie być ciekawym co będzie dalej i jak to się wszystko
dalej potoczy. Bardzo podoba mi się też forma - odcinki są długie bo około dwu godzinne,
ale ani przez moment nie da się rozkojarzyć, ani tym bardziej znudzić, natomiast zrobienie
tak niewielkiej ilości odcinków odbieram tylko na plus, bo nie widziałabym sensu
rozcieńczania tak mocnej historii. Super. Żałuję, że to już koniec - bohaterowie są tak fajnie
stworzeni, że trudno się z nimi pożegnać :)

ocenił(a) serial na 8
Basnia

Mnie też sie bardzo podoba - na razie obejrzałem 4 epki i jak dotąd jest naprawdę git... tym bardziej, że mieszkam od 7 lat w Kopenhadze i dla mnie dodatkowym smaczkiem jest porównywanie mentalności Szwedów i Duńczyków, którym serial jest naszpikowany :)

ocenił(a) serial na 9
sat666n

Ja obejrzałam te odcinki, które leciały teraz na Ale Kino+. Widzę, że Filmweb twierdzi, że odcinków jest 10, więc może w oryginale były 2 razy krótsze.. nie wiem.. Odcinek ostatni rozwikłał historię i widzę, że za tydzień już kolejnego nie ma, więc wnoszę, że to koniec :) Co do porównania mentalności Szwedów i Duńczyków to wydaje mi się, że wiele w tym stereotypów, na których zresztą ten serial bazuje.. Ile w tym prawdy - na pewno nie mi oceniać :)

ocenił(a) serial na 8
Basnia

Tak, z tego co wiem są 2 wersje: 5 odc. po 2 godz. i 10 odc. po 1 godz. - ale treść taka sama... Nowy sezon ma byc kręcony w październiku a emitowany w 2013. Wracając do kwestii mentalności i stereotypów - to tak dokładnie jest. Wielu znajomych Duńczyków zwraca na to uwage nie mniejszą niz na intrygę kryminalną :) zreszta po kilku latach kontaktów zarówno z jednymi jak i z drugimi, nawet dla mnie jest to interesujące :)

ocenił(a) serial na 10
Basnia

akurat winnego rozpoznajmy dopiero w ostatnim odcinku więc nie psuje to odbioru całości, a dodatkowo gdy już znamy tego który za tym stoi to akcja przyspiesza i nabiera tempa

ocenił(a) serial na 9
Basnia

Świetna historia, fajny wątek, ALE... jakoś brak napięcia. I ta czołówka - fatalna! Kiepski kawałek i kiepski głos. Najlepsze w serialu: dom Martina i porsche Sagi;-)
Jak ktoś daje 8kę - w sumie zasługuje na to.
PS. Prawie nikomu nie udało się jeszcze zrobić serialu doskonałego... Prawie - bo mamy 'forbrydelsen'! Idealna czołówka i końcówka każdego odcinka, absolutnie perfekcyjna ścieżka dźwiękowa, postaci takie że nawet łotry budzą sympatię, wspaniała Sofie Grabol, i to napięcie...
'FORBRYDELSEN'!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones