PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 407
ocen
8,3 10 1 25407
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

Wczoraj obejrzałam ostatni odcinek i potrzebuję pomocy. Na jakiej zasadzie ten koleś z muzeum (zapomniałam imienia ) i ten żołnierz z Afganistanu byli braćmi? Bo gdy odczytano kod z lodówki żołnierza w klinice okazało się, że jego matką jest matka tego z muzeum. I już nic nie rozumiem. ...

malgosia28

za bardzo nie pamiętam bo oglądam dużo seriali ,ale tam chyba chodzilo ze razem się wychowywali w rodzinie zastępczej.

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

ich ojcem był Freddie Holst

ocenił(a) serial na 9
zobacz

A kto był ich matkami? Gdy pytali w klinice o ten kod, padło nazwisko matki Emila, a przecież to był kod, który żołnierz dostał od matki, by poznał swoje pochodzenie

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

Matką Emila była Anna Maria Larsson (wydaje mi się, że w ogóle nie pokazali jej w serialu), a matką Mortena (tego żołnierza) była Helle Anker (pierwsza ofiara). Obie matki korzystały z tej samej kliniki, a Emil i Morten byli braćmi przyrodnimi, których ojcem był Freddie Holst. Trochę to zagmatwane, ale przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

ocenił(a) serial na 9
zobacz

To dlaczego pod tym kodem ( znalezionym na lodówce żołnierza ) była Larson?

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

Ten kod dotyczył tylko Emila, jego matki i Freddiego. Morten dostał go prawdopodobnie od Emila, który się z nim skontaktował. Nie ma powiedziane, jak Emil odnalazł Mortena, ale wiadomo było, że się znają i wiedzą, że są braćmi.

ocenił(a) serial na 9
zobacz

Dziękuję bardzo! Nie dawało mi to spokoju☺
A czy podobał Ci się ten sezon? Jeśli tak, to może podrzucisz mi coś do obejrzenia w tym klimacie?

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

No problem. Ten sezon chyba najlepszy do tej pory. Pierwszy miał bardzo ciekawy wątek kryminalny i jego rozwiązanie, drugi miał kapitalny finał, a trzeci łączył to i to (+ dodatkowo miał ciekawe wątki związane z Sagą i Henrikiem).
Z podobnych seriali na pewno mogę polecić Forbrydelsen (bardzo fajnie z perspektywy widza poprowadzony jest wątek kryminalny w 1 sezonie, ale wszystkie 3 sezony warte obejrzenia) i brytyjski Broadchurch (2 sezon specyficznie rozwiązany, ale też całkiem przyjemnie się oglądało ten serial). W sumie w tej tematyce ciężko znaleźć coś lepszego niż Most, ale te 2 seriale i tak warto obejrzeć.

ocenił(a) serial na 9
zobacz

Widziałam oba. The Broadchirch to dla mnie serial idealny - morderstwo w małej społeczności, mroczny klimat. A z Mostów też trzeci uważam za najlepszy. Jeśli coś Ci się jeszcze przypomni, to daj proszę znać.

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

Z seriali około kryminalnych podobały mi się jeszcze Bosch, Terriers (to z elementami komedii, w sumie zaczyna się trochę jak taka pusta, głupia komedia, ale wraz z kolejnymi odcinkami zmierza w zupełnie innym kierunku, no i świetny, podszyty ironią humor w tym serialu to też dodatkowy plus) i 1 sezon True Detective (genialne, ale pewnie znasz).

Do obejrzenia mam jeszcze Jordskott, Fortitude i Królestwo, słyszałem, że całkiem ciekawe, jak skończę to dam znać.

Z poza tematyki kryminalno-skandynawskiej to z tego roku najlepsze co widziałem to Humans, Mr. Robot (fajny, zimny klimat, trochę podobny do tego co w Broen) i Narcos. Z poprzednich lat spore wrażenie zrobiły na mnie na pewno Black Mirror (choć 1 odcinek może zrazić), Utopia, Banshee (na początku średnio, ale 2 ostatnie sezony świetne), Rubicon i Gomorra (jeden z najlepszych europejskich seriali, jakie ostatnio wyszły).

ocenił(a) serial na 9
zobacz

Dzięki wielkie. Sprawdzę Bosch bo o tym nic nie słyszałam. Jakbyś wpadł na coś ciekawego, dawaj znać. Ja np. jestem po dwóch odcinkach Modus i jestem zaintrygowana (choć trochę mają niedopracowane niektóre sceny ). I w ogóle to ubostwiam The Killing ale to na pewno znasz.

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

Jeśli chodzi o wersje US The Killing to widziałem 2 albo 3 pierwsze odcinki, ale jakoś ciężko mi było oglądać dalej, duńska wersja o wiele lepsza imo, chociaż ciężko mi porównywać skoro ledwo liznąłem amerykańską. Modus sobie dopisuje do listy seriali do obejrzenia :)

malgosia28

Ja nie rozumiem innej rzeczy, dlaczego Emil zabił Anker. Nie było jego matką, w niczym mu nie zaszkodziła. Była jedynie matką jego brata przyrodniego. W trakcie przesłuchania Emil zeznał, że zemścił sie na Holście i Anker, ponieważ go stworzyli.

ocenił(a) serial na 8
andoven_filmweb

Anker była właścicielką kliniki zapłodnienia in-vitro z tego co pamiętam. Stąd niejako stworzyła także Emila.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones