PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 407
ocen
8,3 10 1 25407
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

kawał świetnego kina

ocenił(a) serial na 8

skończyłem i nieco wbity w fotel próbuję sobie to jakoś poukładać. Za rolę Sagi Sofii Helin wręczyłbym Oscara. Dzięki niej poczytałem sporo o zespole Aspergera i przy okazji Munhausena. I po lekturze dałbym jej Oscara nr 2. Całość jest smakowita, na wskroś skandynawska, oszczędna w środkach, formie i treści Niczym rzeczone krzesło,prosta, sterylna, bez zbędnych ozdobników i upiększeń, niemal czarno-biała. Diametralnie różna od amerykańskich fajerwerków, pościgów, rozbijanych aut, wybuchów i tego typu tanich surogatów. A dziwaczny szwedzki brzmiący chropawo w uszach jest przyprawą poprawiającą smak całości. Jedno mnie tylko strasznie teraz wkurza - że zmarnowano taki potencjał i nie zrobione kolejnych 2-3 kolejnych sezonów. A tak przy okazji - jeśli ktoś oglądał świetną amerykańską "Dziewczynę z tatuażem", niech jednak sięgnie po skandynawski oryginał z Noomi Rapace, bo używając kulinarnego porównania - ten pierwszy jest jak hamburger, drugi jak krwisty stek z renifera. A wracając do tematu - zamierzam oczywiście zobaczyć "The bridge" ale już teraz wiem,że po tym, co zobaczyłem chyba się mocno rozczaruję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones