PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 407
ocen
8,3 10 1 25407
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

z innej beczki

ocenił(a) serial na 8

jezyk dunski i szwedzki sa odrebnymi jezykami?

użytkownik usunięty
soglif3

Tak, ostatnio czytałem jakąś dyskusje w internecie i Szwedzi mówili, że z Norwegami i Finami jakoś się dogadają, za to Duńczyków w ogóle nie rozumieją :D
Jak oglądam ten serial to różnicy nie widzę :P

ocenił(a) serial na 8

Jak mowili po dunsku to nizej były szwedzkie tłumaczenia w napisach.

soglif3

W jakim języku porozumiewają się ze sobą Duńczycy i Szwedzi w tym serialu?

ocenił(a) serial na 8
_eFFcia_

każdy mówi po swojemu, jakby dorzucili norwega to też by się dogadali, ogólnie języki są bardzo do siebie podobne, wystarczy naumieć się szwedzkiego i bez większego problemu można dogadać się z dunem, norwegiem czy finem:) podobnie jest w przypadku rosyjskiego i ukraińskiego, tam też wielkich różnic nie ma

ocenił(a) serial na 8
pasior87

Przepraszam, ale to nie do końca tak. Owszem, wielu Finów mówi po szwedzku, jest nawet literatura fińska pisana po szwedzku (vide Tove Jansson od Muminków) , ale to wynika z historii i szwedzkiej okupacji Finlandii. Język fiński w niczym nie przypomina szwedzkiego, nie jest językiem skandynawskim, germańskiej, a nawet nie należy do rodziny indoeuropejskiej. To język z gryfiński z rodziny izraelskiej, należą do niego także estoński i węgierski. Szwedzli, duński i norweski są do siebie bardzo podobne, są tak samo spokrewnione jak polski z czeskim czy słowackim.

ocenił(a) serial na 8
M_G_

Ugrofiński z rodziny indoeuropejskiej. Przepraszam nie sprawdziłam i autokorekta zrobiła mi psikusa.

ocenił(a) serial na 9

Szwedzi zrozumieją Duńczyka i Norwega, ale nie osobę z Finlandii. Wiem z pewnego źródła, tzn od jednego Szweda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones