PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668954}

Motyw

Motive
6,9 509
ocen
6,9 10 1 509
Motyw
powrót do forum serialu Motyw

Bardzo lubię seriale, które ładnie można określić mianem tzw. "procedural". Każdy odcinek
serialu wypełnia nam śledztwo w sprawie zabójstwa, towarzyszymy detektywom, którzy tworzą
zgrany zespół i szukają mordercy. Cel serialu jest jeden - znalezienie motywu:) zabójstwa,
który łączy sprawcę z ofiarą, ponieważ, co interesujące od początku wiemy, kto jest zabójcą, a
kto ofiarą. ( To znaczy my widzowie wiemy, detektywi nie:):)Ten pomysł, choć na papierze
wydaje się chybiony ( no bo gdzie tu suspens?:), to jednak jest najmocniejszą stroną tego
serialu. Za każdym razem, na początku odcinka, kiedy ukazywały mi się różne sceny z życia
ludzi, to nagłe obwieszczenie, że ktoś jest sprawcą lub ofiarą, dosłownie za każdym razem,
miał ten skutek, że zaciekawiona pozostawałam w fotelu, żeby poznać odpowiedź na pytanie:
DLACZEGO? Właśnie, nie kto, ale dlaczego zabił:) Bardzo dobrze pokazano w tym serialu, że
jest tyle motywów zabójstwa, ilu jest ludzi, że żadna zbrodnia nie jest jednakowa, i że w
pewnych okolicznościach każdy z nas może zostać mordercą.
Więcej zastrzeżeń mam do głównych bohaterów - ponieważ są trochę sztampowi:) Mamy parę
głównych detektywów, zaprzyjaźnionych, w podobnym wieku, może będą z nich próbować
zrobić parę:) nie wiem, oby nie:) mamy żółtodzioba-perfekcjonistę, któremu zleca się
znalezienie każdej informacji, mamy panią patolog, która chce się wyróżniać i mamy szefa,
którego zadaniem jest pojawienie się w każdym odcinku, zadanie kilku pytań i wydanie kilku
głupich rozkazów. Można narzekać, że bohaterowie trochę za bardzo są familiarni, trochę za
grzeczni względem siebie, ale z drugiej strony widać, że aktorzy starali się oddać istniejące
między postaciami więzi przyjaźni, które dzięki bogu, nie są podszyte jakimiś wątkami
romantycznymi! Ale z drugiej strony też za bardzo nic ich nie łączy!
Ponieważ każdy odcinek ma identyczną strukturę i ponieważ za każdym razem bohaterowie
zachowują się względem siebie w podobny sposób, za każdym razem potrzeba też ciekawego
drugiego planu, by wypełnić role zabójców, ofiar i ich rodzin, z tym jest już różnie. Pomysłów
starczyło na 13 odcinków, ale co dalej? Nie ma w tym serialu jakiegoś łącznika, tematu
przewodniego, czy głównego bohatera, na barkach którego można oprzeć serial. Życie
detektywów zaledwie zarysowano ( Flynn ma syna - swoją drogą uważam go za duży błąd
obsadowy, chłopak w ogóle nie wygląda na syna głównej bohaterki:) Oczywiście nie zależy mi
na romansach między detektywami, za dużo tego już jest:), ale po prostu czegoś mi brakuje w
tym serialu:):) W każdym odcinku mamy małą intrygę, a chyba potrzeba takiej większej intrygi,
by ten serial miał jakieś szanse:)

nan_s

Odwrócona tajemnica w postaci poznania na samym początku, kto będzie mordercą i skupienie ciekawości widza na motywie jest b. dobrym pomysłem, bo dodaje serialowi oryginalności. Mocno kuleją jednak postacie, ponieważ brakuje wyrazistego głównego bohatera (bohaterów), który ciągnąłby to wszystko. Sprawy są ciekawe, ale nudnawi detektywi psują cały efekt.

direct39

Serialu nie oglądałem ale z tego co czytam to tak samo było w "Colombo";)

nan_s

Obejrzałam zaledwie 2 odcinki.Szału nie ma.Owszem,ciekawy motyw ze zaznajomieniem widza już na samym początku z zabójcą i ofiarą,ale wydaje mi się,że czegoś brakuje.Detektywi mało wyraziści,widzę,że nie będzie żadnego spójnego wątku,czegoś co by trzymało serial w kupie.Czy to wystarczy,żeby powstał kolejny sezon? Pani detektyw trochę mdła.Zresztą pamiętam ją z roli w The Killing i tam też nie była moją ulubienicą.Do tego 2 pierwsze odcinki nie trzymają Bóg wie jak w napięciu,ale obejrzę dalej.

avosette

Zobaczyłam kilka następnych odcinków i serial trochę mnie wciągnął.Ciekaw przypadki killer vs victim.Jednak szkoda,że nie ma ciągłego wątku zahaczającego choćby nieco o życie prywatne bohaterów,tak jak to ma miejsce chociażby w CSI. A tak mamy tylko odrębne sprawy,gdzie bohaterowie prowadzą śledztwo i to wszystko.Chwilami główna detektyw Angie Flynn działa mi na nerwy swoją przenikliwością umysłu.Jeszcze nikt nawet nie podejrzewa,że ten czy tamten jest zabójcą,a naszej pani detektyw już coś świta i oczywiście zawsze ma rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones