PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 563
oceny
7,4 10 1 7563
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Siemka, znalazłem ciekawy artykuł, zawierający ciekawą teorię nt. inspiracji przy tworzeniu
MLP: FiM :
http://creepypasta.wikia.com/wiki/My_Little_Pony_Theory
Nie przejmujcie się "creepypasta" w nazwie stronki, artykuł ten nie należy do gatunku
"strasznomakaronu", jest dosyć interesujący i dość poruszający. Po jego przeczytaniu
inaczej patrzę na szóstkę z Ponyville, no i muszę przyznać, tekst skłonił mnie do pewnej
refleksji.
Co o tym myślicie, jakie są wasze przemyślenia ?

użytkownik usunięty
kamulec123

Po pierwsze to takie dlaczego nie wszystko w show jest pokazane, dlaczego jest tyle niedomówień i aż tak głębokie pole do interpretacji.
Znaczy się wiadomo, to jest wszystko zmyślone (bo to creepypasta) ale jednak pokazuje to co mnie wzięło już wcześniej, że te postaci trzeba rozumieć 'głębiej' niż są pokazane. Tyle że wszyscy zarzucają mi wtedy że nadinterpretuję.
Ale pasta smaczna trzeba przyznać.

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

Inspiracją do nakręcenia tej bajki była historia, z jakiegoś lokalnego brukowca o 6 dziewczynach, które chodziły do tej samej szkoły i umarły tego samego dnia.

Come on ?! :/ Początek jak w jakiejś taniej noweli. Ale jedno jest warte uwagi. Skąd dziennikarze podrzędnego brukowca, mieli tak dokładne info o dziewczynach? ;]

Fluttershy - Znienawidzona przez rodziców, przedawkowała środki uspakajające (Dziennikarze podali nawet nazwę środka "valium")
Rarity - Umarła w wypadku samochodowym, kiedy jej rodzice podczas jazdy znowu zaczęli się kłócić o pieniądze. Złamała kark i umarła natychmiastowo.
Rainbow Dash - Brała sterydy i serce jej padło.
Applejack - Zginęła w maszynie do cięcia drewna. xD
Pinkie Pie - Skoczyła z budynku wierząc że potrafi latać. (Odnośnie całości akapitu, to widać że dziennikarze bulwarówek potrafią czytać w myślach:)
Twilight Sparkle - powiesiła się.

Moim zdaniem ten artykuł zdecydowanie należy do gatunku "strasznomakaronu" jak to ładnie nazwałeś. Wszyscy umierają lub żyją w jakiejś patologi xD Na bank pisała to jakaś fanka tanich nowel. Ale jeśli w ten sposób miał by się zakończy trzeci sezon, to ja jestem zdecydowanie na tak. ]:-D hahaha

kamulec123

Ciekawa historia aczkolwiek to jedna z interpretacji kogos kto byc moze chcial wzbudzic jakas sensacje
ale pytan jest kilka dlaczego akurat Mane6 mialo by miec takie straszne dziecinstwo .. rownie dobrze moglo miec wspaniale dziecinstwo a potem kazdy ruszyl w swoja strone :) a ze byla miedzy nimi chemia no to doszlo do kontaktu przyjazni :)

kolejne pytanie dotyczace smierci glownych bohaterek jak to mozliwe ze akurat tak dlaczego nie opisali tego w bardziej szczegolowy sposob to mi troche taki gore przypomina

allen123

może rodziny dziewczyn nie chciały o tym mówić, o tych śmierciach ?
gdyby twoja córka zginęła w maszynie do cięcia drewna, chciałbyś opisywać to zdarzenie ze szczegółami ?

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

Eee :/ Gdyby to rodziny opisywały, to byli by to najgłupsi ludzie jakich ziemia nosiła.
W parę godzin po ukazaniu się takiego artykułu, każda z nich miała by na głowie Prokuratora, kuratora, albo jedno i drugie ;)
Chyba tylko rodzinka Rarity miała by spokój (wieczny) xD Chociaż to tylko moje przypuszczenie, bo i tam jest zbyt mało info :/

kamulec123

raczej nikt by niechcial miec takiego opisu wydarzen ale do czego zmierzam zobacz na smierc krzystofa olewnika czy ks popieluszki kiedys i tak wyszlo na jaw co im zrobila dana grupa i bylo to pisane szczegolowo i to dalo jakas refleksje nam ludziom co sie dzieje w pscyhice innych

ale wracajac do tematu uwazam ten artykul za lekko przesadzony by opisywac smierc postaci na styl oszukac przeznaczenie ;p

allen123

Gdzie tyu masz oszukac przeznaczenie, allen ? To były dzeiwczyny z problemami, które zginęły tego samego dnia (zbieg okoliczności?) lecz nie wiadomo czy o tej samej godzinie.
________________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________

Korzystając z okazji, chciałbym się zapytać:
http://creepypasta.wikia.com/wiki/The_Last_Kiss

Jakiego fanfiku jest to fragment ? Bo widać, że to tylko kawałek większej opowieści.

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

A ta historyjka jest jeszcze gorsza od poprzedniej. Rainbow Dash jako ... (nie chce dostać bana) dziewczyna kochająca inaczej. To było tak złe, że gdzieś w 2/3 całkiem mnie odrzuciło. Z pewnością pisał ją jakiś napalony dwunastolatek. (Błędy w pisowni na to wskazują :) A potem się dziwić, że Bronies są uznawani za dziwaków. :/

Ale na tej stronce można znaleźć coś ciekawego. http://creepypasta.wikia.com/wiki/Bronies
XD

Derpy

Wiesz, w swoim i allena fanfiku zrobiłam lesbijkę z Gildy - przyjaciółki Dash, więc...
Ale zbaczam z tematu. Naprawdę myślę, ze to fragment większego tekstu, gdyż widać, ze to moment kulminacyjny - trupy, krew, jakiś mityczny stwór...
A ten tekst o bronies nie jest straszny ani ciekawy.
Ten jest lepszy:
http://creepypasta.wikia.com/wiki/My_Little_Pony_-_How_Equestria_Was_Made
^^ Wymiata !

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

No zaczynasz mówić w moim języku xD Ta historyjka była całkiem fajna ;)

Już chciałem zobaczyć tą walkę na własne oczy, a oni mi bezczelnie wyskakują z takim tekstem:
"The link has mysteriously disappeared soon after I had downloaded it, so don't bother looking, you won't find it"
A to już jest chamówa. xD xD xD

Jak masz więcej opowiadań w tym stylu, to ja z chęcią się z nimi zapoznam. ;) (Nacisk kładę na: TYM stylu xD )

Co do twojego poprzedniego tekstu i pytania "czy nie jest to część większej całości" hmm. To chyba wyjaśnia wszystko:
"This is not a lost episode! This is a FIm Fiction I made specifically and exclusively for creepypasta."

użytkownik usunięty
kamulec123

Smaczne, trzeba przyznać XD Ale zawsze muszą dodać jakiś kompletnie naiwny fragmencik typu 'link zniknął sam z siebie' to trochę psuje XD

kamulec123

chodzi mi o to w jaki sposob jest opisana smierc glownych bohaterek i to mi sie tak skojarzylo z oszukac przeznaczenie

to nie zbieg okolicznosci ( wchodzimy w sfere z odcinka 15 1 sezonu Feelin pinkie keen) tam tez pokazana byla koncepcja przewidywania )

ten tekst to tekst pisany w nastroju bardzo eksibicjonistycznym w sensie przekraczajacym pewne doznania erotyczne itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones